Abi matemaatika ülesandega vaja

Tere, kas keegi teab kedagi kes oskaks antud ülesande lahendada, olen nõus ka väikse tasu maksma selle eest.
Kolm isikut A,B ja C otsustasid pidada duelli järgmiste reeglite järgi: nad saavad loosiga numbrid (1,2 või 3) ja saavad laskeõiguse numbrite järjekorras 1,2,3,1,2 jne. Iga laskja valib keda laseb. Mahalastu langeb järjekorrast välja,duell jätkub seni, kuni on elus üks osavõtja. Leia iga duellandi jaoks optimaalne tegutsemustaktika ja tõenäosus ellu jääda, kui on teada, et A tabab kindla peale, B 80% juhtudest ja C 50% juhtudest. Duelli osalised teavad üksteise laskeosavust.
Vastused on antud, et A ellujäämise tõenäosus on 3/10, B ellujäämise tõenäosus on 8/45 ja C ellujäämise tõenäosus on 47/90. Ja kobakäpal on kõige rohkem lootust ellu jääda, sest temal on tõenäosus osutuda märklauaks väiksem. Lisaks on antud näpunäide, et vahel on mõnel duellandil kasulik mööda lasta (selle kohta öeldi meile, et nii kaua kuni on 3 isiku duell on C kasulik õhku lasta)
Ülesanne on pärit 12. klassi õpikute tõenäosus teooria alt.
Tänan :)

Re: Abi matemaatika ülesandega vaja

guugeldasin isegi seda ülesannet inglise keeles ja selline kolme inimese duell on matemaatika ülesandena üpris levinud. vb aitaks sind ka guugeldamine, kui selle ülesande ära tegemine oluline on. selleks, et isikute ellu jäämise tõenäosus välja arvutada, on siin vaja tõenäoliselt kasutada mingeid pikki ja lohisevaid valemeid. matemaatikast oli mul kopp ees juba kaheksandas klassis, nii et selline kõrgema mata ei ole selgesti minu teema. tegutsemistaktika järgi on tõesti C-l kasulik õhku lasta, kuna A ja B soovivad esmalt omavahel arved selgeks saada, kuna nad on teineteisele ohtlikumad, kui C neile võiks olla. A peaks esmalt B maha laskma ja siis lootma, et C teda maha ei lase ja siis ise C maha kõmmutama. B-ga täpselt sama lugu, lihtsalt esimesena tuleks tal A maha lasta.

muide, see, miks mulle matemaatika ei meeldi, selgub hästi ka selle ülesande põhjal. jällegi on tegemist mingi ideaalmaailmaga, kus kehtivad matemaatikareeglid ja reaalsus enam ei loe. tegelikku elu valitseb kaos, kuna tegureid, mis reaalse elu sündmusi mõjutavad, on enamasti kirjeldamatult palju. antud ülesande puhul on näiteks täiesti etteennustamatu, et ehk hüüab keegi ootamatult sel ajal A nime, kui ta tulistab, A ehmatab ja laseb mööda ja ta ei tabagi enam 100% juhtudest. üldiselt võib tõenäosuse põhjal teha vaid ligikaudseid ennustusi ja nii on hea ka, sest elu ootamatus on see miski, mis muudab elu müstiliseks ja lahedaks. oleks meie elu päriselt nagu matemaatika, siis oleks see miljon korda igavam.
eraldatus
Vasta

Mine “Muud kooli- ja õppimisprobleemid”