Kas rase või häiritud tsükkel?

Tere. Minul on mure. Kohe alguses mainin ära, et ma olen 17. Aastane, pikkust on mul 169cm ja kaalu 88 kilo, ehk väga palju rohkem kui oleks hea.
Nimelt pidid (umbes sest alati in mul kõikumist kas mõned päevad varem või paar nädalat hiljem jne) mul hakkama pävad veebruari lõpupoole. Lõpuks algasid need 21.märts koos väga vähese veritsusega. Ütleme nii, et tsükkel kestis 57 päeva e. 27 päeva rohkem kui normaalne. Sel ajal kui päevad tiksusid üle ja ootasin päevi polnud mul mingeid iiveldusi ega muud raseduse tunnuseid nt väsimus ja et ei jõua asju palju teha sest võhm saab otsa. Pirtsakas olen ma alati olnud hehe ja süüa meeldib ka (nagu kaalust aru saada) siis selliseid muudatusi ei olnud et kus sööksin midagi rohkem, või pirtsutaksin veel rohkem hehe. Aga paar päeva enne päevade algust oli mul alakõhus vasakul pool terav tuim valu. Niimodi kiirgas vahepeal, ja siis plõks lähen 21. Märts vetsu ja vaatan et veri. Millinne kergendus. Aga need päevad on kuidagi teistmoodi, väga kerged ma peaks mainima. Verd tuleb minimaalselt. Ma ise ei tunne, et ma oleksin rase, aga hirm mu sees paneb mind ette kujutama asju. Ma ei tea mida mõelda? Kas oleks vaja teha test? Kuigi päevad ju on ja nägin veres isegi suuremaid tükke e. Siis munakese jäänust haha. Varem on mul ka olnud tsükliprobleeme u. 4aastat tagasi kui olin sama paks. Siis võtsin alla25 kg ja kõik läks normaalseks aga nüpd on väga kiiresti rulnud see kaal kõik tagasi. Ehk organism töötab vähese ooteajaga? Ehk nagu jah. Ma ei tea. Ma ise ei tunne et olekain rase. Paluks abi

Re: Kas rase või häiritud tsükkel?

Tere.

Tõepoolest, meie ei saa su keha sisse näha ja rasedustest annab kõige kiirema ja kindlama vastuse. Seda võib küll hirmutav teha olla, kuid olukorda see tulemuse nägemine siiski ei muuda - sa kas oled juba rase või ei ole. Kuigi veritsus pigem näitab, et ei ole rase, siis mõningatel juhtudel võib ka rasedusega natuke verd tulla. Sellised tunnused nagu väsimus jne, ei pruugi kõigil rasedatel olla, nii et ainult selle pealt siiski rasedust tuvastada ei saa. Tee test ära, et päris kindel vastus saada ja asjatu muretsemine lõpetada.

Muidu see et "ma ise ei tunne, et oleksin rase" võib petlik tunne olla, ei ole tõsiseltvõetav. Ma olen ka igatmoodi elu jooksul tundnud, ka seda, et täiesti kindlalt rase, aga pole seda ometi siis ikkagi olnud :D. Ja ükskord, kui päriselt olin, polnud ka mingit tunnet, et oleks, tegin juhuslikult testi, vist aint seetõttu, et päevad olid hilinenud. Iga rasedus muidugi ei jää ka püsima, päris suur osa neist ka katkeb, aga sellele loota ei saa, parem ikkagi hetkeolukord võimalikult vara endale selgeks teha, et läbi mõelda, kas ja mida edasi teha.
Vasta

Mine “Rasedus ja rasedusest hoidumine”