Re: Psüholoogid Raplas

#7
Psühholoogi juurde võib ka üksinda minna. Isegi juhul kui nt ema on sulle aja kinni pannud, ei tähenda see seda, et ema peaks kabinetis kaasas olema. Olenevalt sellest, mis probleemiks on, võiks ema ise ka juures olla (kui probleem on nt omavaheline suhtlus) või siis eraldi psühholoogi juures käia. Aga kui sa ei suuda end vabalt tunda (ja see on arusaadav), siis on õigustatud soov üksinda psühholoogi külastada. Ka psühholoog ise võiks tähelepanu juhtida sellele, et ehk ema tahab väljas oodata.

Re: Psüholoogid Raplas

#9
Kahjuks mul endal Rapla ega Järvakandi nõustajatega kogemust pole.
Olemas on Raplamaa Õppenõustamiskeskus, kus töötab ka psühholoog, kellele saad ka esmalt nt e-maili kirjutada. Veebileht: http://www.jarvakandi.ee/pesamuna/index ... sevanemale (ära pööra tähelepanu sellele, et ütleb, et lapsevanemale. Noor ise võib ka ühendust võtta). Ma ei tea, kas ta äkki käib millalgi Järvakandis ka või peab Raplasse kohale minema, aga kindlasti saad seda uurida. Lisaks sellele on psühholoogid ka nt Rapla Haiglas.

Kui sa koolis käid, on üheks variandiks kooli sotsiaalpedagoogi/psühholoog/nõustaja poole pöördumine. Kas sa tead, kes ta on teie koolis? See on mõnes mõttes ehk isegi kõige lihtsam variant.

Ja üheks variandiks on ka Peaasi nõustajatele kirjutamine. Seda saad teha siin lehel: http://peaasi.ee/kysi-noustajalt/ See on anonüümne, tasuta ja interneti teel, et kui ei leia praegu sobivat psühholoogi kellega reaalselt kohtuda või ei saa piisavalt ruttu aega, siis pole see ka paha variant. Neil on ka foorum http://foorum.peaasi.ee/ aga ma ei tea, kui aktiivne see hetkel on.
Vasta

Mine “Depressioon”