Sissepääs kõrgkooli

Kas on võimalik ka kõrgkooli sisse pääseda kui keskmine hinne on 3,7-3,9 ning mate eksam 3, eesti keel ja võõrkeel 4? Eksamiteni küll kõvasti aega veel (ei käi kaheteistkümnendas) aga vaevalt mul hinded paremaks lähevad. Mõtlen kuhugi metsandust, mingit nõrgemat tehnikaeriala(üsna suur tehnikahuvi on) jne.

Re: Sissepääs kõrgkooli

ma ise käin tallinna tehnika kõrgkoolis. seal oli nii, et arvestati matemaatikat, füüsikat, eesti keelt. kui mate eksam oli tehtud, siis sai selle eest lisapalle. sisseastumiseksamit ei olnud. ja ma õpin riigi eelarvelisel kohal. uuri järgi, mis hindeid ja eksameid sul on vaja, et kuhugi sisse saada ja nende kolme aasta jooksul pööra neile rohkem tähelepanu.

Re: Sissepääs kõrgkooli

Külaline kirjutas:Kas on võimalik ka kõrgkooli sisse pääseda kui keskmine hinne on 3,7-3,9 ning mate eksam 3, eesti keel ja võõrkeel 4? Eksamiteni küll kõvasti aega veel (ei käi kaheteistkümnendas) aga vaevalt mul hinded paremaks lähevad. Mõtlen kuhugi metsandust, mingit nõrgemat tehnikaeriala(üsna suur tehnikahuvi on) jne.
Kunagi, ca 15 aastat tagasi, sai uuritud kunagises Tallinna Pedagoogilises Ülikoolis (praegu Tallinna Ülikool) teadetetahvlilt, missuguse keskmise hindega oli sissesaanute protsent kõige kõrgem. Minu mäletamist järgi oli nende noorte arv, kes kandideerisid sellise madala hindega (kuni 3,5) kõige väiksem aga suhteline sissesaanute protsent kõige kõrgem.

Edu soovides.
Admin
Vasta

Mine “Muud kooli- ja õppimisprobleemid”