Endiseid või praeguseid TÜ tudengeid?

Tere,

Ei tea siis kelle juurde pöörduda sellise küsimusega, seega postitan siia oma probleemi. Et olen siis värske tudeng ja hindeid peaks nag nägema ÕISis ju? Aga mul näitab üliõpilase edasijõudmise hinneteleht, et mitte midagi ei ole, kuigi on olnud juba kümneid kontrolltöid mitmetes ainetes. Moodles midagi on aga kontrolltööde hindeid ei ole. Kas on veel mingi koht kuhu pannakse neid tulemusi üles, millest mina teadlik ei ole?

Olen suhteliselt vaikne ja tagasihoidlik inimene seega ei tahaks väga kursakaaslaste poole ka pöörduda.

Suured tänud. :)

Re: Endiseid või praeguseid TÜ tudengeid?

Tere.

Ma pole küll TÜ tudeng (aga minu ülikoolis on ka ÕIS kasutuses), aga kahtlustan, et asi on selles, et oled ÕIS-ist natuke valesti aru saanud. Sinna läheb ikka kogu kursuse hinne/arvestus kirja, mingeid vahepealseid kontrolltöid küll mitte - seda arvestab iga õppejõud tõenäoliselt ise, kuigi üldiselt mingid punktid või hinded ikkagi kuskile avalikult üles lähevad. Vahel on oluline ka vahekontrolltöö positiivsele punktisummale lihtsalt ära teha, mitte pole täpsed tulemused olulised. Ehk satub siia mõni TÜ tudeng, kes veel täpsemalt öelda oskab, kuigi ilmselt nii üldiselt ei saagi, kui su eriala ei tea.

Kursakaaslaste poole pöördu küsimustega kindlasti. Kas teil kursuse Facebooki gruppi ei ole?

termomeeter kirjutas:Tere.

Ma pole küll TÜ tudeng (aga minu ülikoolis on ka ÕIS kasutuses), aga kahtlustan, et asi on selles, et oled ÕIS-ist natuke valesti aru saanud. Sinna läheb ikka kogu kursuse hinne/arvestus kirja, mingeid vahepealseid kontrolltöid küll mitte - seda arvestab iga õppejõud tõenäoliselt ise, kuigi üldiselt mingid punktid või hinded ikkagi kuskile avalikult üles lähevad. Vahel on oluline ka vahekontrolltöö positiivsele punktisummale lihtsalt ära teha, mitte pole täpsed tulemused olulised. Ehk satub siia mõni TÜ tudeng, kes veel täpsemalt öelda oskab, kuigi ilmselt nii üldiselt ei saagi, kui su eriala ei tea.

Kursakaaslaste poole pöördu küsimustega kindlasti. Kas teil kursuse Facebooki gruppi ei ole?
ÕISi pannakse vahetulemused ka. Meil on need nähtavad (minu õppeinfo->minu vahetulemused). Iseasi kas kõik õppejõud viitsivad panna, sest see pidi suht nõme olema. Paljud õppejõud meil harrastavad nt panna ainekodulehele või kuhugi stendile. Pole ise küll TÜ tudeng, aga ehk abiks ikka :)

Kas sul on sama menüü?
jen.png
Mul on arvestuste hinded ainult õisis, seal hinnete all. Vb meil need erinevad. Aga mingid kodused ja iseseisvad tööd tuleb moodlesse laadida ja seal pärast, kui õpetaja ära hinnanud, siis samas kohas kus üleslaetud töö all on kirjas kas hinnatud v mitte, aga ups, seda sa vist tead juba, ma ei lugenud korralikult teemat.
Igatahes jah, KT-d ja muud arvestused peaksid olema seal õisis "Minu hinded" all. Kui pole, siis äkki pole märgitud? Sa võid ju mõnele õpetajale, kelle aines töö olnud, kirjutada meili ja küsida, et kas hinne on olemas ja kus, sest sina seda ei näe.
muru

Have you ever walked into what seemed
to be somebody else's dream?

http://reaalnehipiman.blogspot.com

Hõissa ÕIS! Probleemid ÕISiga lõppevad ülikooli lõpetamisega. Ütlen seda TÜ vilistlasena :)

Konkreetselt ei saa sinu antud info põhjal tõesti häid järeldusi teha ega ammendavaid vastuseid anda. Aga ma saan öelda, mida ma sarnastes olukordades ette võtsin:

1) mine ja küsi õppekorraldusspetsialisti käest
- mul oli selleks imearmas superabivalmis inimene, kellega sain alati rohkematelegi küsimustele vastused, kui soovisin
- kui sulle tundub, et sinu eriala õppekorraldusspetsialist pole sugugi nii tore, või eelistad näost näkku kohe mitte suhelda, siis...
2) kirjuta mõnele enda eriala tuutorile.
- Kui enda eriala tuutorid on sulle võõrad või leiad muu põhjuse neid ka nt FB teel vältida, siis võid alati kirjutada mõnele teise eriala tuutorile, kes oskab tõenäoliselt ikkagi vastata. Minu vend oli tuutor hoopis teise ala peal, aga sain talt esmaskursuslasena palju häid vastuseid.
3) kirjuta mõnele sümpaatsemale kursakaaslasele otse.
- kui häbened oma konkreetset muret (pole tegelt tarvis), siis võid ju küsida enda eriala tuutorite nimesid ja kontaktandmeid.

Neid teid kombineerides jõuad varem või hiljem tulemuseni! Mõni üliõpilane ei tea ka enne lõpetamist mõnda elementaarset asja oma eriala, ülikooli vms süsteemide toimimise kohta, nii et tegelikult pole häbeneda midagi. Oma kursakaaslastega tuleb selle aja jooksul paratamatult paar korda suhelda, kuigi tunnistan, et see polnud alati ka minu esimene valik. :)

Edu!
"Don't believe everything you read on the internet."
- Abraham Lincoln

Oi, kui palju vastuseid!

@termomeeter, meil on küll FB grupp, aga ma ei soovi absoluutselt mingit tähelepanu endale juhtida, especially kui see on negatiivne! Aga kui midagi üle ei jää, eks ma siis küsi nende käest! :oops:

@jänes, nope, minu ÕIS näeb välja hoopis selline: http://oi64.tinypic.com/14wrj36.jpg (vabandan väga, mul pole õrna aimugi kuidas manust lisada) ning selline tühjus valitseb üliõpilase edasijõudmise lehel: http://oi64.tinypic.com/okmxds.jpg

@teet, suur tänu teile! Peaks tõesti tuutori poole pöörduma. Mõtlesin täna, et küsin õppejõu käest, kes lubas hiljuti hinded üles panna, et kuhu ta siis need pani, aga lõin araks nagu alati ja tõmbasin uttu. Aga hea on teada, et ma pole ainuke kes on ÕISiga häda näinud. Aitäh põhjaliku vastuse eest! :D
Vasta

Mine “Muud kooli- ja õppimisprobleemid”