ehk oskab keegi aidata

Ei saaks seda nimetada küll suhtlemisprobleemiks aga kuskile mujale ei osanud ka seda postitada. Mure ei ole küll suur, aga abist ei ütleks ära. Nimelt on mu ema alkoholilembene täikelik moevõhik. Ma olen oma taskurahast ostnud talle temaealistele väga ilusaid ja suurepäraselt sobivaid riideid, aga need ongi kapinurka kopitama jäänud. Ema eelistab kanda mitu aastat vanu välja veninud ja kulunud riideid. Mitte et mul tema pärast häbi oleks vms aga ta on üpris hea välimusega neljakümnendates aastates naine, kuid tema stiil teeb ta matslikuks ja kohati näeb ta välja nagu täielik kaltsakas ning ma arvan et tal oleks endal parem kui hoolitseks oma välimuse eest. Aga mind ei taha ta kuidagi kuulda võtta. Äkki oleks vihjeid kuidas talle see viisakalt selgeks teha. Teine mure ongi siis see sõber alkohol. Ta saab küll ilma. On isegi terve nädal vahepeal kaine olnus, aga ausaltöeldes ei saagi enam aru kas on purjus või ei. Sooviksin sellegi kohta talle enda arvamust öelda aga sõnnina solvub ta liigagi kiiresti ja ei oska nagu kuidagi sellest juttu teha. Oleksin väga tänulik abi puhul ;)

noh.
muidugi aitab kõige rohkem rääkimine.
näiteks kui ta istub niisama(kas teleka ees vms)siis võiksid tema juurde tulla ja teha midagi ta juustega, kammida kuidagi ilusti ja öelda ,et nii näeb ta väga ilus välja..ja siis lasta tal peeglist vaadata.
Hiljem aga tee talle paar etteheidet riietuse kohta ja kui ta isegi solvub, siis ega sõnad ei lenda ühest kõrvast sisse teisest välja, vaid miski jääb meelde ka.Kui tihedamini sellest talle meelde tuletada ,et ta on siis ilusam ja et sinul on sellest ka parem, siis ta ehk võtab kuulda.
igastahes tasub proovida;)
Vasta

Mine “Tarkusepuu”