Enesekaitse trenn

Tere, kas te teate kas 12. aastastele tüdrukutele on tallinnas (soovitatavalt pelgulinnas või vanalinnas) enesekaitse trenne. tahaks just midagi,mis ei oleks karate või judo, vaid lihtsalt tavaline enesekaitse. näiteks, kui mingi suvaline joodik proovib õhtul tänaval läbi peksta vms.

Re: Enesekaitse trenn

Olen käinud karates ja ka võtnud MMA stiilis trenni. Mõlemal juhul on treenerid rõhutanud, et parim enesekaitse on kiired jalad ja vali hääl.

Miks nii? Selleks, et suvalisele joodikule edukalt füüsiliselt vastu astuda (arvestades seda, et 12a tüdrukust on pea iga joodik suurem, tugevam ja alkoholi tõttu ka ettearvamatum) peab inimesele olema kõik põhimõtteliselt une pealt sisseharjutatud. Ja ka siis ei pruugi alati asjast abi olla.

Aga millest on abi, on see, et kindlasti tõstab enesekaitsetrennis käimine enesekindlust ja enesekindla inimese ründamine on vähem tõenäolisem.

Mis pärast sa muidu karate või judo välja oled jätnud?

karate ja judo jätaksin ise ka välja eriti veel 12 aastaselt. miks? sest pole piisavalt jõudu (eriti judos)
on olemas eraldi enesekaitse tunnid mida õpetatakse nt politseile, turvatöötajatele jne, kuid ei oska öelda antud hetkel kes õpetaks seda ka eraisikutele.
muidugi on olemas ka sellised alad nagu poks, taipoks ja kickpoks. kui valid ühe nendest siis tänavatel tuleb kasuks kõigerohkem poks

aga Reedetu öeldu on õige: parim enesekaitse on kiired jalad

Kiires jalad...No jaa see on küll õige ,aga tavaliselt mängib ründaja su nurka siis tuleb rakendada oma jalad löökidele ja rünnaku ajal on treenimata inimene piisavalt kaua nn outis st kui tuleb mõte ära joosta siis selleks ajaks on su rahakott juba lännu.Võitlus kunst mida ma soovitan on jiu jitsu ,sest seal on päris palju lööke/võteid mida võib väga kenasti tänaval kasutada.Seda ütlen kogemusest ,ma ise enam jiu jitsus ei käi ,olen leidnud teise spordi ala mis pakub mulle piisavalt pinget
Vasta

Mine “Sport”