Kunstiajalugu seoses

Tere!

Mul on üks mure seotud kunstiajalooga.
Ise käin kunstikoolis juba 2 aastat ja käin põhikoolis ka ,et mõlemas koolis käin korraga.
Mulle meeldib kunst väga ja joonistada jne. Mul on mure et käin kunstiajaloo tunnis, aga kuulan mis räägitakse teemasid jne.
Mulle ei jää lihtsalt autorite nimed ega aasta arvud meelde ka ehitise nimed. Kui kontroltöö tuleb jne ja ma ei tea ka et kuidas ma sellele vastan.
Püüan selgeks õppida aga ikkagi mu aju seda kunstiajalugu ei võta vastu, mida teha??
Minu unistus on kunstiülikooli minna ja seal lõpetada. Mulle probleemiks on AJALUGU . :( :cry:
Lihtsalt küsin ka veel et kas tõesti on kunstiülikoolides kunstiajalugu ka, et on kohustuslik käia, mida ma üldse ei salli? :cry:
Kuidas ma saaksin sellest probleemist lahti?
(Sorri, kui seal on kirjaviga või midagi muud, olen siin esimest korda elus.)
Ette tänades!
Narai.

Re: Kunstiajalugu seoses

Tere!

Ei usu, et sul selline häire on, et ainult kunstiajaloos nimed ja aastaarvud meelde ei jää, ju see ikka kirjanduses, ajaloos jm ikka sarnane olema pea. Pead endale lihtsalt seosed leidma. Tihti on ka seos see, et mida rohkem juba teada, seda paremini ka meelde jääb. Ehk siis - loe teemade kohta hästi palju internetist juurde. Siis tekib hästi palju seoseid, saad teada huvitavaid fakte ja lõpuks on lihtsam meelde jätta. Ja mida rohkem juba kunstiajaloost üldiselt meelde jääb ja õppida jõuad, seda paremini jääb edaspidi - saad rohkem seoseid tekitada jm.

Minu koolis olid gümnaasiumis igal aastal ka kunstiajaloo eksamid. Mind see teema ei huvitanud, samuti oli mulle ajaloo õppimine raske, aga eks siis lihtsalt kordasin ja kordasin. Tegin endale õppimiseks kaarte taskusse jne (nt joonistasin olulisemad osad teosest, et saaksin aru, mida mõtlen ja teisele poole autor ja teose nimi, et kontrollida). Sellist asja, kui sul just mingit otsest mäluhäiret ei ole, siis vaevalt päris nii on, et "aju ei võta vastu". Ära sisenda seda endale, et see on eraldi kunstiajaloo probleem, muidu hakkad ise ka uskuma, et vastu ei võta. Küll võtab - pead endale õppimiseks sobivad meetodid leidma. Mõnele aitab valju häälega lugemine, mõnel allajoonimine, mõnel ümberkirjutamine jm. Eesti Kunstiakadeemia õppekavad on kindlasti avalikult üleval, võid sealt vaadata, et mis aineid õppekavad sisaldavad. Olen päris kindel, et enamikul erialadest on ka kunstiajalugu ühe või mitme kursusena sees. Nii et parem kohe proovida midagi juba selgeks saada, et siis lihtsam oleks.

Edu!

Re: Kunstiajalugu seoses

Kunstiajalugu on muidu ka gümnaasiumis, ma soovitan sul seoseid luua arvude vahel, ükskõik mis tobedat pidi ja nimedega samamoodi teha, nagu eespool juba soovitati. Lisaks võib aidata, kui sa reastad need aastaarvud endale suurusjärjekorras ja lihtsalt õpid pähe. Olen kuulnud, et ka laule on tehtud, nii jääb ka kergemini pähe. Lihtsalt lood mingi naljaka või tobeda laulu nendest ja korrutad seda endal peas.
Vasta

Mine “Muud kooli- ja õppimisprobleemid”