Ei suuda kooli minna

Tere olen 14 aastane ja käin 8. Klassis. Eelmine aasta olin ma tubli õpilane ,kuid see aasta ei. Esialgu lasin mõned tunnid päevad üle ja pikapeale muutus see terveks päevaks ning siis juba nädalaks ja nüüdseks pole ma 3 kuud põhimõtteliselt koolis kainud. Sellega tulid ka kaasa ümarlauad ja lastekaitses käimised. Õnneks ema otsis igaltpoolt abi ja ma käisin psühholoogi juures. Kuid sellest väga abi ei saanud. Ta ütles küll et mul depressioon aga ma ise sedasi küll ei utleks. Kui mult küsitakse miks ma tunde üle hakkasin laskma siis mul nagu endal pole midagi selle peale öelda kuna see lihtsalt sai harjumuseks. Nüüd kui on juba suurem jama sellega ning on vaja kohale minna ei suuda ma seda teha. Ma olen üritanud aga kohe kui kooli juurde jõuan hakkavad pisarad mööda põski alla voolama ja ma lähen samamoodi koju tagasi nagu tulin. Isegi kui ma kodus sisestan et ma suudan seal käia ja olla siis ikkagi kui selleni jouan ei suuda ma edasi minna. Kui ma nüüd ennast kokku ei võta siis ma pean minema turvakottu mida ma üldse ei taha rääkimata veel kinnised koolid :/. Mu ema tegi kõik selleks et ma saaksin koolis individuaal õppe kuid ma nagu ei saa aru kuidas see toimib ja värki. See peaks olema üksikõpe aga kui ma nüüd kooli lähen siis ikka teistega koos ju. Igastahes kõik kellel on olnud probleeme kooli minemisega siis kuidas te sellest üle olite? Kuidas te suutsite lõpuks sinna minna? Mainin veel selle ära et ma enam ei suhtle kellegiga oma klassist.

Re: Ei suuda kooli minna

Tere

Mõistan keerulist olukorda kuid eks tasapisi ning ühe sammu kaupa tasub seda lahendama hakata. Sinupoolt esimene tubli samm on probleemi tunnistamine ning sellest rääkimine! Kohe päriselt on see tubli ja julge samm!

Individuaalõpe oleks jah see, et lähtuvalt just Sinu vajadustest siis oled mingites ainetes üks-ühele. A.la. kunst vms võivad pakkuda, et äkki teha suuremas grupis.

Kas Sul koolis on keegi turvaline, kellega saaksid rääkida, keda usaldad? Kellega koos rahulikult ning üks-ühele saaksid plaani teha.

Mul oli vahepeal ülikooliga hetk, kus palju asju oli tegemata ning tekkis veidi paanika, et seda kõike ei olegi võimalik lahendada. Kujutasin ise endale ette musti stsenaariumeid. Esimese sammuna võtsin julguse kokku ning üks-ühele sealse õppenõustajaga rääkisin läbi, mida täpselt pean tegema, millal mida teha saaks. Selgeks sai täpne tegevusplaan, mulle tekkis selgus ning kadus ära see vastik ebakindlus ja teadmatus, et mida minult oodatakse. Sujuvalt ning tasakesi nüüd asi on lahenemas.

Individuaalõpet võiksid minu arvates proovida. Ma tean sarnase looga noori, keda see on väga aidanud. Eriti just ühes kindlas koolis. Mis täpsemad küsimused Sul selles osas on?

Mis seisus Sul praegu kooliga on? Mis tähtajaks mis otsus vaja teha?

Ehk siis minu peamine soovitus - räägi kellegagi läbi ning sõnasta enda jaoks hästi täpselt järgmiseid samme. Oluline, et alati Sa teaksid seda esimest väikest sammu, mida tegema pead, et asjad liiguks.

Usku endasse ja ikka suhtlemist
“It's what you've done with your time, how you've chosen to spend your days, and whom you've touched this year. That, to me, is the greatest measure of success.”
― R.J. Palacio, Wonder

Juššike kirjutas:
11 Dets 2017, 16:06
Tere olen 14 aastane ja käin 8. Klassis. Eelmine aasta olin ma tubli õpilane ,kuid see aasta ei. Esialgu lasin mõned tunnid päevad üle ja pikapeale muutus see terveks päevaks ning siis juba nädalaks ja nüüdseks pole ma 3 kuud põhimõtteliselt koolis kainud. Sellega tulid ka kaasa ümarlauad ja lastekaitses käimised. Õnneks ema otsis igaltpoolt abi ja ma käisin psühholoogi juures. Kuid sellest väga abi ei saanud. Ta ütles küll et mul depressioon aga ma ise sedasi küll ei utleks. Kui mult küsitakse miks ma tunde üle hakkasin laskma siis mul nagu endal pole midagi selle peale öelda kuna see lihtsalt sai harjumuseks. Nüüd kui on juba suurem jama sellega ning on vaja kohale minna ei suuda ma seda teha. Ma olen üritanud aga kohe kui kooli juurde jõuan hakkavad pisarad mööda põski alla voolama ja ma lähen samamoodi koju tagasi nagu tulin. Isegi kui ma kodus sisestan et ma suudan seal käia ja olla siis ikkagi kui selleni jouan ei suuda ma edasi minna. Kui ma nüüd ennast kokku ei võta siis ma pean minema turvakottu mida ma üldse ei taha rääkimata veel kinnised koolid :/. Mu ema tegi kõik selleks et ma saaksin koolis individuaal õppe kuid ma nagu ei saa aru kuidas see toimib ja värki. See peaks olema üksikõpe aga kui ma nüüd kooli lähen siis ikka teistega koos ju. Igastahes kõik kellel on olnud probleeme kooli minemisega siis kuidas te sellest üle olite? Kuidas te suutsite lõpuks sinna minna? Mainin veel selle ära et ma enam ei suhtle kellegiga oma klassist.

No ma ei oskagi öelda midagi selle usaldamise kohalt. Niipalju kui ma sellest individuaal õppes aru sain siis see nagu pigem võimalus järgi asjad vastata mitte et ma nüüd uksi õpin midagi. No ma käisin reedel lastekaitses ja ta ütles et kui ma järgmine nädal (ehk siis praegune nädal) kokku ennast ei võta siis nad peavad pöörduma kuhugile. Ta rääkis turvakodust ning vanematelt õiguse ära võtmisest.Ma terve eelmise nädala uritasin kooli minna aga sellest ei tulnud midagi välja. Ma nagu kuni koolini suudan minna aga edasi ei suuda :/ ennem polnud üldse see nii hell teema mulle aga nüüd kui keegi koolist räägib või küsib midagi selle kohta siis ma lihtsalt hakkan nutma. Ma nagu tahan kõik korda saada aga ma ei suuda isegi sinna minna. Muidu mul positiivseid hindeid ei ole ja ma peaks kõik järgi tegema

Kas Sa koolist ise ja otse oled kellegagi rääkinud? Kui läheksid ütleme et homme kooli, kas Sa siis teaksid, mida täpselt tegema peaksid?
“It's what you've done with your time, how you've chosen to spend your days, and whom you've touched this year. That, to me, is the greatest measure of success.”
― R.J. Palacio, Wonder

Bucerus kirjutas:
12 Dets 2017, 00:30
Kas Sa koolist ise ja otse oled kellegagi rääkinud? Kui läheksid ütleme et homme kooli, kas Sa siis teaksid, mida täpselt tegema peaksid?
Mul ema rääkis klassijuhatajaga aga ma ise ei ole. Mulle lastekaitse ütles et nagu õpetajad alles teevad seda aga neil pole mõtet teha kui ma jälle sinna ei ilmu kuna ma olen neile koguaeg lubanud et ma lähen ja lähen aga ikka pole jõudnud

termomeeter kirjutas:
12 Dets 2017, 12:44
Eks see on raske jah see otsa kätte saamine, et kust nüüd alustada

Mine kooli ja räägi iga õpetajaga eraldi - ühel päeval nt 3-4 õpetajaga, päris kõikidega nagunii ei jõua. Paku välja, kuidas saad õppida ja tööd järgi teha. Paku ise lahendusi ja näita, et oled motiveeritud. Ja tee ära kõik, mis lubad.
Ma olen üritanud kooli minna aga Igakord kui see hetk jõuab siis mul tuleb tõke ette ja ma lihtsalt annan alla

Tuleb tõke ette, aga miks? Kas seetõttu, et ei tea, mida täpsemalt tegema peab? Pane hästi konkreetne plaan paika. Jah, see ongi raske, aga samas kui mõtled tulevikule, siis kahetsed kindlasti-kindlasti rohkem, kui nüüd kooliaasta seetõttu pooleli jääb ja pead kõik uuesti tegema. Hetkel on veel võimalus end aidata, aga kuskilt peab alustama, ka siis, kui see on väga-väga ebameeldiv.

Mis on see, mida saad ära teha kohe homme?
Vasta

Mine “Muud kooli- ja õppimisprobleemid”