Keemia

Hei,

Kas keegi teist oskab koostada täppskeemi? Mul tuleb järgmine nädal selle peale töö ja ma lihtsalt ei saa aru sellest. Olen otsinud internetist mingeid juhendeid, aga selle kohta ei leidu mitte midagi.
Keemiaõpsi käest ei saa ka abi küsida sest tema arvates on see teema "nii ära nämmutatud" ja kui ma julgen öelda, et ma aru sellest ikka ei saa, hakkab ta pm mõnitama mind.

Oleksin nii tänulik igasuguse abi eest.

Re: Keemia

Tõsi, keemiaõpikutes ei ole täppskeemi koostamise kohta midagi. Aga koosta elemendi elektronskeem. Elektronskeemist pead vaatama väliskihti. Vaatad, mitu elektronpaari on, mitu paardumata elektroni on. Selle järgi paned täppskeemi ka kokku. (Vaata seda pilti, mille saadan)

https://www.upload.ee/image/6252448/keemia.jpg

Näide: fosfor. Elektronskeemist loed välja, et väliskihil on üks elektronpaar ning kolm paardumata elektroni. Seega täppskeemi teedki paardunud ja paardumata elektronide järgi. Elektronpaar on kaks täppi, paardumata elektron üks täpp. Need paigutad elemendi tähise ümber.

Loodetavasti said aru. Mu seletus on segane.

Re: Keemia

Jocasta kirjutas:Tõsi, keemiaõpikutes ei ole täppskeemi koostamise kohta midagi. Aga koosta elemendi elektronskeem. Elektronskeemist pead vaatama väliskihti. Vaatad, mitu elektronpaari on, mitu paardumata elektroni on. Selle järgi paned täppskeemi ka kokku. (Vaata seda pilti, mille saadan)

https://www.upload.ee/image/6252448/keemia.jpg

Näide: fosfor. Elektronskeemist loed välja, et väliskihil on üks elektronpaar ning kolm paardumata elektroni. Seega täppskeemi teedki paardunud ja paardumata elektronide järgi. Elektronpaar on kaks täppi, paardumata elektron üks täpp. Need paigutad elemendi tähise ümber.

Loodetavasti said aru. Mu seletus on segane.
Kui soovid rohkem oma täppskeemist aru saada, siis soovitan uurida Lewise stuktuuri ja sümboleid, mis oleks korrektne nimi sellele (vähemalt esmapilgul tunduvad samad asjad). Lisaks vana hea nipp 1. ja 2. rühm võrdub rühma numbriga ning 13.-18. rühm on võrdne rühmanumber -10, siis saad teada, mitu elektroni on väliskihil ehk mitu täppi pead joonistama.
Vasta

Mine “Muud kooli- ja õppimisprobleemid”