ma tunnen, et olen koolis õudsalt põrunud

Tere!
Olen 17 aastane ja mul on mure. Ma olen küll käinud koolis igapäev korralikult aga hinded on korrast ära, ma suutsin eelmises koolis suurepäraselt keskenduda õppimisele aga nüüd mul pole tahetki midagi õppida ega tehagi koolis. Mulle ei meeldi see eriala mida ma õpin, muidugi olen seda ka maininud oma emale ja meil on tekkinud väga suured tülid selle kohta, ta mainib koguaeg, et "Ega sa ei taha ju seda 3 aastat uuesti alustada.". Pluss oma hinnete pärast mul on keelatud saada oma sõpradega kokku ja mul on tunne nagu mind valdaks jube depressioon sellest koolis ja kodus ainult olemisest. Mul on tunne, et mis mõttega ma käin seal koolis kui mulle üldse seal ei meeldi ja et see on kohutav ajaraisk. Ma küll plaanin kõik hinded korda ajada, et mu emal veel rohkem stressi ei tekiks. Saan aru, et see võib olla täiesti lapsik asi mida siia kirjutada aga ma lihtsalt vajan mingit nõu, et mida ma võiks ikka teha või vähemalt, et kuidas toime tulla iseendaga ja leida motivatsiooni teha kõik korda.
Tänan ette,
Ilusat õhtut!

Re: ma tunnen, et olen koolis õudsalt põrunud

Tere

Eriti kui oled valinud eriala, ehk kitsama suuna, võiks tõesti selle eriala peale ka endal kutsumust olla. Aga oled sa kindel, et eriala vahetades pead otsast alustama? Mingi koguse hindeid ja aineid peaks saama ju üle kanda. Uuri, mis võimalused ja tingimused on. Ma saan aru, et jutt siis kutsekast? Mitu aasta Sul lõpuni on? Kas seal pole juba seda võimalust, et võtta juurde aineid erialalt, mis sulle meeldib, et ka pärast üle kanda.
Oled sa välja mõelnud, mis eriala sulle istuks?
“It's what you've done with your time, how you've chosen to spend your days, and whom you've touched this year. That, to me, is the greatest measure of success.”
― R.J. Palacio, Wonder
Vasta

Mine “Muud kooli- ja õppimisprobleemid”