Muusikakool

Tere!

Mul on kahtlustus, et mul on depressioon ja paanikahäire, mis on tekkinud koolist ja ümbritsevate inimeste käitumise tõttu. Ma nutan peaaegu iga päev, sest selle asemel, et ma saaks tegeleda, mida ma teha tahaks (tantsimine), pean ma muusikakoolis käima. Muusikakool on õudne ja ma ei ole absoluutselt musikaalne inimene, mis tähendab seda, et ma ei oska muhvigi. Mul on see aasta ka lõpueksamid, mis on minu jaoks ääretu piin, sest ma ei saa teiste ees pilli mängida ning ma pole kordagi saanud ühtegi eksamilugu otsast lõpuni mängida, sest mul tekib paanika, ning ma jätan loo pooleli. Ma olen mõelnud rahustite peale, sest äkki siis ma saaksin isegi eksamid ilma kokku kukkumata ära mängida.
Loomulikult mu ema ei usu mind ja ütleb, et mul pole muud võimalust, kui eksamid ära teha. Ma olen üritanud ennast korduvalt sundida mängima, aga see ei õnnestu. Mida teha?

Re: Muusikakool

Hea, et kirjutad oma murest!

Kui kogemus on nii halb ja huvi pole - liiatigi on teine konkureeriv huvi - siis on ainuõige asi pooleli jätta, hoolimata sellest, mida ema tahab. Muidugi peaksid enda tundeid emale võimalikult täpselt ja rahulikult selgitama, et anda talle võimalus su tegelikku seisukohta adekvaatselt mõista.

Samas - oled juba päris lõpusirgel ja kui suudad asja lõpuni teha, võid ehk kunagi enda üle uhkegi olla ja lõpetatud huvikoolist on CVs kindlasti kasu, ei või iial teada. Kindlasti eksamitepabin võimendab kogu vastumeelsust veelgi. Samas tean omast käest suurepäraselt, et lavasituatsioon, ükskõik millise tulemusega, on sulle väga hea kogemus, sest rahva ees millegi tegemist või ütlemist läheb elus kindlasti vaja. Mõnel vähem, teisel rohkem.

Püüa oma olukorda korraks eemaltvaataja pilguga hinnata ja räägi kindlasti põhjalikult emaga, jäädes enda tunnetele siiski kindlaks. Muusikuna soovitan sul see tee püüda lõpuni käia, aga kui kool on võimatult traumeeriv, siis ei ole poolelijätmises kaugeltki midagi katastroofilist. Pealegi - sisuliselt oled ju programmi 95% ära teinud ja (vähesegi) kasu kätte saanud.

Edu! Loodan, et muusikategemine (ka nt enda lõbuks, seltskonnas laulmine vms) ega muusika sellest sulle liiga ebameeldivaks ei ole muutunud!
"Don't believe everything you read on the internet."
- Abraham Lincoln

Re: Muusikakool

Tere!

Mõistan sind täielikult, sest mul endal oli ülimalt sarnane kogemus! Samas ega midagi väga öelda ei oskagi, ei oska ka otseselt soovitada vahetult enne lõpetamist ära tulla (kuigi mõistan enda kogemuse puhul täielikult, et ükskõik mis hetkel ära tulemine oleks olnud ülimalt õige otsus, ka vahetult enne lõppu.. ei usu, et kahetseksin), pigem vist tuleks kuidagi üle elada ja ära kannatada. Eks ma õppisin ka kuidagi viimasel hetkel midagigi ära ja sain need eksamid minimaalsetele hinnetele tehtud. Hea seegi, enamiku ajast tundus, et pole üldse lõpetamiseks lootust. Eks ma vist olingi kogu selle muusikakooli ajaloo andetuim õpilane.

Ka see, et ütled, et pole kordagi saanud eksamilugusid otsast lõpuni mängida, on minu jaoks osaliselt tuttav teema. Nimelt olen samamoodi ärevusest teinud alati ohtralt vigu. Pooleli jätmisi, st uuesti alustamisi ei mäleta, kuigi ilmselt on ka neid olnud, aga tobedad vead ärevusest olid absoluutselt igakordsed. Ka lõpueksamil, ka lõpukontserdil. Mul on eriala lõpueksamist ka DVD, aga pole seda kordagi vaadanud, sest tundub lihtsalt enda ees piinlik ja ega otseselt huvita ka. Ei ole see muusikakool see kogemus, mida kuidagi heaga meenutada tahaks. No jah, eks see musakool õpetas ka palju, eelkõige enda kohta, inimeste kohta, püsivust jms (muusikaalaselt siiski minimaalselt), aga see kõik ei ole väärt seda, mille arvelt see tuli - et ei saanud tegeleda sellega, millega oleks tahtnud tegeleda (samamoodi sport nagu sul), lisaks kindlasti ka sõprade, vaba aja jm arvelt.

Kui annaksid mulle oma kontakti (tee siia foorumisse kasutaja, näiteks), võime sellest traumeerivast kogemusest pikemalt rääkida! Ma pole eriti kohanud kedagi, kel oleks terve muusikakooli aeg sama ebameeldiv kogemus olnud kui mul, nii et hea meelega räägiks sellest.
Vasta

Mine “Depressioon”