Kes teises maailmasõjas

#1
Eelmine nädal kui kool oli, pidi meil ajaloos olema kontrolltöö, aga õpetaja õnneks vaatas sellele läbi sõrmede ja andis midagi lihtsamat. Nimelt pidime sellise ajalooga seotud teema võtma, kus me peame midaig inimeste käest küsima ja nende arvamust kuulama. Kuna me võtame teist maailmasõda, siis ma mõtlesin sellise küsimise: Mis riigi poolel te oleksite olnud teises maailmasõjas, kui viitsite tooge ka põhjendus :)

Re: Kes teises maailmasõjas

#3
Sõda pidada on mõtetu, see II maailmasõda oli samamoodi mõtetu verevalamine nagu kõik eelmised sõjad ja tulevad ning jätkuvad sõjad on (cough) Lähis-Ida (cough)
Ise oleks sõdinud Eesti poolt (et ei okupeeritaks Natsi-Saksamaa ega USSR poolt) või Jaapani poolt
A realization in the mist. A violent rain. Metallic confusion. In our dreams, there is nothing to doubt. But we awake to discover that we are still waiting in the dark.

Re: Kes teises maailmasõjas

#5
hermit, kuidas sa oleksid Eesti poolt sõdinud nii N Liidu kui Saksamaa vastu? Ok, oleksid läinud ennem sõja algust (meie jaoks juuni 1941) relvaga metsa ja sõdinud kommunistidega. Siis tulid sakslased sisse- oleksid edasi metsa jäänud siis ja hakanud sakslaste ja nendega koos töötavate eestlaste pihta tulistama? Selliseid mehi (või naisi) ei leidunud MITTE ÜHTEGI. Need, kes sõdisid kommunistidega, tulid sakslaste saabudes rõõmuga metsast välja ja hakkasid kas sakslastega koostööd tegema, või kui sõtta minna enam ei tahtnud, nihverdasid endale vabastuse sõjaväest. Alguses sakslased päris vägisi ei sundinud ka sõjaväkke, aga hiljem tuli neil vajadus ja hakati sunniviisiliselt kõiki terveid mehi mundrisse panema. Selle peale mingi osa mehi, kes ikka ei tahtnud kuidagi minna, põgenesid kas Soome või läksid jällegi metsa (lihtsalt varjasid ennast, sakslaste pihta ei tulistanud). Need, kes Soome põgenesid, pidid seal ikkagi sõjaväkke minema ja sõdima N Liidu vastu. Nad ise on hiljem öelnud, et sõdisid seal Eesti eest ja kommunismi vastu, AGA- Soome oli sõjas Saksamaa liitlane ja nii või naa sõdisid nad seega Saksamaale allutatud Eesti eest.

Saksa ajal olid metsas veel partisanid, kes olid osalt Venemaalt langevarjudega saadetud, osalt kohalikud, kellel oli karta karistust oma varasemate tegude eest. Aga nemad olid kõik kommunistid ja sõdisid N Liidu nimel, mitte vaba Eesti eest.

Päris Saksa okupatsiooni lõpus tekkis Pitka-poiste liikumine sõdurite ja Omakaitse (tolle aja saksa-meelne Kaitseliit) seas. Nad lootsid, et õnnestub ehk Eesti Vabariik taastada ja pöörasid relvad esmalt sakslaste (tekkisid mõned väiksemad kokkupõrked ja karistuseks lasti sakslaste poolt mõned eestlased maha) ja venelaste saabudes nende vastu. Nemad olid tõesti sellised mehed, kes sõdisid mõlema okupandi vastu ning vaba Eesti eest, aga see kestis tõesti vaid paar nädalat 1944 sügisel, ennem nad sakslastele otseselt vastu ei hakanud ja teenisid usinalt Saksa sõjaväes või Omakaitses. Sakslaste tulistamist vahemikus 1941 suvi kuni 1944 august oleks peetud kindlasti kommunistlikuks tegevuseks üldsuse poolt.

Seega- sa oleksid pidanud poole valima. Kui sa oleksid sakslaste saabudes edasi metsa jäänud ning hakanud nende pihta laskma, oleks sind käsitletud kommunistliku terroristina ja sa oleks seda tol ajal paganama hästi mõistnud.. Pealegi lubati alguses, et Eesti iseseisvus taastatakse kohe-kohe ja sakslasi peeti seetõttu vabastajateks ja heategijateks. Alles hiljem pettuti neis mõnevõrra.
Vasta

Mine “Muud kooli- ja õppimisprobleemid”