Re: pillide mõjumine!

typsuk kirjutas:asi on alljärgnev.. et hakkasin pille kasutama..
ja nagu mulle mainiti et esimene tsykkel pole nii ohutu veel et organism pole harjunud..,et on võimalus veel rasestuda.Vastab see tõele või on nad nagu kasutamise algusest kohe efektiivsed?
tänud.. ette!
Rasestumisvastaste pillide toimest ja mõjust tuleb kindlasti lugeda pakendis olevast juhendist, seal on kõik kirjas, samuti ka see, kas on vajalik kasutada lisa kaitsevahendeid.
Pillid on erinevad, paljude pillide võtmist alustatatakse esimesel menstruatsiooni päeval ja sellest päevast naine on rasestumisest kaitstud. Ja samas on ka teisi pille, mille võtmist alustatakse näiteks 5-dal menstruasiooni päeval. Selle pärast peab väga tähelepanelikult ja hoolikalt lugema juhendit ja sea täpselt jälgima.

Kui Sa tead pillide nimetust siis saad http://www.arst.ee leheküljel "ravimid"e rubriigi otsingu abil leida kõike vajaliku infot.

Edu soovides!!! :wink:
Maggy(konsultant)
P.S. Töötan nüüd teises kohas.

Tablettide võtmine peab algama naise normaalse tsükli esimesel päeval (menstruaalverejooksu esimene päev). Alustada võib 2…5 päeval, kuid sellisel juhul soovitatakse esimese tsükli esimese 7 tabletivõtmise päeva jooksul kasutada lisameetodit...
Selline tekst
ja alustasin võtmist 3 päeval..
Ja siis 7 päeva möödudes on nagu toime nendel kindel..`?EI mingit rasestumist?

Re: 123

123 kirjutas:Kui ma olen lõpetanud pillide võtmise , siis kas kohe järgmisel päeval võin rasedaks jääda või võib nädal aega pärast seda ka ilma kaitsevahendita seksuaalvahekorras olla?
Rasestumisvastased illid võetakse iga päev, umbes samal ajal. Näiteks täna kell 21.00, homme kell 21.00 jne. Kui hilineda pilli võtmisega rohkem kui 12 tundi, siis tekkib rasestumise oht, sest pillide mõju selleks ajaks juba ei toimu.
Kui sa lõpetad rasestamisvastaste pillide võtmist, siis Sa võid rasestuda kui viimasest pilli võtmisest on möödunud 36 tundi või rohkem.

Kui Sa lõpetasid pillide kasutamist ja rasedus sul ei ole plaanis, siis kindlasti tuleb kasutada teisi kaitsevahendid (näiteks kondoomi).

Kõike paremat soovides!!!
:wink:
Maggy(konsultant)

Aga kui ma lõpetasin pillide võtmise ära ja nüüd on mul päevad hilinenud mingi 3 nädalat juba. ja pole siiani alanud. kas see on ikka normaalne või võin ma rase olla? ära ütle, et testi peaksin tegema, seda ma tean ja eks ma teen ka aga ma esialgu ikka loodan, et vast on pillidest.. või mis?
appikene! peatage rong, ma tahan maha minna!

Re: palun aidake.

-saladus- kirjutas:mind huvitaks see et kas on suur risk jäääda rasedaks juhul kui olen pille võtnud juba 2 kuud ja olin vahekorras ilma kondoomita viimasel pillivabal päeval. et sis eile olin kondoomita vahekorras ja täna hakkan jälle võtma. kui suur on risk ja kas üldse on?
Kui sa oled pille õigesti võtnud iga päev, ja ei ole võtmisega hilinenud ja/või pille vahele jätnud, siis peaks kõik korras olema, pillid toimivad ja sa oled rasestumise eest kaitstud. Sellel juhul pillivaba nädalal sa samuti oled kaitstud, sest sellel ajal tuleb menstruatsioon, ja rasestumine ei ole võimalik.
Kui sa kahtled, siis alati võib rasedustesti teha, siis saad enda seisundit kontrollida ja kindel olla.

Kõike paremat soovides!!! :wink:
Maggy(konsultant)

Mul on selline küsimus, et kui ma olen ühe kuuri kasutanud pille (Logest) ning peale seitsme päevast pausi võtsin esimesel päeval ikka pilli nagu alati ja olin vahekorras, kas siis on võimalik rasestuda ?

Külaline kirjutas:Kui pille tarvitada ja ka alkoholi tarvitada, kas siis pillide mõju võib väheneda? muidu olen pille tarvitanud alati õigel ajal.
Ei, alkoholi toimel pillide rasestumisvastane mõju ei vähene. Aga pillide tarvitamine mõjutab seda kuidas organism alkoholi töötleb ja nende kahe korraga tarvitamine suurendab alkoholi konsentratsiooni veres.

Oleneb milliseid kõrvaltoimeid sa mõtled. Kui nendeks on määrimine ja rindade hellus esimese tabletilehe võtmise ajal, siis need tekivad esimese nädala jooksul, aga pea meeles et see pole mingi reegel - kõik on individuaalne. Need kõrvaltoimed käivad asja juurde ja tuleb ära kannatada. Kui aga on sellised asjad nagu naha olukorra halvenemine, meeleolumuutused, peavalud jms, siis need võivad tekkida millal iganes esimese lehe ajal (natuke aega ikka läheb, kohe esimesest pillist muidugi ei teki). Kui need kõrvaltoimed püsivad üle 2-3 tsükli, siis peab uuesti arstiga konsulteerima, sest on võimalus, et need konkreetsed pillid ei sobi.

Pillid on tegelikult väga kindlad rasestumisvastased vahendid. Kasutan neid ise ning ei kurda. Vahest muidugi tekivad hirmud, et äkki olen rase, aga need on siiski jäänud vaid hirmudest ning kaasa on aidanud minu kõva kujutlusvõime.

Aga, et end kindlamalt tunda, võid ju alguses ka kondoomi kasutada.
Kui heidad pilgu tagasi oma elule, näed Sa, et hetked, mil elu on olnud tõesti väärt, on need hetked, millal Su tegusid on juhtinud armastus !

Mul oleks ka üks mure. Nimelt olen veel noor. 14 alles ja ma olin poisiga vahekorras.. Tal oli orgasmi ajal kondoom peal, pärast kontrollisime ei olnud katki . Aga päeva pärast pidi mul hakkama menstruatsioon ning on hilinenud juba 3 päeva. Mida teha? On kõik korras?

vägamures kirjutas:Mul oleks ka üks mure. Nimelt olen veel noor. 14 alles ja ma olin poisiga vahekorras.. Tal oli orgasmi ajal kondoom peal, pärast kontrollisime ei olnud katki . Aga päeva pärast pidi mul hakkama menstruatsioon ning on hilinenud juba 3 päeva. Mida teha? On kõik korras?
Juhul, kui te: 1.panite kondoomi peale veel enne seda kui peenis oli tuppe sisenenud, ja 2.vahekorra ajal kondoom oli alles, ja 3.peale seksi kondoomi sai ka ettevaatlikult ära võetud - siis peaks kõik korras olema ja rasestumisoht on peaaegu välditud.
Kui kasvõi üks nendest tingimustest ei ole täidetud, siis rasestumisoht suureneb, kuna eelsperma või sperma võib tuppe sattuda.

Kui peale viimast vahekorda on möödunud vähemalt 14 päeva, siis võib teha rasedustesti (ja kindlasti tee hommiku uriiniga). Tee test ära, siis kui saad tulemused kätte saab juba edasi mäelda. Samuti võib ka arsti poole minna.

Edu ja kirjuta kuidas Sul edeneb!!!
Maggy(konsultant)

Ma olen söönud pille ( Yasminelle ) kaks ja pool nädalat , ja mul on kohutavad meeleolu muutused .. Vahepeal olen , rõõmsameelne nagu alati , ja mingi hetk hakkan lihtsalt nutma , ja ei jäksa enam olla . Kas peaksin kohe arstiga rääkima või see läheb üle ja on normaalne ? Sest see depresioon on tegelikult kohutav kõigest on kopp ees :S

Eelmisele: Minul oli ka 1 kuu jube selline närviline, vahel enne päevi olnud selliseid hetki kui pliiats kukub maha siis tahaks nutta ja just midagi sarnast oli vahepeal 1 kuul aga 2 on juba kõik see möödas. Cajab harjumist.

Mul ka mure..
Tavaliselt võtan 21+7 skeemiga pille hommikuti enne kooli kella 7/8 paiku aga nv hiljem kui ärkan kuskil 10/11 kas see on väga halb? Lisaks unustasin võtta pilli kuna olin kodust väljaspool ja polnud kaasas aga samas jäi see 12h sisse (võtsin pilli õhtul kell 6) kas see mõjutab? Vahel jälle ununeb aga jõuan ikka samal päeval võtta. Kas selline siplemine ja mitte päris õigel ajal võtmine muudab midagi?

Erinevatel aegadel võtmine suurendab näiteks kõrvaltoimete (nt vaheveritsus) tõenäosust.

Soovitan valida pillide võtmiseks mingi muu aeg, kui nii palju kõikuma peab. Ise näiteks olen just samal põhjusel, et ärkamisaeg on kõikuv, valinud õhtuse aja. Et ei tekiks neid kodust-väljas-hetki, kus lõpuks unustad, soovitan pille hoidagi kuskil, mis sul alati kaasas - nt kott, rahakott vms.
Vasta

Mine “Rasedus ja rasedusest hoidumine”