Re: Suhtlemine/abi depressioonis isikutele?

Miks kõik arvavad, et depressioonis inimestega on lihtne suhelda?? Nendega ei ole lihtne suhelda ning nad vihkavad, kui inimesed hakkavad lampi nendega suhtlema, kuna nad kardavad väheke inimesi. Deprekas inimesed ei vaja lohutust (nt: Sa ei ole üldse nii paks jne), nad vajavad lootust ja võimalusi.
Isiklikult võin suhelda depressioonis inimestega.
Aga mis siis, kui sa ühel heal päeval ärkad üles ning avastad, et terve viimane aasta on olnud uni?

Bermot7 kirjutas:Miks kõik arvavad, et depressioonis inimestega on lihtne suhelda?? Nendega ei ole lihtne suhelda ning nad vihkavad, kui inimesed hakkavad lampi nendega suhtlema, kuna nad kardavad väheke inimesi. Deprekas inimesed ei vaja lohutust (nt: Sa ei ole üldse nii paks jne), nad vajavad lootust ja võimalusi.
Ähh ära aja jama. Mina sain drepekast võitu tänu sellele, et ma ise kordasin endale: "Ma olen ilus ja tubli." Sama ütles mulle ka mu parim sõber. Me kirjutasime, kui kallid me üksteisele oleme. Me mõlemad olime päris raskes seisus, kui tutvusime. Jah, drepekas inimestega pole lihtne suhelda, aga mõlemad peavad vaeva nägema. Ka see võib neid rõõmsaks teha, kui sa lampi kirjutad neile ala: "Naerata, sa oled täna nii ilus ükskõik, mida teised ütlevad." Jah, nad kardavad ka inimesi. Mina kardan ka siiani, kohutavalt. Ma ei julge tuttavale tere ka öelda, aga paranen, sest nt võõrastega võin suhelda vabalt (nemad ei tea mind ja mina neid). Deprekas inimesed vajavad lootust, aga veel vähem aitab neid see, kui sa koguaeg ütled, et küll ükskord kõik parem on. See on üks debiilsemaid lauseid, mida võib deprekas inimesele öelda. Tema jaoks tundub tulevik must, nõme ja kole. Ma tean, sest minule tundus ka, et minu tulevik üks suur mõttetus ja täis kurbust.
Võite mulle ka kirjutada. Ma küll ei garanteeri, et me jääme kauaks suhtlema, but if you never try you'll never know.
”Don't touch my soul with dirty hands."
30.01.16

Bermot7 kirjutas:Miks kõik arvavad, et depressioonis inimestega on lihtne suhelda?? Nendega ei ole lihtne suhelda ning nad vihkavad, kui inimesed hakkavad lampi nendega suhtlema, kuna nad kardavad väheke inimesi. Deprekas inimesed ei vaja lohutust (nt: Sa ei ole üldse nii paks jne), nad vajavad lootust ja võimalusi.
Ma olen 6 kuud depressiooniga võidelnud. Mul on näiteks niimoodi, et kui keegi tahab minuga sellel teemal rääkida, siis ma ei taha. Aga kui keegi ei räägi minuga, siis istun mitu tundi telefoni juures ja ootan, et keegi räägiks ja aitaks mind.
Vasta

Mine “Depressioon”