86400 sekundit

#1
86400 sekundit

Kujutle, et on olemas pank, mis saadab su arvele iga päev 86 400krooni. Arve tühjendatakse igal õhtul, hoolimata sellest kas oled raha ära kasutanud või mitte. Mida sa teeksid? Loomulikult võtaksid kõik raha juba hommikul välja!

Igal ühel meist on selline pank. Selle panga nimi on AEG. Igal hommikul saadetakse su arvele 86 400 sekundit. Igal ööl arve tühjendatakse. Hoolimata sellest, kuidas ja kas oled neid sekundeid kasutanud. Sellele arvele ei saa korjata sääste, ega seda ei või ületada. Iga päev avab pank su jaoks uue arve. Öösiti see jälle tühjeneb. Kui sa ei ole oma summat kasutanud, on kaotus pöördumatu. Tagasiteed ei ole. Ei ole võimalik jätta pisut homseks, sa pead kasutama antut just täna.

Investeeri targalt, nii et saaksid selle summa eest võimalikult palju õnne, tervist ning edu. Aeg jookseb, kell tiksub! Tee parim mis sa suudad juba täna! Arusaamaks ühe aasta tähendusest, küsi seda üliõpilaselt, kes jorutas aasta kooliajast maha. Mõistmaks ühe kuu tähendust, küsi seda emalt, kelle laps sündis kuu aega varem. Nädalast saad selge pildi, kui vestled nädalalehe toimetajaga. Küsi tunni tähendust armastajailt, kes ootavad omavahelist kohtumist. Minuti tähtsusest saad aru, kui räägid inimesega, kes jäi rongist maha. Kui pikk saab olla sekund teavad pajatada inimesed, kes on läbielanud raske õnnetuse. Sajandiksekundite mängust saab aimu jälgides tippsportlasi.

Hinda iga hetke, mis sulle on antud, eriti veel neid hetki, mida saad veeta koos lähedastega, kes tahavad oma aega just sinuga jagada. Pea meeles, et aeg ei oota kedagi. Eilne on ajalugu, homne on müsteerium, tänane päev on kingitus! Sõbrad on tõeliselt haruldased: nad panevad sind naeratama ja julgustavad; nad kuulavad sind ja innustavad; nad on valmis avama oma südame!
Maggy(konsultant)
P.S. Töötan nüüd teises kohas.

Re: 86400 sekundit

#9
Kas ma olen ainuke, kes aru ei saa ja kohe vastu vaidlema hakkaks?
Olgu, kellaaeg on ka vastav: "02.04". Kuid usun, et see ei puutu asjasse.
Alustan. Kui ma nüüd hakkan tegema täna kõike, kartes, et see võib homme võimatuks muutuda, siis ma võin kiirustada ja asja rohkem untsu keerata. ( Täitsa enda kogemusest räägin ). Olgu. Võib-olla see anult minul nii. ( Milles ma sügavalt kahtlen!!! ).
Vaidleksin vastu. Eilne võib olla ajalugu. Kuid mõjutab raskelt oleviku ja kohe kindlasti tuleviku, mis ei pruugi tulla selline nagu Sa sooviksid, sest minevik ei lase sel juhtuda. Ühesõnaga. Kõik, mis on juhtunud sekund tagasi on ju ajalugu. Kuid Sa pead elama minevikuga terve elu ja see siiski mõjutab seda. St. Pole see minvik nii väga midagi ajalugu. Miks see ajalugu siis niiväga tänastpäeva mõjutab? Miks räägitakse ajaloost niipalju ja selle põhjal, mis nn " Ajaloos " juhtus, tehakse muutusi/ otsuseid/ järeldusi olevikus ja tegusid tulevikuks. Minevik käib meiega nii käsikäes. Ta on alati meiega, kuhu me ka ei läheks, või astuks. Mida me ka ei mõtleks. Tahad Sa, või ei. Minevik Sind ei jäta!
Veel. " Hinda igat hetke ". Vaevalt ma hindan hetke, kus mind ära kasutatakse. Või kui saan koolis halva hinde. Või kaotan lähedase, või miskit. Pigem tahaksin selle unustada ja matta mineviku. Kuid igapäev, iga minut, iga sekunt siiski meenutab mineviku. Kui keegi sureb. Ja kuude pärast keegi samamoodi sureb, siis tuletab see siiski meelde esimest surejat. Ja opa. Minevik, kuid nagu olevik.
Nii ja nüüd ma vabandan. Kui pole ju mõtet. Tegu on tehtud. Vabandus vaid leevendab, kuid ei tee tehtud olematuks. Haavad, armid ja sõnad jäävad alles. Võid ju proovida unustada, kui mida ei saa, seda ei saa.
Vabandan ka, kui vahepeal tekst segaseks läks.
Ja veel. Usun, et keegi ei tee kurja häält, et siin enda arvamust avaldasin. See on ju siiski foorum. Ja ma ei teinud midagi halba? Ei ropendanud, sõimanud, ei heitnud midagi ette. Lihtsalt avaldasin mõtteid ja muutsin mõned laused, vastavalt enda tunnetele. See ei tohiks keelatud olla, ma usun. Ja veel. Palun vabandust, kui kedagi solvasin. Ma tõesti ei tahtnud!
Tired of trying, Sick of crying, yeah i'm smiling but inside i'm dieng!
Vasta

Mine “Tarkusepuu”