Küsimused üheksanda klassi kohta

#1
Mõned küsimused siis..
1)Kas üheksanda klassi õpilastel on ka tutipidu või rebaste ristimine vms? Või on mõlemad 10-12 klass?
2) Kas keegi saaks mulle ära seletada sisseastumis eksamid kümnendasse - umbes mis kuus need toimuvad janii. Varem arvasin et need on suve poole ja koolid vaatavad ka üheksanda tunnistust et õpilasi kooli vastu võtta aga kui need on hoopis kevadel siis nad ei vaata ju üheksanda hindeid? Mis ained sisseastumis eksamites on? Kas kõikidel koolidel on see erinev? Mitmesse kooli oleks mõttekas need teha?
3) Siis need tavalised eksamid üheksanda lõpus.. Mis kuus? Mis ained? Peaks olema vist eesti keel, matemaatika ja valikaine, mis valikus on?

Re: Küsimused üheksanda klassi kohta

#2
9-ndal klassil on tutipidu enne aasta lõppu, et meenutada koolitee algust. Rebaste retsimist tehakse ikka uutele, st 10. klassi/kutsekooli astujatele.

Sisseastumiskatsed on minu teada enamasti aprillis, kuigi kindel pole. Vaadatakse neid hindeid, mis sa senimaani saanud oled, lõpuhindeid siis jah ei ole. Sisseastumiskatsed on igas koolis erinevad, kuigi emakeel, matemaatika ja ing k on üldjuhul sees. Kui mingi kindel kallak, siis on ka see nn erialane asi katses sees, nt kunstikallakuga klassi katsetel tuleb ikka mõned pildid valmis joonistada.

Sa käid 9-ndas ja ei tea, mis eksamid tulevad? Juunikuus toimuvad ja aineid ei tea, mis praeguse kava järgi kohustuslikud on. Vanasti oli jah, et eesti keel, mata ja valik, nüüd äkki midagi muutunud, sest gümnaasiumis muudeti kõike ju totaalselt, äkki siis põhikoolis ka midagi.
Vasta

Mine “Muud kooli- ja õppimisprobleemid”