Nextplanon

Tere, paigaldasin endale 2 kuud tagasi Nextplanoni kaitsevahendi, aga mure seisneb nüüd selles et enam ei saa rahulikult magada et ei peaks vetsu minema ja pissima, päevas käin umbes 5-6 korda. Jään viimasel ajal ka väga äkki magama. Rinnad on ka tundlikud. Lugesin ka Nextplanoni kohta ning selgus et seda pole kasutatud alla 18 aastaste. Kas võib olla et olen rase või tuleneb see millestki muust?

Re: Nextplanon

Tere. Mul ei ole küll selle implantaadiga kogemusi, aga pidev vetsuskäimine viitab pigem põiepõletikule ja ei ole just kuigi levinud hormonaalsete rasestumisvastaste vahendite kõrvaltoime. Rindade tundlikkus võib küll sellest tulla. Üldiselt lähebki paar kuud aega, et keha vahendiga harjuks, seega on normaalne, et mõningad kõrvaltoimed esinevad. See magamajäämine (kui see toimub ikka voodis, mitte kuskil keset tänavat kõndides vms) on ilmselt lihtsalt suurest väsimusest, mida süvendab kindlasti pime aeg, vitamiinipuudus jm.

Kui kardad, et oled rase, tee igaks juhuks rasedustest.

Re: Nextplanon

termomeeter kirjutas:
21 Jaan 2019, 16:22
Tere. Mul ei ole küll selle implantaadiga kogemusi, aga pidev vetsuskäimine viitab pigem põiepõletikule ja ei ole just kuigi levinud hormonaalsete rasestumisvastaste vahendite kõrvaltoime. Rindade tundlikkus võib küll sellest tulla. Üldiselt lähebki paar kuud aega, et keha vahendiga harjuks, seega on normaalne, et mõningad kõrvaltoimed esinevad. See magamajäämine (kui see toimub ikka voodis, mitte kuskil keset tänavat kõndides vms) on ilmselt lihtsalt suurest väsimusest, mida süvendab kindlasti pime aeg, vitamiinipuudus jm.

Kui kardad, et oled rase, tee igaks juhuks rasedustest.
Aitäh! :)
Vasta

Mine “Rasedus ja rasedusest hoidumine”