Rääkige inimese hea poolega... armastage temast headust!

#1
Mulle meeldib eriti üks lõik Richard Bach'i rammatust "Kajakas Jonatan Livingstone".

Kus on juttu ühest erakordsest kajakast kes valis mitte tavalise eluvõitu toidu pärast, vaid valis õppida lennata. Parv teda tõrjus. Tema oli teistsugune kui nemad. Ta ei kisanud laevade juures. Ta ei kakelnud toidu pärast. Ta tahtis vaid lennata ja lennata veel paremini... Teda tõrjuti. Ta oli hüljatud. Kuid ta pühendas lennule enda elu ja saavutas erakordseid tulemusi. Tal ilmusid järglased-õpilased.
Ning kord Jonatan oma järglastega proovisid näidata teistele kajakatele (parvis) kui suurepärane see lendamine on. Et see ei ole ainult tiivastega vehkimine... kajakad ei saanud nendest aru. Nad muutusid nende suhtes agressiivsemaks. Ning hakkasid ründama. Loomulikult Jonatan ja tema õpilased ilma raskusteta pääsesid sealt minema (kes muidu lendaks kiiremini kui nemad). Ning üks Jonatan-i õpelastest (Flatcher või lühidalt Flet¨) küsis temalt:
-Jonatan, sa räägid et ma pean neid armastada. Kuidas ma saan armastada mind vihkavat parvi?
-Flet¨, sa ei pea armastada sind vihkavat kajakat. Armasta temas sees elavat ideaalset kajakat. Tema sees elavat ideed "valgest kajakast" (see on väljend raamatust ideaalsest, armastavast kajakast).

See raamatu lõik nendele, kes küsivad "Kuidas saab armastada "halbu" inimesi?"
Vastus "Te ei pea armastada halba või kurja inimest. Armastage nende sees headust ja armastust mis igaühel sees olemas! Pöörduge alati inimese sees elavale heale poolele. Ning te saate imelikul kombel palju sagedasem positiivseid vastusi kui muidu oleksite inimeste suhtes tõrjuv, kuri, argessiivne, ründav, eitav jmt. Olge inimestega hea. Rääkige nendega nagu nemad on head. Ning see hea pool nendes vastab teile samaga."

Inimesed ei ole tegelikult see, mida me nendest mõtleme. Nendes on palju enamat. Aga meie mõtted, teatud nendesse suhtumine ja ootus teevad neist vaikselt just seda, mida me oleme enda peas nende kohta loonud!
Viimati muutis Andrew, 29 Apr 2005, 13:12, muudetud 1 kord kokku.
Ei konsulteeri enam.

#3
aga äkki sa teed seda eesmärgiga et nad su vastu oleksid head. nõuad midagi vatsu. vb see headus tuleb hoopis teistelt kunagi tagasi? ega kui kellegile midagi ehad teed ütled siis see ei pruugi samalt inimeselt tagasi tulla vaid kellegilt teiselt ju.
don't pray for easy lives;
pray to be stronger people.
Vasta

Mine “Tarkusepuu”