Tohib nimodi üldse teha?

Hei! Olen 14 a ja käin 8 klassis. Kas teie arust on see normaalne et nädalas tohib olla 8 ja 9-ndal klassil 32 tundi ja meil on 36. Esmap 7 teisip 7 kolmap 8 neljap 7 ja reede ka 7. See pole lihtsalt loogiline. Meie klass käis ka direktori jutul ja sealt üeldi lihtsalt et teil pole vajadust vinguda olete koolis kõik tunnid ära ja asi ants, mis seal siis nii rasket on. Aga meil on ju 4 tundi rohkem kui peaks olema ja see 32 on ka juba max. Meile antakse ka palju õppida ja aega iseendale ei jäegi. Tuled koolist koju juba õhtu käes, sööd, hakkad õppima milleks kulub mingi 1 h ja pool, rohkemgi isegi Ja ongi kõik kell juba niipalju et vaja magama minna. Õpetajad ütlevad ka, et see, kui palju ja mis teistes ainetes õppida antakse neid ei huvita. Ja nimodi tekibki see koolistress koguaeg pidev peale surumine. Mida teie sellisest asjast arvate?

Re: Tohib nimodi üldse teha?

Gümni kavatsed minna siis läheb hullemaks. Vene keele õpetaja ütleski meile esimesel tunnil, et ei huvita kui kontrolltööks vaja õppida, tema tahab oma 50 sõna vähemalt hindele "3" kõigi poolt vastatud saada. Samal ajal tehakse ka kontrolltöösid, mille tase on ikka palju kõrgem kui see mis me tunnis läbi teeme. Seega ära põe, läheb raskemaks.
Going crazy by the clock, hoping to die with my face in the block.

Kell 8 hakkavad tunnid, 8 tundi teeb lõpu ajaks 15.45.

Ütleme, et koju lähed tund aega, mis on maksimum mida ilmselt Eesti kellelgi koju minemiseks kulub.

Sööd ca 30 min.

Kell on siis 17.15

Õpid siis 1,5h nagu sa ütlesid.

kell on 18.45.

Näksid midagi 15 min.

Kell on 19.00 - kas nüüd on tõesti 8. klassi õpilasel uneaeg juba? Eeldan, et enne 22-23 küll ükski sellises vanuses noor väga magama ei lähe, seega jääb sul nädala sees vaba aega vähemalt 3-4h. See on eeldusel, et iga päev on 8 tundi, aga enamus päevadel siiski 7.

Minqa isiklikult käin 9. klassis ja minul on igapäev 8 tundi, pärast seda veel trenn ja/või muusikakool niiet tavaliselt jõuan koju kell 7-9. Õpetajad aga arvavad et ega meil pärast kooli muud teha pole kui õppida, see tähendab et meil on igapäev vähemalt 1 töö, ja 5 aines õppida. Täiesti tavapärane on ka see kui meil on ühel päeval 4 kontrolltööd. Süüa ja puhata tahaks ka vahepeal aga sellist võimalust pole. Magama tavaliselt enne 12 ei jõua.

Nõustun täielikult, et õppekava on liiga mahukas ja see ei on juba rohkem koormav kui arendav. Õppekava sisus ei ole aga üksikõpetajad süüdi, kuigi neid ka soovi korral õppekava arendamisse kaasatakse. Igal juhul ei ole mõtet õpetajat süüdistada, sest tema lähtub justnimelt riiklikust õppekavast, mis tuleb kõigil läbida, kes selle järgi õpivad. Eks muidugi tasub õpetajaga murest rääkida, vähemalt sellestki, kui mõnel päeval on juba palju töid - siis saab õpetaja võimalusel töö mujale lükata, kuigi alati ei ole see võimalik.

Ausalt, kui sul sellega põhikoolis probleem on, siis edu gümnaasiumis. Mul oli põhikoolis sama palju tunde ja usu mind gümnaasiumis õpid sa mitte ainult koolis vaid ka kodus nii et vähe pole (muidugi oleneb gümnaasiumist) ja mõnikord saad siis alles 5 või kui on konsultatsioonid lausa 6 õhtul koju. Õigust seal sul taga ajada pole mõtet, sest gümnaasium on vabatahtlik, seega harju parem ära :D.

šhokohoolik kirjutas:
30 Jaan 2018, 13:28
Ausalt, kui sul sellega põhikoolis probleem on, siis edu gümnaasiumis. Mul oli põhikoolis sama palju tunde ja usu mind gümnaasiumis õpid sa mitte ainult koolis vaid ka kodus nii et vähe pole (muidugi oleneb gümnaasiumist) ja mõnikord saad siis alles 5 või kui on konsultatsioonid lausa 6 õhtul koju. Õigust seal sul taga ajada pole mõtet, sest gümnaasium on vabatahtlik, seega harju parem ära :D.
Lisan juurde ka selle, et all nightereid gümnaasiumis arvestuste nädalal on mitu korda tehtud, sest materjali järgmiseks päevaks on nii palju. Siis tuleb valida, mis on tähtsam, mida jõuad ehk koolis ära teha ja mida nii väga ei kontrollita vms. Ehk teed tähtsamad asjad kõigepealt ja nii sorteerid õppimist. Mina sain tavaliselt gümnaasiumis ühes päevas 4-5h magada aga gotta do what gotta do :D.

šhokohoolik kirjutas:
30 Jaan 2018, 13:32
šhokohoolik kirjutas:
Lisan juurde ka selle, et all nightereid gümnaasiumis arvestuste nädalal on mitu korda tehtud, sest materjali järgmiseks päevaks on nii palju. Siis tuleb valida, mis on tähtsam, mida jõuad ehk koolis ära teha ja mida nii väga ei kontrollita vms. Ehk teed tähtsamad asjad kõigepealt ja nii sorteerid õppimist. Mina sain tavaliselt gümnaasiumis ühes päevas 4-5h magada aga gotta do what gotta do :D.
Mdea ma ka gümnaasiumis aga siin küll nii väga teha ei jäeta, enamasti ei õpi ma kodus midagi. Väga oleneb mis gümnaasiumisse, mis klassi minna.

creepy00 kirjutas:
30 Jaan 2018, 23:06
šhokohoolik kirjutas:
30 Jaan 2018, 13:32
šhokohoolik kirjutas:
Mdea ma ka gümnaasiumis aga siin küll nii väga teha ei jäeta, enamasti ei õpi ma kodus midagi. Väga oleneb mis gümnaasiumisse, mis klassi minna.
Damn, siis veab sul. Ma õppisin ühes Tartu gümnaasiumis humanitaarklassis, oli suht ulme see mis koolis toimus. Paljud elasid pm päeva üle kohvi peal, mida võis tundi kaasa osta. Samas keegi sinna midagi teha ka ei saa, sest gümnaasium on vabatahtlik ja seda tuletati meile ka pidevalt meelde :D.

[quote=llilleke post_id=467580 time=1512154057 user_id=44319]
Täiesti tavapärane on ka see kui meil on ühel päeval 4 kontrolltööd. Süüa ja puhata tahaks ka vahepeal aga sellist võimalust pole. Magama tavaliselt enne 12 ei jõua.
[/quote]

Riigiteataja.ee teatel võib iga päev olla maksimaalselt 1 kontrolltöö. Seejuures ei tohi see kontrolltöö olla esimese ega viimase tunni ajal ega esmaspäeval või reedel. Kui ainult neil tundidel seda ainetundi pole.

[url]https://www.riigiteataja.ee/akt/13351102[/url]
💚💜💚💜

[quote=llilleke post_id=467580 time=1512154057 user_id=44319]
Täiesti tavapärane on ka see kui meil on ühel päeval 4 kontrolltööd. Süüa ja puhata tahaks ka vahepeal aga sellist võimalust pole. Magama tavaliselt enne 12 ei jõua.
[/quote]

Riigiteataja.ee teatel võib iga päev olla maksimaalselt 1 kontrolltöö. Seejuures ei tohi see kontrolltöö olla esimese ega viimase tunni ajal ega esmaspäeval või reedel. Kui ainult neil tundidel seda ainetundi pole.

[url]https://www.riigiteataja.ee/akt/13351102[/url]
💚💜💚💜

Soovitan kirjutada kirjalik pöördumine näiteks direktorile. On teil koolis ka näiteks õpilasesindus? Ka nemad saaksid selle probleemiga tegeleda.
Hetkel tunduks minule, kui kõrvalvaatajale tõesti sinu suhtlusstiil pisut vingumisena. Samas kui terve klass, või paljud klassis ja koolis sedasi tunnevad, siis koguge allkirjad kokku. Kui ikka palju lambaid karjas karjub, et kuulge, veits halvasti on, võiks see mõjuda, teha inimestel silmad lahti, et tegu on reaalse probleemiga.
EXJU - Ex-Jutuka Mode
Diskussioon - parim vahend probleemide lahendamiseks, seetõttu ongi enamik minu postitusi diskuteerivad.
Ma pole geenius, paranda mind. Mu postitused on ainult minu arvamus.

[quote=EXJU post_id=469491 time=1525429803 user_id=9858]
Soovitan kirjutada kirjalik pöördumine näiteks direktorile. On teil koolis ka näiteks õpilasesindus? Ka nemad saaksid selle probleemiga tegeleda.
Hetkel tunduks minule, kui kõrvalvaatajale tõesti sinu suhtlusstiil pisut vingumisena. Samas kui terve klass, või paljud klassis ja koolis sedasi tunnevad, siis koguge allkirjad kokku. Kui ikka palju lambaid karjas karjub, et kuulge, veits halvasti on, võiks see mõjuda, teha inimestel silmad lahti, et tegu on reaalse probleemiga.
[/quote]

Täiesti mõistlik jutt👍
💚💜💚💜

pingwiiin kirjutas:
29 Nov 2017, 03:28
Kell 8 hakkavad tunnid, 8 tundi teeb lõpu ajaks 15.45.

Ütleme, et koju lähed tund aega, mis on maksimum mida ilmselt Eesti kellelgi koju minemiseks kulub.

Sööd ca 30 min.

Kell on siis 17.15

Õpid siis 1,5h nagu sa ütlesid.

kell on 18.45.

Näksid midagi 15 min.

Kell on 19.00 - kas nüüd on tõesti 8. klassi õpilasel uneaeg juba? Eeldan, et enne 22-23 küll ükski sellises vanuses noor väga magama ei lähe, seega jääb sul nädala sees vaba aega vähemalt 3-4h. See on eeldusel, et iga päev on 8 tundi, aga enamus päevadel siiski 7.
See kes nii käppelt asjad ära teeb peab olema küll eliitnohik

LiisAnnaKass1 kirjutas:
19 Juun 2018, 23:59
Õpilasel peab hobide jaoks aega ka olema.
õpilasel ongi, mida sa ajad
oletame, et kool lõppeb keskmiselt kell 3 päeval
nt kell 4 hakkab trenn/misiganes, oled seal kuueni max
seitsmest kodus, kaheksast õppima, üheksaks kodutööd tehtud, ükski õpilane ei lähe kell 9 magama, 10-11ni passid veel telos/netis/kusiganes, ja head ööd

iga päev ei käi trennis, niiet selline tihedam kava oleks kuskil 2-3x nädalas
milles probleem
everyone's gonna die and no one's gonna remember you

Mammu12 kirjutas:
28 Nov 2017, 23:09
Hei! Olen 14 a ja käin 8 klassis. Kas teie arust on see normaalne et nädalas tohib olla 8 ja 9-ndal klassil 32 tundi ja meil on 36. Esmap 7 teisip 7 kolmap 8 neljap 7 ja reede ka 7. See pole lihtsalt loogiline. Meie klass käis ka direktori jutul ja sealt üeldi lihtsalt et teil pole vajadust vinguda olete koolis kõik tunnid ära ja asi ants, mis seal siis nii rasket on. Aga meil on ju 4 tundi rohkem kui peaks olema ja see 32 on ka juba max. Meile antakse ka palju õppida ja aega iseendale ei jäegi. Tuled koolist koju juba õhtu käes, sööd, hakkad õppima milleks kulub mingi 1 h ja pool, rohkemgi isegi Ja ongi kõik kell juba niipalju et vaja magama minna. Õpetajad ütlevad ka, et see, kui palju ja mis teistes ainetes õppida antakse neid ei huvita. Ja nimodi tekibki see koolistress koguaeg pidev peale surumine. Mida teie sellisest asjast arvate?
Su postituses on sõna (see pole isegi sõna) "jäegi"... seega äkki on teile, või vähemalt Sulle nii palju tunde täiesti õigustatud :D
20 / ♀
Rumaluke

Lapsed lapsed, kui on, juu siis tohib kuna seda koostavad kõrgharidusega ja asjalikud inimesed. Kui te nüüd kirute kuidas hakkate saama gümnis/ülikoolis.

Aga üldiselt, kui ei taha ajunussi edaspidiselt, valige kutsekas.

P.s ise käisin peale keskat õppimas ja tunnid olid 8-6ni, polnud häda midagi =)
Она шепчет мне, что в этот раз всё сделает сама
Скрипит кровать, она захотела её сломать
Vasta

Mine “Muud kooli- ja õppimisprobleemid”