Ema on masenduses

Palun aidake! Mu ema on juba väga kaua olnud masenduses, väsinud ja ta muutub välimuselt ka vanemaks ja näeb alati väsinud välja. Ta on alati nii kurb.. Ma püüan alati talle toeks olla, aga ei tea mida teha. Ta ohkab koguaeg. Mul on nii kahju, süda koguaeg valutab. Tal on väga raske töö ka. Ma tean põhjust miks ema nii kurb, aga ei saa sellessuhtes midagi aidata.

Re: Ema on masenduses

Me käsisime just hiljuti reisil, kus olime koguaeg 5 nädalat koos ja see oli ta kõige parem osa suvest. Veedame suht palju jah koos. Ta ennem tegi joogat ja pilatest aga nüüd on ta tööl liiga kaua ja tal pole võimalik eriti sellele keskenduda. Käime koos ka vahel jooksmas, ujumas või suusatamas.. Elame emaga kahekesi ja ma arvan, et ta tunneb puudu kellegi järgi, kes ta kõrval oleks. Tal on minu üle hea meel, aga ta ei taha surra vanana üksi, vaid kellegagi, kes tema kõrval koguaeg on.. Aga paljud mehed on petlikud ja see ongi ta nii masendusse viinud..

Re: Ema on masenduses

Katsu julgustada teda endale hobi leidmast - siis ka see tõenäosus suurem, et ta kellegi enda kõrvale leiab.

Ma kasvasin kah emaga kahekesi ning kujutan päris hästi ette seda kõike. See on raske koht, kus lapsena olla.

Kuid ma arvan, et parim, mis saad teha ongi julgustada teda elama oma elu. Näita talle, et Sa oled juba üpriski suur ja iseseisev. Noh nt. et kui ta õhtul läheb kuskile trenni või välja, siis Sa saad ise omale mingi väikese söögi tehtud ja õpitud ja nii. Ning kui ta ka hiljemaks jääb (näiteks nädalavahetusel), et siis Sa saad ise hambad pestud ja magama. Ehk siis idee selles, et ta näeks, et ta on kasvatanud tubli ja hakkaja lapse ning et ta saab Sinu pärast muretsemata vaadata endale pärast tööd mõne hobi.
Võid ka ise vaadata mingeid toredaid üritusi netist, kuhu te koos minna võiks ning emaga nendele minna. Ehk siis et ta võimalikult palju väljas käib. Ka koos Sinuga - teisi inimesi kohtab ta ikka :)
Ning hea on sellistel juhtudel ka anda võimalust tunda rõõmu oma lapsest ning tunda rõõmu koos oma lapsega :)

Juba selle najal, kuidas Sa siin kirjutad võin öelda, et Sa oled väga hooliv ja vahva laps oma emale. Ning ta kindlasti on väga rõõmus Sinu üle!
“It's what you've done with your time, how you've chosen to spend your days, and whom you've touched this year. That, to me, is the greatest measure of success.”
― R.J. Palacio, Wonder
Vasta

Mine “Laste nõuanded vanematele”