Ei suuda koolis õppida

Käin 10. klassis ning ning koolis õppimine on lihtsalt võimatu. Isegi kui ma väga tahan, ei suuda ma keskenduda üheskis tunnis peale psühholoogia tunni, mis mind tõeliselt huvitab. Ma ei tee absoluutselt koduseid ülesandeid ega õpi töödeks ning olen juba kokku 1/4 sellest õppeaastast üle lasknud. Kui põhikoolis olin üks parimaid õpilasi, siis nüüd on mul ühed halvimad hinded klassis. Paar õpetajat on juba maininud, et kukun välja kui samamoodi jätkan.
Minu jaoks ei ühti kool kohe üldse minu unistustega (saada muusikuks või psühholoogiaga tegeleda) ning seetõttu ma lihtsalt ei suuda pühenduda muudele ainetele. Ma õpin kodus mind huvitavaid teemasid kordades rohkem kui koolis õpitut. Kõige hullem seis on mul kirjanduses ja eesti keeles (kirjanduses kursuse keskmine hinne 2,3 ja eesti keeles 2,5), nendes ainetes ma ei näe mitte mingit mõtet ja kasu. Mul on tunne, et varsti visataksegi mind koolist välja kui samamoodi jätkan. Ma ei suudaks igavesti töötada kasspidajana vms. Vihkaksin enda elu.
Kas keegi saab mingit nõua anda, kuidas ma saaksin end kasvõi sundida koolis õppida ja keskenduda kuid samas liikuda oma unistuste poole, sest praegu on mul lootus normaalsetele hinnetele õppimisest kadunud.

Re: Ei suuda koolis õppida

Kuidas sa ei näe seost psühholoogial, eesti keelel ja kirjandusel?

Tekstianalüüs ja väljendusoskus, ka kirjalik, on väga oluline, vahet ei ole millist psühholoogiavaldkonda sa lõpuks uurima hakkad. Eriala tõttu olen ise üsna palju turunduspsühholoogiaga kokku puutunud ja võin öelda, et pea igast valdkonnast on ikkagi lõppkokkuvõttes kasu, ka matemaatikast arusaamine, mõistmine, kuidas inimesed numbreid tajuvad jne.

Lohutuseks võin öelda, et mul olid ka eesti keele, kirjanduse jms hinded kahed-kolmed, sest ma ei käinud kohal. Eksami tegin pea 90p ja sellest piisas. Suht sama teema oli ka teiste ainetega.

Venita see aasta koolis ära ja mine uuest aastast kutsekooli, ja õpi seda mis sulle tegelikult ka meeldib.

Olen ise ka üks aasta gümnaasiumis olnud ja kuna samuti oli raske ja oma asjade jaoks ei jäänud üldse aega, siis läksin kutsekooli ja olin väga rahul.
Pole mõtet gümnaasiumi minna kui sa tead mis sulle meeldib ja millega sa tahaksid tulevikus tegeleda. Gümnaasiumis käivadki need, kes ei tea mida oma eluga teha.

Õigusevõitleja kirjutas:
11 Apr 2019, 10:56
Gümnaasiumis käivadki need, kes ei tea mida oma eluga teha.
vaidlen vastu, käin gümnis ja tean, et minu tulevase ameti jaoks on vaja gümniharidust, nagu ka mõnusa osa teiste kõrgemalt tasustatud ametite jaoks
minu klassis käivad inimesed, kellest enamik teab samamoodi, mida tulevikus teha tahavad ja pürgivad selle poole. jah, on neid ka, kes veel ei tea, aga selliseid läheb kutsekooli samuti, kes peale põhikooli (olles nii noored kui 15-16) arvavad, et teavad 100% mis tahavad teha tulevikus, õpivad selle ameti/eriala ning 4 aasta pärast saavad aru, et kurat, mulle ei meeldi see, mida ma nüüd teen
ma ei vahetaks gümni mingi kutsekooli vastu isegi siis, kui keegi mulle ükskõik-mis-summa peale maksaks
jah, mõndadele sobibki kutsekool ja mul pole midagi nende inimeste vastu, kes seal käivad ja saavadki nt kokaks või ehitajaks ning naudivadki seda
aga lõppkokkuvõttes on siiski nii, et kutsekoolis saad kiiresti erialale, kuid gümn on pikas perspektiivis parem neile, kes tahavad omada võimalust töötada kõrgemal kohal
kõik on sodi

Arvesta sellega, et oma unistuste poole pürgida on sul vaja vähemalt (üld)keskharidust. Sul on mingi eksiarvamus, et sa peaksid saama tegeleda ainult sellega, mis sind huvitab või et oma unistuste tööd tehes ei ole ühtki sellist asja, mis oleks tüütu või triviaalne.

Puusalt tulistades pakun, et nii pea kui miski saab osaks sinu rutiinist, siis sa tüdined sellest. Kõige muuga tegeledes sa väidetavalt oled keskendunud ja järsku koolitöö on täiega turn-off.

Ei oska muud nõu anda kui et võta end kokku ja hakka tööle. Kui väsimus vaevab, siis võib trennitegemine kasuks tulla.
Vasta

Mine “Muud kooli- ja õppimisprobleemid”