Enda aitamine

Tere
Olen pikemat aega üpriski depressiivne olnud. Viimasel ajal on enesetunne aga veel kehvem kui tavaliselt. Mul on nii palju probleeme ja ma näen neid isegi. Tean, et tuleb endaga tegeleda ja nõnda alustasin koolipsühholoogiga, sest tema juurde sai koheselt aja. Tema on aga noor neiu: täiesti kogenematu ja ei aita tegeleda peamiste probleemidega, mille pärast üldse tema juurde pöördusin. Iga kord olen tema juurest pigem pettunult lahkunud.
Sooviks professionaalsemat abi, aga ei oska kuidagi seda saada ilma paari kuu ootamiseta. Kas koolipsühholoog saaks suunata otse psühhiaatri juurde? Nii, et ei pea vahepeal veel teisele psühholoogile aega ootama.
Igasugused muud teemaga haakuvad soovitused on ka väga teretulnud!
Aitäh

Re: Enda aitamine

Tere!

Kas on olnud selle nn pikema aja jooksul mõni olukord või hetk, kus oled end paremini tundnud? Mis on seni toiminud, aidanud end vahel paremini tunda?

Kui koolipsühholoog ei sobi, võiksid tõesti mõne teisega suhelda. Hea on, et proovisid, kas sealt abi saab. Kahjuks tõesti, mõne inimesega ei sobi, mõne spetsialistiga ei sobi. Küsi koolipsühholoogi käest, kuidas selle suunamisega on, ma ise kahjuks selle kohta täpselt ei tea. Psühhiaatri juurde pole muidu saatekirja vaja, aga järjekorrad on tavaliselt pikad, eriti nn paremate juurde. Võimalik on valida ka tasuline vastuvõtt, kui selleks rahaliselt võimalust on. Siis saab vastuvõtule tunduvalt kiiremini, kuigi usun, et mõne kindla psühhiaatri juurde peab sellegipoolest ootama.

Re: Enda aitamine

Perearst oleks hea valik, kust alustada. Kui sul on normaalne perearst, suudab ta ka aidata sind selles osas, kas oleks vaja pigem psühhiaatrit või psühholoogi, sest need on siiski kaks küllaltki erinevat valdkonda.
Kus kandis sa elad? Osades Amori nõustamiskeskustes on ka psühholoogid, nii et sa saaksid sealt ka abi küsida. Reeglina on Amorisse ka võimalik kiiremini saada. Endale lähimaloleva Amori nõustamiskeskuse leiad siit: https://www.amor.ee/NNK_kontaktid

Kas sa koolipsühholoogile oled öelnud, et sa ei tunne, et midagi oleks muutunud? Kui ta on algaja, siis võimalik, et tal pole kogemustepagast, millele toetudes ise järeldada, et vist tema meetodid ei ole need kõige paremad. Eriti kui sa oled väga hea selle varjamises, et sa saadud abiga rahul pole.

Üks asi, mida sa võiksid proovida teha (kuigi see võib tunduda totter ja sul pole motivatsiooni), on õues viibimine ja nt jalutuskäigu tegemine. Kui sul on seda võimalik teha päevavalges (nt nädalavahetuseti), siis oleks sellest eriti palju abi, sest pime sügis võib tõesti mõjuda keeruliselt, eriti kui elus on juba raske periood.
Vasta

Mine “Depressioon”