Re: Psühhiaatri juurde minek

anonüümneneiu kirjutas:Mulle öeldi, et peab vanem kaasas olema. Kas ilma vanema loata vms ei väljastata rohte vōi milles asi, et ei saa ilma vanemata?
Ravimeid saab ilma vanemate kätte, aga laste ravil mängib suurt rolli vanemad ja pere üleüldiselt. Võibolla sellepärast sulle öeldigi, et ilma ei saa.
Aga psühhiaatri juures ei kurdetagi eriti muresid. Vajadusel määrakse rohud või haiglaravi ning edaspidistel visiitidel räägitakse sellest kuidas rohud mõjuvad jms. Oma probleemidest saad rääkida ja neid lahata psühholoogi juures, Tallinnas on näiteks Tallinna perekeskuses head psühholoogid kelle juurde saad pöörduda. Muidu peab suunama psühhiaater.

Kes ütles, et peab? Üldiselt jah alaealiste puhul psühhiaatrid ütlevad, et võiksid vanema ka kaasa võtta vms, eriti kui talle tundub, et see probleem on vanemaga seotud, vanema põhjustatud vms, aga seegi on lihtsalt soovituslikult öeldud. Kõigepealt käi ära ja siis näed, kas ta soovib, et võtaksid vanema kaasa või mitte. Ja isegi siis ei pea, kui ei näe mõtet sellel. Mingi kohustus see pole ja ei pea võtma.

Üldiselt muidugi küsitakse ka alaealiste puhul, et kas vanem on teadlik ja tahetakse, et vanem oleks teadlik või nõus vms. Eks sa pead ise mõtlema, et kas on mõtet seda vanemate eest varjata või miks sa seda teha tahad. Soovitan ikkagi vanematele öelda, kui just mingi väga suur põhjus pole, miks seda mitte teha. Sa ei vaja luba, vaid lihtsalt anna teada oma emale/isale, et lähed psühhiaatri juurde. Ja kui sa ei anna või ütled, et ta polnud nõus, siis lõpptulemusena võibki psühhiaater paluda vanemaga tulla, et teada saada mis värk on, et miks sa ei julge öelda v teie suhted head pole vms. Või siis lihtsalt valetad administaatorile v psühhiaatrile, et vanem on teadlik ja nõus ja vanemaid ei segata enam asjasse. Kuid soovitan siiski vanematele öelda ja sellel teemal vestelda, kui võimalik.

crystalclear kirjutas:Kes ütles, et peab? Üldiselt jah alaealiste puhul psühhiaatrid ütlevad, et võiksid vanema ka kaasa võtta vms, eriti kui talle tundub, et see probleem on vanemaga seotud, vanema põhjustatud vms, aga seegi on lihtsalt soovituslikult öeldud. Kõigepealt käi ära ja siis näed, kas ta soovib, et võtaksid vanema kaasa või mitte. Ja isegi siis ei pea, kui ei näe mõtet sellel. Mingi kohustus see pole ja ei pea võtma.

Üldiselt muidugi küsitakse ka alaealiste puhul, et kas vanem on teadlik ja tahetakse, et vanem oleks teadlik või nõus vms. Eks sa pead ise mõtlema, et kas on mõtet seda vanemate eest varjata või miks sa seda teha tahad. Soovitan ikkagi vanematele öelda, kui just mingi väga suur põhjus pole, miks seda mitte teha. Sa ei vaja luba, vaid lihtsalt anna teada oma emale/isale, et lähed psühhiaatri juurde. Ja kui sa ei anna või ütled, et ta polnud nõus, siis lõpptulemusena võibki psühhiaater paluda vanemaga tulla, et teada saada mis värk on, et miks sa ei julge öelda v teie suhted head pole vms. Või siis lihtsalt valetad administaatorile v psühhiaatrile, et vanem on teadlik ja nõus ja vanemaid ei segata enam asjasse. Kuid soovitan siiski vanematele öelda ja sellel teemal vestelda, kui võimalik.

Mulle öeldi, interneti nõustaja, et ei saa ning tahaksin seda enda teada jätta, kuna pole vaja lähedasi muretsema panna, ma saaksin ise sellega hakkama. Mulle valmistab meelehärmi just vanemate kaasamine sellesse. Kuid kui lihtsalt lähengi ning ütlen, et vanemad on teadlikud sellest vms, kas see oleks halb variant?

anonüümneneiu kirjutas:
crystalclear kirjutas:Kes ütles, et peab? Üldiselt jah alaealiste puhul psühhiaatrid ütlevad, et võiksid vanema ka kaasa võtta vms, eriti kui talle tundub, et see probleem on vanemaga seotud, vanema põhjustatud vms, aga seegi on lihtsalt soovituslikult öeldud. Kõigepealt käi ära ja siis näed, kas ta soovib, et võtaksid vanema kaasa või mitte. Ja isegi siis ei pea, kui ei näe mõtet sellel. Mingi kohustus see pole ja ei pea võtma.

Mulle öeldi, interneti nõustaja, et ei saa ning tahaksin seda enda teada jätta, kuna pole vaja lähedasi muretsema panna, ma saaksin ise sellega hakkama. Mulle valmistab meelehärmi just vanemate kaasamine sellesse. Kuid kui lihtsalt lähengi ning ütlen, et vanemad on teadlikud sellest vms, kas see oleks halb variant?
Võid teha nii, aga pead arvestama, et see võib välja tulla. Aga midagi erilist see poleks.

crystalclear kirjutas:
anonüümneneiu kirjutas:

Võid teha nii, aga pead arvestama, et see võib välja tulla. Aga midagi erilist see poleks.
Nii ja kas keegi oskab soovitada head lastepsühhiaatrit Tartus?

termomeeter kirjutas:Tere. Kui oled 15, siis ei pea olema minu meelest lastepsühhiaater. Laste oma on oluline eelkõige väikelaste puhul, kuna seal on palju spetsiifilist, sina oled aga juba täiskasvanuga üsna samataoliste probleemidega ja peaks sobima iga psühhiaater.
Ma ei tea, kuidas Tartus on, aga Tallinnas suunatakse küll lastepsühhiaatri juurde ning on ka toodud välja, et nad tegelevad -18 aastastega. Ise olen täiskasvanud, aga juhuse tahtel sain enda raviarstiks VII osakonnas (laste osakond) tegutseva arsti. Kui võrrelda praegust psühhiaatrit ja seda kelle poole algselt pöördusin (täiskasvanutele mõeldud siis), on tuntav vahe selles, et noorukite psühhiaater mõistab kuidagi paremini olukorda ja oskab kooli jms kohta paremini küsimusi küsida. Aga eks see kõik muidugi oleneb arstidest ja mis ühele sobib ei pruugi teisele meeldida.
Lihtsalt ole tugev ning ära anna alla ega loobu, kui üks arst pole sobiv.
http://www.tervisetrend.ee/ siit lehelt saad uurida ka arstide kohta. Päris head ülevaadet see leht muidugi ei anna aga ehk abiks ikka.
Vasta

Mine “Depressioon”