Kuhu minna õppima?

Ma olen 17 aastane noor tüdruk. Lõpetasin ühe tavalise gümnaasiumi 11 klassi. Mul on kõik need aastad 5-edasi olnud. Ma käin ka muusikakoolis. Ma käisin 8 aastat laste muusikakoolis, 2 aastat lisaaastat ja aasta eraõpetajaga. Sellega ma tegeleda tulevikus ei tahaks. Aga ma tahaks minna tööle laborisse, kuhugi kus saab uurida mis inimestega juhtus ( mõrvad. ..) jne. Ma olen väga tugev keemias, füüsikas, matemaatikas, loodusteadustes ja keeltes . Mul on selline küsimus kuhu minna õppima peale 12 klassi, kas Tartu ülikooli või Tallinna ülikooli või hoopis kuhugi mujale. Mis eriala peaks õppima? Kus saaks töötada eestis ja näiteks ka välismaal ( keeltega puudusi ei tule )?
Kui palju sellega umbes teenib? Sooviksin ka teie kogemusi selle tööga ja ülikoolis selle erialala. Tänan kõiki vastajaid!!!

Re: Kuhu minna õppima?

Oled küll viieline ja enda sõnul väga tugev pea kõiges, aga kahju, et su keelekasutus ja teadmised postituses ei kajastu. :D

Võimatu on öelda mis erialaga palju teenib, sest ka nt IT sektoris varieeruvad palgad ikka üpris palju, eriti kui välisriigid juurde lisada. Keskmiseid palkasid võid ju võrrelda, aga noh, saad ju isegi aru, et koristaja või laotööline teenib vähem kui mõni doktor või IT spetsialist.

Riigisektoris, uurijad, need väga ei teeni. Rääkisid ka mingist laborist vms, oled liiga palju CSI-d vaadanud vms? :D

Re: Kuhu minna õppima?

Kui oled tugev reaalainetes, siis raudselt mine Tartu Ülikooli/välismaale õppima! Oleneb muidugi, kas oled käinud olümpiaadidel jm, kuidas kooli lõpetad, et stipendiumit saada jne.. Aga siiski, reaalainetes tugev olla on vägaväga hea ning päris suur võimalus on ka hästi teenida, kui palju vaeva ka näed. Ehk siis, vali perspektiivikas ala ja pigem teaduse(ja meditsiini(ole profesionaal ja verd sa ei näegi arvatavasti) vallast, sest seal oled päris kindlasti materiaalselt kindlustatud ja see on ka ülihuvitav. Edu!
pea püsti ja edasi!
Vasta

Mine “Muud kooli- ja õppimisprobleemid”