Re: Xanax

no ravim see igatahes küll ei ole XD mida see ikka ravib
100%narko
sõltuvusse jääd kergelt sest üledoseerimine saab ruttu tavaliseks ya lõpuks on nii, et kui mõju ära kaob võid tunda end nii depressiivsena, et tahad sooritada suitsiidi v siis kas uuesti xanni teha või kui seda pole siis ü k s k õ i k mis muud ainet, peaasi, et mitte kaine olla
nii et võib ka hullusti minna (ja see väga tõenäoline, et läheb)
ntx mul läheb 2 pakki kuus, e siis 60tbl kuus
ja tihti jääb puudu
ei ole lahe tegelt.
aga cool see, et viimasel ajal ma päris paljude inimestega suutnud suhelda absul ilma yhegi xannita (pean tegema seda praeq sest see otsas) ja seda pole väga ammu juhtunud
muru

Have you ever walked into what seemed
to be somebody else's dream?

http://reaalnehipiman.blogspot.com

Xanax on retseptiravim põhjusega. Seda ei anta lihtsalt igale inimesele kätte, mul oli näiteks päris hull ärevus ja mulle mu arst seda välja ei kirjutanud, vahepeal sain kui väga hulluks läks aga ega see mind ei aidanud. Teeb su tuimaks põhimõtteliselt, äärmiselt sõltuvusttekitav on küll. Ei ole asi millega mängida.
"My heart is just too dark to care,
I Can't destroy what isn't there"

ei võtaks seda nii negatiivselt. võib-olla ma lihtsalt petan ennast või olen naiivne, kuid sõltuvust ei põhjusta ravim, vaid käitumine. kõik sõltuvused algavad inimesest ja tema tugevusest/nõrkusest ihadele/naudingutele vastu astuda. kõikidest asjadest võib sõltuvusse jääda, kui sa ise endale piire ei sea.

xanaxist niipalju, et minu kogemuse läbi kõige tõhusam ravim ärevuse ja sedalaadi probleemide vastu, igasugused antidepressandid jne ikka köömes selle kõrval. jah, Jänese jutt selles osas väga õige, et alguses väiksest doosist juba normaalne, aga mõne aja möödudes tunned, et seda jääb väheks ja mõju enam ei tunne ja võtad suuremaid doose järjest. selles mõttes jah halb, et ruttu tuleb periood, kus eelmised doosid ei ole enam piisavad ja siis mõtlematult kuhjad neid hirmust juurde, et jälle hea oleks ja see suht vicious circle.

aga siin tulebki meeles pidada seda, et ükski ravim ju tegelikult sinu loomust täielikult muuta ei saa, nii väga kui ka ei tahaks. tuleb piir seada ja võtta ikka nii vähe kui võimalik. selles suhtes et võibolla mul siis osaline sõltuvus, et sotsiaalsetes olukordades võtan suhteliselt piiramatult, aga nt nädalavahetuseti ja vaheaegadel jne ma ei võta üldse ja vb päev-kaks selline depressiivne olla, aga tuleb ka aru saada, et kui see periood läbi läheb elu tagasi endiseks.

ja siis tuleb aru saada, et aga ma sain ju enne nende tarvitamist ka elatud... elukvaliteet oli halb, kuid suutsin ära kannatada ja suudan ka edaspidi, kui tõesti saan aru et selle tarvitamine on kontrolli alt väljunud vms, ja jätkan selle halva elukvaliteediga elu, mida ei saagi elamiseks nimetada tegelikult, aga vähemalt ma siis ei ole sõltuvuses ega tarvita midagi.

minu arust ikkagi elu ja vähemalt minu enda eesmärk on live life to the fullest ja mitte olla oma mingite ebaratsionaalsete mõtete lõksus, elust rõõmu tunda, olla sotsiaalne jne, et leida see julgus leida endale sõpru, partner jne, eriti nooruses. ja kui selleks pean mingeid xanaxeid tarvitama, siis tarvitan, aga vähemalt ma olen õnnelik ja teen asju, mida ma muidu ei julgeks. pigem tarvitan neid, teine variant oleks narkootikumid ja alkohol, mis on aga veel hullemad, sellesmõttes, et need võivad olla efektiivsed, kuid kõrvamõjud, tagajärjed hullemad. pigem siis tarvitada juba nö seaduslikke asju. ja kui sa neid (xanaxit) pidevalt tarvitad ja seega pidevalt oma hirmudest, ebaratsionaalsetest asjadest üle astud, õpid ajapikku, et neid olukordi, seda vabadust polnudki mõtet karta, midagi ei juhtunud ja sa omandad selle elustiili ja võid siis hakata loobuma nendest xanaxitest jms. see on vähemalt see, mida ma loodan, et ma tulevikus omandan.

lisaks muidugi noortel see koolis käimine jne see ongi väga pingeline, eriti tänapäeva ühiskonnas, kus on sellised standardid, millega nö vabamad, lihtsamad inimesed ei suuda toime tulla. aga ülikool ja edasine elu, töölkäimine on juba vabam ja sa oled ise enda peremees ja siis võibolla pole kah enam neid xanaxeid niiväga vaja.

niiet jah, ma ei oleks nii pessimistlik, aga eks igaüks peab ise proovima ja mõtlema, kas tal ikka on vajadust. lisaks pole see päris piiramatu, kui psühhiaater näeb ikkagi, et sa oled liiga sõltuvuses vms, siis sulle lihtsalt enam ei kirjutata ja elu ise lõpetab su sõltuvuse (pole enam sõltuvusaine kättesaadav) ja pead naasema tavaellu ja leidma muud moodused enda rahustamiseks, rõõmu tundmiseks. tablett sisse on lihtne ja tõhus, psühholoogiline töö ja enda arendamine ilma narkootikumide jms rohtude raskem, aga võimalik ja parem viis.

Asi ongi selles, et see pole ravim. Jah, ametlik nimetus küll, aga nagu sa ei ravi sellega midagi, pigem teeb see olukorra lõpuks hullemaks. Seda idee poolest ei tohi tihti võtta vaid nagu tõsise ärevushoo korral jne, aga paljudele muutub selle võtmine igapäevaseks, sest sotsiaalfoobia tõttu on piin käia kasvõi poes, sõita ühistranspordiga jne. Kümnendas klassis ma ei suutnud kooli minna ilma, et ma enne poleks xanaxit võtnud.
Sõltuvus on väga kerge tulema, sest see mida sa koged, on lihtsalt nii lahe. Nagu selles mõttes, et sa lähed bussi ja sa ei tunne end imelikult, kellegi kõrvale on järsku istuda jumala okei, kui on vaja tänaval kelleltki midagi küsida (dno, teejuhiseid mida iganes, v kuskilt infoletist) siis see tundub jumala normaalne ja ok tegevus, ja see ongi seda, aga ärevushäired ei lase tavaolekus seda teha. See paneb ärevushäirete ja sotsiaalfoobia all kannatajad järsku tundma, et nad ongi nagu normaalsed inimesed ja suudavad normaalselt funktsioneerida. Ja lubatust tihedam tarbimine saab paratamatuks, mis tingib ka selle, et hiljem hakatakse võtma rohkem. Kui sa võtad rohkem, siis mingi hetk on tunne veel eufoorilisem, sa tahadki minna välja, suhelda inimestega, kõik on ilus, motivatsioon on tagasi, lahe on. Sa elad. Leiad uusi sõpru. Kõik on suurepärane.

Siis tulevad suuremad üledoosid ja õhtud on lõbusad. Vahel võtad isegi nii palju, et järgmine hommik on mälulüngad, eriti kui joonud ka veel oled (ja kui palju rahusteid võtta siis vähemalt mul tekib tahtmine juua ka sinna otsa), ja kuigi see on kurb, siis ise mõtled, et jumala lahe, oli alles õhtu, mida kõike sai tehtud ja mingid üksikud mälupildid, kuidas üks hetk oled ühes kohas, teine hetk teises, siis järsku on keegi su kõrval ja räägib sinuga ja sa ei tea miks ja kuidas ja see tundub väga huvitav ja põnev. Ja sa tahad veel.

Ja kui psühhiaater näeb, et sul on sõltuvus, siis see, et ta enam ei kirjuta, ei lõpeta su sõltuvust. Siis tuleks juba hakata tegelema sõltuvuse raviga, sest nagu ma kirjutasin, sõltuvus võib muutuda nii hulluks, et kui mõju on kadunud sa reaalselt tapad ennast ära. Või teed muid aineid, aga kusjuures... retseptravimid, nn legaalsed narkootikumid teevad tegelikult kordades rohkem kahju, kui paljud illegaalsed. Ma olen väga paljude ravimitega kogenud kohutavaid asju, mõtteid jne.

" ja kui selleks pean mingeid xanaxeid tarvitama, siis tarvitan, aga vähemalt ma olen õnnelik ja teen asju, mida ma muidu ei julgeks. pigem tarvitan neid, teine variant oleks narkootikumid ja alkohol, mis on aga veel hullemad, sellesmõttes, et need võivad olla efektiivsed, kuid kõrvamõjud, tagajärjed hullemad. "

et sellega ma igatahes ei nõustu. Eelnevalt siis seletasin. (Igaks juhuks jälle kommenteerin, kui keegi saab valesti aru, et oma öelduga ma jällegi ei propageeri mingeid illegaalseid aineid, see oli lihtsalt tähelepanek/enda arvamus. Kui sa suudad oma elu edukalt elada ilma ühegi legaalse v illegaalse aineta, siis see on suurepärane ja peakski idee poolest nii olema.)
muru

Have you ever walked into what seemed
to be somebody else's dream?

http://reaalnehipiman.blogspot.com

Xanax on rahusti. Rahusti ei eemalda probleemi, vaid leevendab lühiajaliselt probleemist tulenevaid sümptomeid. Nagu valuvaigisti pmst - kui sul selg pidevalt valutab, siis valuvaigisti ei eemalda valu põhjust, vaid leevendab valu. Tasub probleemi endaga tegeleda, mitte probleemi sümptomeid keemiat kasutades alla suruda - probleem sellest ära ei kao. Xanax tekitab ka sõltuvust. Kõik öeldud. Milleks nii pikka juttu kirjutada?
Vasta

Mine “Narkootikumid (müüdid ja tegelikkus)”