Re: Rasedus

Tere!

Küsin, et miks arvad, et on hea mõte laps saada enne kui on haridus omandatud? See tunne, et suudad lapsele niigi palju pakkuda, võib olla väär. Olen kohanud päris paljusid inimesi, kes tagantjärele saavad aru, et oleks pidanud koolid enne lõpetama, sest hiljem on seda väga raske teha ja jäädaksegi tihti mingile lihtsale tööle virelema.

Proovi siis käija arsti juures, ning äkki on sul/temal midagi viga?
Mitu korda? Päevas vähemalt 2x ning kõik sisse! Ja küll see rasedus tuleb.
Proovi, et teine kutt sisse laseb, äkki õnnestub.

Päikest =)
Kui Teie leiate, et minu jutt on teile liiga teinud,ei vasta tõele, on teie maailmavaadega vastuolus siis olge lahke, öelge seda kohe ning me arutame seda. Kohe siin ja präegu!
P.S Vastan privas.

Princessake kirjutas:
04 Juun 2018, 15:12
Hei! 🙂

Ma ei tulnud siia sellepärast, et kriitikat saada.
Olen 16-aastane neiu, kuid oleks soov rasestuda.
Olen oma kutiga proovinud mitu korda, siiski pole jäänud 😩 Menstruatsioon on täiesti paigast ära,on siis kui ise tahab. Mida soovitaksite? 🙂

Päikest! 😉
Lapse saamisega ei ole küll kiiret, terve elu on sul ju veel ees. Vanemaks saades oled rohkem lapse saamiseks valmis ning vanemaks saades menstruaaltsükkel muutub korrapärasemaks, siis lapse saamine sul lihtsam. 😅
Kuid hariduse omandamine on lapse kõrvalt ka võimalik. Üks tuttav tüdruk sai emaks 10. klassis 16aastasena ning suutis gümnaasiumi ära lõpetada. 😏

Princessake kirjutas:
04 Juun 2018, 17:26
@vulkaanipurse Just selliseid positiivseid vastuseid ma ootangi 😉
Kui selle austatud eelkõneleja vastus ongi just see, mida sa siia otsima tulid, siis ausalt, palun oota selle rasedusega veel mõned kenad aastad.
Siin ei ole küll probleemiks pelgalt see, et neiul jääb haridus poolikuks. Mõtlemine on juba piisavalt ebaküps..

Chui kirjutas:
04 Juun 2018, 23:37
Princessake kirjutas:
04 Juun 2018, 17:26
@vulkaanipurse Just selliseid positiivseid vastuseid ma ootangi 😉
oota selle rasedusega veel mõned kenad aastad.
Ma arvan, et tal on kõrini ootamisest ja "oota palun" nõuannetest, loll õpib oma vigadest, tark teiste omadest. Edu talle.
Kui Teie leiate, et minu jutt on teile liiga teinud,ei vasta tõele, on teie maailmavaadega vastuolus siis olge lahke, öelge seda kohe ning me arutame seda. Kohe siin ja präegu!
P.S Vastan privas.

Esiteks kui sul on tsükkel paigast ära siis on pigem raske määratleda kuna see viljastunud muna sul seal eraldub.
Teiseks võib olla su tüüp pole piisavalt vana et tal üldse aktiivseid mehikesi oleks kes suudaks selle teekonna läbida et last saada. Miljon mehikest aga üks ...üldiselt vaid üks jõuab kohale.
16 aastaselt soovitan 5 aastat järelemõtlemis aega teha mõlemal. Ja kui ikka koos olete ja soov on sama siis ehk olete ka piisavalt mõistlikud et last kasvatada.
Pole ma veel näinud ega kuulnud et 16 aastane suudaks ema olla. Emaks me kõik õppime aga 16 aastase mõistusega sa ei suuda näha maailma sellisena nagu see oleks lapsele vajalik.
If it doesn't feel right, it probably isn't.

Siit ja mujalt foorumitest on näha, et millalgi nii umbes selles vanuses (sageli koos esimese armastusega), vahel nooremanagi, tulebki miskipärast peale hiiglaslik soov emaks saada. Eks see ole pubekahormoonidega seotud asi, üldiselt emaks saamiseks valmis veel ei olda. Ja kui kohe seda soovi mitte teostama hakata, siis enamasti läheb see ka paari aastaga üle - st saadakse aru, mida on tegelikult soov enne ära teha. Igal juhul ei maksaks esimese sooviga kohe tegutsema hakata, vaid anda endale vähemalt aasta järelemõtlemisaega. Sama teevad üldiselt ka kõik vähegi mõistlikud täiskasvanud, kel on lapse saamiseks n-ö õige aeg ja hetk elus, et annavad endale veidi aega järele mõtlemiseks.

Kõige pealt ole prooviks näiteks mõnele aastasele või nooremale lapsehoidja, eelistatult 24h kindlasti. Siis saad natuke tunda,kas sa tahad seda praegu või ei.
Okei, igal emal on oma lapsega side ja tunneb tema vajadused ära aga ega see nii roosiline ka ei ole. See algus aeg võib kiirelt mööduda aga sina ise ei ole enam esikohal ja sa ei saa teha enam kõike seda,mida sina tahaksid. Eriti sellises vanuses,kus sa sisimas sooviksid veel maailma näha ja ära ütle,et sa ei taha..
Lapsi on lihtne teha aga palun mõtle kaugemale tulevikule ka.
Harige ennast, töötage üles ja saage kellekski,kelle üle te laps saaks kunagi uhkust tunda.
Vasta

Mine “Rasedus ja rasedusest hoidumine”