Ehk annab keegi nõu?

otsustasin ka siis siia lapsemure foorumisse kirjutada, ehkki, mis laps nüüd enam olen :D . Jutt siis selline, et lõpetasin juunis gümnaasiumi, ega teadnud mida edasi teha ja sattusin nüüd ühte kooli, mis mulle ei meeldi- eriala on liiga tavapärane, lihtne minu jaoks, sest olen suuteline enamaks. Eksamid olid keskpärased ja kõvasti alla minu võimete-ühesõnaga eksamitega ebaõnnestusin, ega saanud kandideerida tasuta kohtadele. Asja kõige hullem pool on ka see, et väga ei teadnud mida edasi õppima minna ja ei tea ka, mis mind huvitab- samas on palju asju jälle, mida õppida- ajalugu, ajakirjandust võib olla midagi majandusvaldkonnast, meeldib ka näitlemise ja spordiga seonduv ja midagi pangandusest või säärast. Kõige enam ajab närvi ka see,et nii öelda minust lollimad (sorry, kui nii mõtlen ja ütlen, aga nii see oli) pääsesid ülikooli, kuna nende vanemad maksavad neil hariduse kinni, mina aga pole nii majanduslikult kindlustatud ja tasulisel kohal oleks läinud raskeks, kui mitte väga raskeks. Pealegi nüüd suht sitt tunne endale mõelda, et mina kutsekas ja teised üli-ja kõrgkooolides. Olin ju 9 aaastat 4-5 õpilane ja gümnaasuimi lõpetasin 2 kolmega, käinud paljudel olümpiaadidel. Vanemad ja vend õde soovitavad küll praeguse kooli ära lõpetada ja siis edasi vaadata, mis saab. Ise tahaksin uuesti eksamid teha, aga ei tea ka milliseid täpselt, aga kui ma ei tee ja kuskile kooli ei proovi, tean, et siis jääb elu lõpuni see mind kripeldama, et miks ei proovinu edasi õppida. Tean ka, et mu jutt segane :? ,aga ise ka praegu segaduses, kui keegi aru sai ja oskab nõu anda, olen tänulik

Sass

Re: Ehk annab keegi nõu?

noh, siis pead vist ikka enne välja uurima, mida sa ikkagi õppida tahad, mis sa neid suvalisi eksameid ikka nii väga teed. mõtle välja, mida tahad, siis uuri, mis eksameid selleks vaja on ja siis alles hakka mõtlema, kus ja kuidas neid uuesti teha saaks. kui praegune kool tõesti üldse ei meeldi, siis ei ole seda lõpetada vaja, vaid parem minna sügisest, kui võimalik, uuele alale. aga poole aasta pealt praegust kooli pooleli jätta ka mõtet pole, eksamid saaksid ka selle kooli kõrvalt ära teha. ja noh tegelikult saad tõesti ka pärast kutsekat veel ülikooli minna, ise ma tahaks ka endale üht nn kutsekaharidust ja siis ülikooliharidust, aga ei teagi veel, mis järjekorras.

ega suvalisi pole mõelnudki teha, kuigi jah, jutt sul õige. Ise tahtsin proovida uuesti aja ja kirjandit, ehk midagi veel 3. . Samas olen ka ise mõelnud,et peale kutsekat alati võimalik ülikooli minna, kuid siis veel ju 3 aastat ja tundub nagu 2 aastat oleks niisama raisatud minnes muud eriala õppima. Häirib ka see,et ei taha niisama mingit tööd tegema hakata kuna tean, et olen palju enamaks suuteline, pole midagi lihttöö vastu, aga lihtsalt tahan end realiseerida maksimumini. Nüüd varsti kavatsengi jõuda selguseni ja sooritada ikkagi uuesti riigieksamid kevadel

No mina arvan, et kõigepealt tee endale selgeks MIDA sa tahad õppida. Ja MIKS just seda. Sa pead ise suutma oma valikuid endale ratsionaalselt põhjendada. Ja tõesti, tegele selle "millegi" välja selgitamisega - uuri täpselt mida õpetatakse, mida see valdkond endast üldse kujutab (inglisekeelne Wiki, Google), millised on alavaldkonnad, karjäärivõimalused jne jne jne. Tee kõik võimalik endale selgeks. "Sisetunde" järgi otsustamine on loll ja ei vii kuhugi. Ja kui valik tehtud, siis registreeru vastavatele eksamitele (20. jaanuar tähtaeg kui tahad neid tuleval kevadel teha!!) ja hakka kordama.

Nojh, katsungi kordama hakata. Tegelen iga päev endale selgeks tegemisega,mis mulle meeldib, aga neid asju on nii palju ja kas mul üldse nendega tulevikku on. Loodan,et 20. jaanuariks on kõik selge :roll: Kui kellegil veel kunagi mingi sarnane probleem on, võiks omadest kogemustest rääkida.

samas ära väga selle 20. jaanuariga ka asja seo, kui tõesti ka selleks ajaks ei ole ennast leidnud, siis ei ole vaja taas kord suvalisi eksameid teha ja uut ala valida ja jälle mitte rahul olla. siis võtad lihtsalt taas aasta järele mõtlemiseks. samas no - inimesed eksivadki ja minu arust on päris õige mitu korda ala vahetada, erinevaid kogemusi saada jne. nagu sul praegu üks kool, nüüd lähed teise. ka kõrgkoolide tutvustajad on seda rääkinud, et ei maksaks karta eksida.

Aga mis te arvate, kumbal on rohke tulevikku, kas kutsharidusel või kõrg-ja ülikooli õpetanul. Ise olen kuulnud säärast juttu,et kutsekooli lõpetanu, kes on saanud ka ameti on tööturul palju eelistatumas seisus, sest oskab ka midagi teha( praktika kutsekoolides ). Ülikooli lõpetanud see eest ei pruugi üldse midagi saada. Aga kui tahad kuhugile kõrgele jõuda ja saada mõne prežtiisika ameti või näiteks tippjuhiks, poliitikuks, ametnikuks jne... siis ikkagi juu vaja ülikooli lõpetamist. See paljude arvamus, ei tea kui tõsiseltvõetav see on tegelikult. Ja praegusel ajal Eestis, kus majandusel hästi ei lähe, pole juu mingite ärijuhtimise ja ettevõtluse lõpetanutel midagi teha. Aga kui arvestan, seda mis sobiks ja mida tahan, siis ikkagi ülikooliharidust pooldan

Külaline kirjutas:Aga mis te arvate, kumbal on rohke tulevikku, kas kutsharidusel või kõrg-ja ülikooli õpetanul. Ise olen kuulnud säärast juttu,et kutsekooli lõpetanu, kes on saanud ka ameti on tööturul palju eelistatumas seisus, sest oskab ka midagi teha( praktika kutsekoolides ).
Ülikooli haridusega peab olema lihtsalt kindel ettekujutlus sellest mida tulevikus tegema hakkad ning pead selle eesmärgi poole püüdlema.
Kutsekoolis saad hariduse, mis tagab sulle keskpärase töökoha ning keskpärase palga ning kui paremat tahta ei oska, siis on see paras koht.
I'm
not
Vasta

Mine “Muud kooli- ja õppimisprobleemid”