Loovtöö.. Aidake palun

Käin hetkel kaheksandas klassis ja kuna olen kunstiklassis siis peame tegema kunstiteemalise loovtöö. Me pidime sügise lõpus juba kunstiõpetajale ütlema mida me teeme ja ma valisin õlimaali. Nüüd kahetsen seda veidi, sest mul pole maalimisega väga kogemusi ja kui olengi vahel maalinud siis on see üldiselt päris halvasti välja tulnud. Joonistamine mulle muidu meeldib ja joonistada oskan päris hästi ning teen seda tihti aga see pole ju sama mis maalimine. Kõige suurem probleem, aga seisneb selles, et mul pole aimugi mida maalida. Esiteks ma ei tea kas ma peaks maalima mõne foto järgi või oleks ise mingi pildi valmis joonistamine parem mõte. Ja kas maalida inimest, lilli, loomi, midagi muud? Kas maal peaks olema sügavamõtteline või võib see olla lihtsalt illustratsioon? Kas ma üldse jõuan selle õigeks ajaks valmis kui ma pole veel alustanudki? Mis siis saab kui ma ei saagi seda maali õigeks ajaks valmis ja ei saa seda esitada? Kas jään istuma? Ma ei taha teemat ka vahetada, sest mul on materjalid juba ostetud ja ma niikuinii ei tea mida muud ma teeks. Palun aidake!
Bitterness is a paralytic. Love is a much more vicious motivator.
- Sherlock Holmes

Re: Loovtöö.. Aidake palun

pingwiin kirjutas:
30 Jaan 2018, 17:25
Tee siis mingi käkk kokku.

Mõtle enne kui kunstikooli lähed jne. Tean mitmeid kel kunstialane kõrgharidus ja mitte muhvigi teha ei ole/oska, ning töötavad maalrina või siseviimistluse peal, sest keegi mingi jama eest ikka palka maksma ei hakka.
kunstiklassist jõudsid kuidagi kunstikooli ja kõrghariduseni? chill, me saame aru jah, et sa ise tõenäoliselt isegi akvarellidel ja guaššidel vahet ei tee.
aga põhimõtteliselt hääletan ka käki kasuks, ehk siis suva see pilt ja tolle tähendus, keskendu rohkem värvikasutusele, tehnikale jms. mul oli ka kunstialane loovtöö, joonistada tegelikult üldse ei oska ja mingit erilist mõtet või backstoryt neil piltidel ka taga ei olnud, aga kaitsmisel lällasin ikka, et see ja too pilt olid mingist erilisest kogemusest ajendatud jm

Täpselt selliste mõttetute asjadega tegelemine ongi põhjus miks ma mingit kunstijama ei poolda, samuti võtaks kõik riiklikud toetused kunstiliidult jne, enne kui kõikidel lastel kõht täis ei ole, ei ole mõtet mingit pseudoteadust toetada.

Kunstiklassit kõrghariduseni? Just, kellele või kuna ma siis seda infot edastama peaks? Kõrgema kunstilise hariduse omandaja jaoks pole sellest infot enam väga kasu. :)

Ma tean, mida tunned.

Aga alustuseks tee paar lihtsamat proovipilti, nt guaššidega või nii ja käi avatud silmadega ringi, ehk märkad midagi, mis inspireerib. Ja mõtle ka selle peale, mida kõige paremini oskad joonistada, kas loodust või inimesi, linnapilti või natüürmorti.

Nii on vast kõige lihtsam.
Piimalakkujad. Kõik on piimalakkujad.

Soovitan juhendajaga arutada. Käisin ise ka kunstiklassis ja me pidime ka alates 8ndast või 9ndast alati lõputöö tegema ja ka minu jaoks, kes eriline kunstihuviline polnud, oli üsna suur katsumus see töö välja mõelda ja ära teha. Alati sai palju juhendajaga arutatud ja suvalisi ideid mõlemalt poolt pakutud. Soovitan ka ikkagi õpetajaga rääkida.

See, et tahad ideed muuta, aga vahendid on ostetud, ei ole vast suur mure. Küll need vahendid ära kasutad, kui kunstiklassis edasi käid. Seda muret praegu küll olla ei tohiks, et ei saa valmis, kuna pole alustanud. Täpselt ei mäleta, aga usun, et tegin ise ka paar nädalat varem ära kõik tööd. Pole võimalik, et alustasin pool aastat varem, pigem ikka oli niipidi, et kuu aega enne polnud veel ideegi paigas.

8. klassis küll mingid meistriteosed kõigilt tulema ei pea. Kui mõtled oma õlimaali sisu välja, saad sellega hakkama küll. Selleks ongi ka juhendaja.

Edu!
Vasta

Mine “Muud kooli- ja õppimisprobleemid”