Autokool, eksamid jms

Tere!

Pea pool suve on varsti möödunud, kuid ma ei ole erilist midagi teinud selleks et saaksin enda muredele lahendused. Ma tõesti ei tea, mida ma peaks tegema, et enne suve lõppu elu korda saaks. Üheks probleemiks on autokool - olen läbinud teooriaeksami ja sõidutunnid on ka kõik tehtud, kuid kuna ma ei oska ikka veel vähese sõidukogemuse tõttu sõita, siis olen kooli sõidueksami jätnud sooritamata. Ilmselgelt on sõiduõpetaja pahane, et nii hilja peale olen jätnud selle ja siiamaani pole temaga kontakteerunud seetõttu, et kas siis mul pole muud võimalust, kui et pean temaga selle sõidueksami ära sooritama, et millalgi ARKi minna? Teiseks ja ehk ka suurimaks probleemiks on keemia - ma pean augustis sooritama kursuseksami, et kursuse hinde saada ja kooli jätkata saaks. Õnneks v kahjuks seda ainet tuleva õa pole ja mul pole mitte üheski muus aines kursusevõlga, kuid siiski ma ei kujuta ette, et ma üldse saan samas koolis jätkata kui seda ära ei soorita (ma tõesti ei oska seda ainet ja õpetajaga ei ole ka klappinud). Kas koolist saaksid nad mu sel juhul välja visata?! Järgmiseks eksamid..olen mõelnud,et ma kindlasti saaks juba praegu paremate eksamitulemuste sooritamise nimel vaeva näha kuid ei tea, millest alustada. Okei matemaatikaga ehk probleeme pole, sest materjale on igal pool jne, kuid näiteks eesti keele eksami pärast olen ma küll suht paanikas, sest ma ei oska kirjandeid kirjutada + selleks et head kirjandit kirjutada peab olema kõigega kursis, kuid kuidas seda saavutada?Mis raamatuid,ajakirju ma peaks lugema, et fakte ja näiteid saada? Viimaseks soovin teie soovitusi, mida teha selleks, et endale huvipakkuvat eriala leida või üldse mida enda eluga võiks peale hakata peale gümnaasiumi lõppu. Minujaoks tundub ülikool raske, kuid samas ei soovi ma lõpetada ka poemüüjana vms. Olen mõelnud ka kutsekas olevate erialade peale, kus pakutakse gümnaasiumi lõpetanutele erinevaid alasid, kuid siiamaani pole ma leidnud endale sobivat eriala..Oleks tore, kui saaksin kasvõi ühelegi küsimusele vastuse.

Mõnusat suve soovides

12 kl minev neiu

Re: Autokool, eksamid jms

Autokool: kas sa nt vanematega ei saaks koos sõitmas käia? Ega autokooli kohustuslikud sõidutunnid ei annagi absoluutselt mingit kindlust või väga suurt sõiduoskust sulle, ise sõitsin emaga veel lisaks ikka ca 1000km ära enne kui end roolis kindlana tundma hakkasin. Millest järeldad, et sõiduõpetaja pahane on? See pole ju tema asi ja mida rohkem tunde sa temalt võtad, seda parem talle rahalises mõttes. Alati saad ju ka sõiduõpetajat vahetada või isegi autokooli, kui veidi suuremas linnas elad (st kus rohkem valikut).
Keemia: saan õigesti aru, et hetkel sul on kolm keemia kursust postiivsed ja üks siis tegemata/negatiivne? Jah, nad võivad su koolist välja visata, küll aga gümnaasiumi lõpetamist see ei takista. Ainult eksamid ja kooliastmehinded peavad positiivsed olema, kui sul üks kursus kuskil vahepeal negatiivseks jäi, pole sellest tegelikult üldse probleemi. Aga see on jah kooli otsustada, kas nad lasevad sul selle ühe negatiivse hindega jätkata või peaksid kooli vahetama.
Eksamid: nt TTÜ korraldab neid eksamiteks ettevalmistavaid kursuseid - jällegi, eks su võimalused olenevad su elukohast. Matemaatika õppimiseks väga soovitan eksam.ee, ma ei oleks ilma selleta gümnaasiumit ära lõpetanud. :D Kirjandite kirjutamist pead lihtsalt harjutama, võimalikult palju lugema ja enda silmaringi avardama. See annab sulle juurde ka sõnavara ja üleüldiselt teadmisi lauseehitusest, mis jällegi aitab kirjandi kirjutamisele kaasa. Soovitan olla kursis ka üleüldiselt Eestis toimuvaga, küll aga jäta meelde, et kirjandi teemad on väga laiad ja neid on piisavalt palju - garanteerin sulle, et sa leiad kindlasti midagi, millest kirjutada.
Gümnaasiumi lõpp: ma ise olen enda seisukohalt pidanud kõige olulisemaks töökogemuse hankimist, sest see annab sulle reaalselt mingit aimu, millistsorti erialasid tulevikus vaadata (nt kas naudid suhtlemist või pigem tahaksid üksi töötada). Aga ega peale selle siin midagi muud väga soovitada polegi, eks peadki lihtsalt ise vaatama, mis sul kõige rohkem silma särama lööb. Seda tahaksin küll öelda, et nn vale eriala valik ei ole maailmalõpp - ära karda teha valikuid, saad alati hiljem mõne teise eriala või kutse valida, kui esimene ikka ei meeldi.

Edu!

cutielover kirjutas:
09 Juul 2018, 17:52
Teiseks ja ehk ka suurimaks probleemiks on keemia - ma pean augustis sooritama kursuseksami, et kursuse hinde saada ja kooli jätkata saaks.
Ehk on abi: https://e-koolikott.ee/search/result?q=Keemia&type=all
Digitaalse õppevara infosüsteem e-Koolikott koondab õppevara õppekava alusel märksõnastatult ühte keskkonda. -olen ise ka e-koolikott'i kasutanud õppimiseks ja minu jaoks on see keskkond õppimise veidi huvitavamaks teinud.(kuigi täiuslik see lehekülg pole-mõned failid ei avane, kuid veidi abi ikka saab)
teist veebikeskkond meeldib mulle veidi rohkem:
https://vara.e-koolikott.ee/taxonomy/term/2696
💚💜💚💜

cutielover kirjutas:
09 Juul 2018, 17:52
Viimaseks soovin teie soovitusi, mida teha selleks, et endale huvipakkuvat eriala leida või üldse mida enda eluga võiks peale hakata peale gümnaasiumi lõppu. Olen mõelnud ka kutsekas olevate erialade peale, kus pakutakse gümnaasiumi lõpetanutele erinevaid alasid, kuid siiamaani pole ma leidnud endale sobivat eriala..
Iga amet, mis sulle huvi pakub tee nii:
:!: :) jõua selgusele, milline sa oled ning milleks suuteline ja võimeline oled.
:arrow: Pane kirja oma arvatavad võimed, tähtsamad iseloomuomadused, senised õnnestumised ja ebaõnnestumised (- nt milliseid õppeaineid pead hästi oskama soovitud elukutse/ameti õppimise jaoks)
:arrow: pane kirja mingi tuttav elukutse või amet ning kõik, mis tead selle ameti või elukutse kohta - milliseid oskusi ja võimeid see vajab.

;)
Kui sa võrdled enda omadusi ja ameti nõudeid, siis saad
ehk selgust milline elukutse/amet sulle sobida võiks.
💚💜💚💜

Su lahendus on kerge (loe ülikerge!!!)
1) Võtad ema või isa kratsist kinni, viid ARKi, teevad juhendaja tunnistuse, märgid autole peale ja edu sõitmisega!
2) lähed eraõpetaja juurde keemias, maksab mis maksab, saad selgeks.
3) Eksami saab läbi 1 punktiga? Nii ,et ära põe, see on kõigest formaalsus.
4) Eriala peale gümni? Mõtle aastake, käi aussis, teeni plekki, võta time out ja küll see tuleb.

Soovitada saan veelgi, kui vaja :3
P.S Vastan privas.
Vasta

Mine “Muud kooli- ja õppimisprobleemid”