Leidsin midagi huvitavat

Lisan ühe huvitava kommentaari delfist ja sellega ka artikli lingi:

http://www.delfi.ee/news/paevauudised/e ... d=67618880

Tasub kindlasti läbi lugeda kõigil kes soovivad näha eest haledat üritust suruda läbi vilets kanepi anti propaganda ja kõigile neile kes ikka veel arvavad et kanep põhjustab skisofreeniat:

http://psychcentral.com/news/2013/12/10 ... 63148.html

Juhan Noode 16.01.2014 09:09
"Tegelikult ähvardab aga kanepi pruukijaid sageli muuhulgas ka skisofreenia, mis paneb noored lausa hullumeelselt käituma."
"Kuid me oleme professionaalid, kes on nooruki psüühika enda jaoks selgeks teinud. Võin vaielda muude tõdede üle, kuid mitte selle üle,"

Kes seda juttu räägivad seal DELFIde ja Pealtnägijate vahel?

Täpselt need samad inimesed, kellest teeb Pealtnägija loo ning räägib, kuidas tegelikult asjad Tallinna Lastehaiglas on:

http://etv.err.ee/index.php?05446627&video=9...

Need Eesti "teadlased" ei saa ise ka enam aru, mis asju nad ajavad, vaatame, mida räägivad näiteks Harvardi teadlased:

http://psychcentral.com/news/2013/12/10...

Harvard: Marijuana Doesn’t Cause Schizophrenia

Kui me räägime kanepi legaliseerimisest, siis miks tuuakse jutuks ~14-aastased lapsed?
Kuhu jäävad artiklid ~14-aastastest lastest, kes kiirabiga maoloputusele viiakse või oma okse kätte lämbuvad?

Kumb on nende laste seisukohalt parem - kas see, et jätkub olukord, kus kanepit müüb suvaline diiler, kelle üle puudub ametlik kontroll ja keda ei pruugi huvitada see, milliseid teisi aineid ta müüb või on neile parem, kui kanep on legaliseeritud ja reguleeritud, turg on avalik ja ametlik ning seega on oht sattuda mitteametliku diileri juurde ka minimaalne

On öeldud, et kanepi legaliseerimine toob kaasa palju autoõnnetusi, sest iga teine,kes on roolis, on "pilves"

Hiljutises "Vabariigi Kodanikud" saates oli statistika, et Hollandis on Euroopas kõige väiksem liiklussurmade hulk. Kes veel ei tea, siis Hollandis on kanep legaliseeritud.

Kui hetkel oleks alkohol illegaalne, kas siis ei saaks öelda, et alkohol toob kaasa palju autoõnnetusi? Saab. Ja nii ka ongi, nagu kõik tähele on pannud.

Toon ühe paljudest näidetest, kus kellegi tapnud või purjus peaga autoõnnetuse tekitanud inimene saab tingimisi karistuse. Kui palju valu võis tekitada see inimene teiste lähedastele?

http://www.tartupostimees.ee/2617702/raske-liikl...

Toon ühe paljudest näidetest, kus kodus taimekese kasvama pannud inimene pandi aastaks TRELLIDE TAHA. Keda ta häiris? Kellele ta liiga tegi?

http://www.tallinncity.ee/1031992/oma-kodus-kane...

Tekib lihtne küsimus: Miks? Kuidas nii?

Pange enda silme ette Eesti populaarseimad tänavad, näiteks Suur-Karja tänav, kus toimub aastas 400+ kuritegu.

Nüüd mõelge Amsterdami peale, kus inimesed naeratavad, sõidavad ratastega ringi ning kõik on õnnelikud. Eks ole seal ka omad vead.

Ma ei ütle, et kuskil mujal on parem või mida iganes, aga fakt on see, et üheskohas tarbitakse ohtralt alkoholi ja teises ohtralt kanepit. Kuritegude vahe on siililegi märgatav.

Ma ei ütle, et tehke ühte või tehke teist, sest kõik teevad lõppude lõpuks seda, mis neile endale meeldib ja mida nad heaks arvavad.

Vale ei ole vist öelda, et ärge tarvitage üldse mitte midagi, sest elu on ka niisama chill ja ilus, aga kui jutt tuleb "pingete maandamisest" ja lõbutsemisest, siis siinkohal julgen ma koos eeltoodud näidetega kanepit toetada.

Olen tahtnud ammu oma arvamust avaldada sellel teemal, sest olen tähele pannud kanepit taunivaid artikleid ning saateid, kus räägitakse kanepist kui gateway drug'ist. Ei pakuta sellele asjalikke lahendusi ega analüüsita suuremat pilti.

Kõik piirkonnad, kus kanepiseaduseid on leevendatud või kus turgu on hakatud reguleerima, on seda alati põhjendatud eelkõige vajadusega kahandada uimastikahjusid, vähendada kurjategijate mõjujõudu ja suurendada kõigi kodanike turvalisust. Mõistagi tõstetakse enamasti esile ka seda, et reguleeritud turg võimaldab koguda makse, mis tähendab, et ressursid ei liigu enam kuritegelikke kanaleid pidi massiliselt riigist välja.

Ma ei ütle ka, et mu arvamused on ainuõiged, võib-olla olin ma siin liiga pealiskaudne, kuid vähemalt ma olen ise rahul, et sain lõpuks oma arvamuse avaldatud nii avalikul moel, kui võimalik.

Peace!
Ainuke kes minust tõeliselt hoolib, on surm ja kui me kord kokku saame siis me kaisutame igavesti...A ja ma pole suitsiidne seega jätke mind rahule! :D

Re: Leidsin midagi huvitavat

Üks suur põhjus, miks Eesti ei ole valmis kanepit legaliseerima, on see, et meil pole suutlikkust selleks, et pakkuda abi neile inimestele, kes satuvad kanepi tarvitamisega hätta (ja neid on olemas, kellel vallanduvadki psüühilised probleemid või kellel areneb sõltuvus. Jah, mitte iga kasutaja, aga on olemas). Ja eriti neile, kes on tõesti alaealised.

Legaalsest kanepimüügist korjatud maksud ei suuda tõenäoliselt neid kulusid katta.

Praegu on probleeme juba nii või naa, et aidata alaealisi, kellel on alkoholisõltuvus või tõsine arvutisõltuvus või veelgi muud sõltuvused. Tallinna Lastehaiglas on jah olemas statsionaarne võõrutusravi alaealistele. Ja voodikohti on seal - neli! Lisaks veel rehabilitatsioon, mille kohti on Eestis kokku alla 70 ja neist lõviosa Tallinnas ja Jõhvis.

Kanepi legaliseerimine kahjuks suurendab ka tõenäosust, et see jõuab rohkemate alaealiste kohta. Taaskord, kuidas on lood praegu alkoholi või suitsuga - tavalisel alaealiselt pole selle kättesaamisega mingit probleemi!

Amsterdami ja Tallinnat on pisut keerulisem võrrelda, sest juba ühiskond on täiesti erineval tasemel. Kui Eesti jõuab ükskord sama kaugele, kui Holland, siis võiks jah taaskord teema ülesse võtta ja mõelda ja vaadata. Aga samas Hollandis ei ole ka kõik tore ja lilleline - näiteks Amsterdamis enam kohvipoodidele (ehk siis kust kanepit saab osta, selline nimi on) litsentse ei anta. Kui kaotad selle, oled ilma. Nii et enam kohvipoode juurde ei saa tekkida. Samamoodi ei seostaks hetkel kanepit liiklusõnnetusega, kui ei ole näinud reaalset uuringut nende kahe seose kohta. Muidu võiks välja tuua järjekordse fakti, et Hollandis on kõige suurem vastsündinu surmanäitaja (võrreldes siis arenenud Euroopa riikidega) ja selle ka meelevaldselt kanepi tarbimisega siduda.

Ma ei ole üleüldiselt kanepi tarvitamise vastu (tee aga ära sunni teisi ja tee endale ka väikesed riskid selgeks) ja legaliseerimise ülisuur vastane. Ma usun, et lihtsalt hetkel ei ole Eesti ühiskond selleks valmis ja ei näe ise, et seda ka 10a jooksul oleks.

Enne kui keegi seda lugeda viicib siis pidage meeles et, ma ei ole mingi ütleja kõik niinimetatud faktid ja teadmised olen ma vaid omandanud usaldusväärsetest allikates nii umbes ca 3-4 aasta jooksul, Palun veenduda ise Kanepi mõjudes.

Esiteks me teeme nüüd ühe asja selgeks, esialgu ütlesid sa et isegi ühest mahvist võib vallanduda isegi tavalisel inimesel skisofreenia, mis on nüüd Harvardi ülikooli teadlaste ja arstide poolt ümber lükatud ja teiseks arvad et eesti ei suudaks seda kanepi legaliseerimist üle elada, ja paljud arvavad, aga tead mis need minu jaoks on? Vabandused! Vabandused sellejaoks et olla edasi oma mugavustsoonis, et mitte lasta inimestel kasutada oma vabatahet nii nagu see meile anti või siis hirmust ja paanikast tundmatuse eest. Arvate et keelamine midagi aitab? Tahate võimutseda oma alamate üle? Just! Alamate eestis käivad asjad nii et rahvas teeb seda mida neile kästakse, iga faking päev näidatakse televiisoris lugemata arvul Alkoholi Reklaame, "Näe käisin täna suusatamas ja õhtuks vajan stuffi et end lõdvestada, Saku originaal see parim, üks selline kastike seda kraami sinu organismis ja sa uinud, Mina olen kõva mees säh joo vb oled sinagi!" Mitte et ma alkoholi ei tolereeriks ega midagist aga kustutage need reklaamid ära ja siis hakkake kurtma et te ei suuda alkoholi tarbimisel piiri pidada!!

Teiseks ma olen olnud Kanepi pooldaja juba 3 Aastat enne kui ma seda isegi proovida sain, algul mulle räägiti samamoodi Kanepi kahjulikkusest, räägiti sellest kuidas kanep ajurakke hävitab ja tekitab vähki ja on surmav jne jne. Aga mul oli kombeks kogemata sattuda peale ühele meditsiini ajakirjale kus oli kirjutatud "Kanep, kas meditsiiniajaloo uus imeravim!?" siis ma suhtusin väga umbusklikult sellesse aga kui ma lõpuks lugesin seda siis leidsin mitu suurt uudist sellekohta et Kanep toimib suhtelist parima Bronhiaal lõõgastina (Astma leevendus) ja mõõdukas kogustes on võimalik sellega ka ärevus häireid kontrolli all hoida, Eriti hakkas mind huvitama see koht kus räägiti sellest kuidas Üks isa oma last (Kes oli Samamoodi Autismi Spektrumi häirega) hakkas ravima, ja juba kõigest nädalaga muutus selle poisi käitumine ja eluviis täielikult nüüdseks on see poiss ainult 3 rohuall, mis kahjuks veel leevendavad ainult veel kahjustusi nendest kõrvalmõjudest mida poisile Heade arstide poolt välja kirjutati. Aga see selleks, asi puudutab mind, Ma proovisin selle järele ja see tõesti aitas, mul ei olnud nädalaid ühtegi astmaga kaasnevaid sümptomeid, teistest asjadest veel rääkimata. Iseenesest polnud mulle see Trip väga meeltmõõda rohkem nagu ülitundlik maailma taju ja realsus-taju vms, aga see aitas, peale seda tundsin end paremini kui varem. Kuna mul oli väiksest kogusest üli tugev trip siis ma ka piirdusin väikeste kogustega ja aegajalt nii umbes paar korda nädalas tegin peale, siis aga kui mul otsa see sai polnud mul enam seda rohkem kuskilt saada, see mis ma sain proovimiseks oligi proovimiseks, vaid ühe korra. Aga nüüd ma ei tea kuskilt kus saada, mul pole sõpru ja tutvusi pole mul ka kunagi olnud, nüüd kui ma hakkaks kanepit regulaarselt tarvitama siis oleks ma kurjategija, aga ma ei tea mida teha olen otsinud küll kust saada aga Mind ei usaldata või tahetakse liiga kallilt ca 100 Euri G vms, või siis lihtsalt tehakse erandeid et näe talle müün aga sulle ei müü sest sa imelik, ja siis veel paljud "ei tegele üldse" sellega. Aga realsus on see et kohe varsti tuleb aeg kus ma pean hakkama palju tähtsaid otsuseid tegema, ja kui inimesel on juba kord katkine aju siis tal on ka katkine mõistus, ja katkise mõistusega tehakse valesid valikuid. Ja väga halb on et psühholoogi aeg on alles 5-Kuu pärast seega ma ei tea enam mida teha. kui 18 kukub siis ilmselt kasti joomine vms. Aitäh et keskendusid ka kirjavigadele, Kui see teema ära kustutatakse, siis ma keeldun enam Eestlane olemast.

A ja pealegi saaks ma 1Ga kanepiga suurepäraselt oma astmast, autismist, ja isegi ärevushäirest võitu, kasvõi natukeseks ajaks ja poole odavamalt kui mul igakuu nende rohtude peale läheks, a ja veel Psühhiaatri arvates pole mul üldse rohte tarvis ma pidavat piisavalt inteligentne olema et endaga ise hakkama saada. Niiet no hope for me. Maailm oleks parem koht kui see ei oleks mõjutatud mingitest lollakatest seadustest "meie enda hüvangu nimel".
Ainuke kes minust tõeliselt hoolib, on surm ja kui me kord kokku saame siis me kaisutame igavesti...A ja ma pole suitsiidne seega jätke mind rahule! :D

Põhjus miks kanep on illegaalne on sellepärast et kunagi tegid inimesed kanepit kõige rohkem see on suhteliselt turvaline ja tõhus uimasti, aga kui toimus massiillegaliseerimine siis võimuorganid ei teadnud kanepi kohta suhteliselt midagi peale selle et Its a Drug and Drugs are bad mkay!?!?!? noh ja tänud et võtsite nõuks mu postitust mitte läbi lugeda.

Anonyymsus kirjutas:Põhjus miks kanep on illegaalne on sellepärast et kunagi tegid inimesed kanepit kõige rohkem see on suhteliselt turvaline ja tõhus uimasti, aga kui toimus massiillegaliseerimine siis võimuorganid ei teadnud kanepi kohta suhteliselt midagi peale selle et Its a Drug and Drugs are bad mkay!?!?!? noh ja tänud et võtsite nõuks mu postitust mitte läbi lugeda.
A ja siis hakati kanepit veel ka laimama, ja peale selle on eesti haiglad täis lapsi kes said Spice või mingit muud mürki kanepi pähe, Kerge hulluks end doseerida sellega raske surra sellest, niiet järgmine kord kui võtate sõna millegi üle siis jäägem terminites täpseks mitte me ei kasuta selliseid asju nagu ravikanep või mõnukanep või kanep, ärge tulge ütlemagi et kanep pole sama mis ravikanep, kuna kanep on kanep, ja tema põhilised toimeained on Cbd Ja Thc. ravikanep on lihtsalt kontrollitud puhtusega kanep, ja sõltuvust põhjustab kanep siis kui see trip ikka väga meeldib, või kui sa seda suitsuga segi teed, sest suits on üks tugevat sõltuvust tekitavatest ainetest.

Reedetu kirjutas:Kanepi legaliseerimine kahjuks suurendab ka tõenäosust, et see jõuab rohkemate alaealiste kohta. Taaskord, kuidas on lood praegu alkoholi või suitsuga - tavalisel alaealiselt pole selle kättesaamisega mingit probleemi!
aga kas siis on parem kui See alaealine kes tunneb et ta vajab kanepit saab hoopis selleasemel mingit Spice? või hoopis salveid? millel ka roheline puru, ning seda võib väga kergesti segi ajada, kusjuures salvei ja spice võib hulluks paugutada.

Anonyymsus kirjutas:
Reedetu kirjutas:Kanepi legaliseerimine kahjuks suurendab ka tõenäosust, et see jõuab rohkemate alaealiste kohta. Taaskord, kuidas on lood praegu alkoholi või suitsuga - tavalisel alaealiselt pole selle kättesaamisega mingit probleemi!
aga kas siis on parem kui See alaealine kes tunneb et ta vajab kanepit saab hoopis selleasemel mingit Spice? või hoopis salveid? millel ka roheline puru, ning seda võib väga kergesti segi ajada, kusjuures salvei ja spice võib hulluks paugutada.
Parem oleks see, kui alaealine loobuks igasugustest uimastitest (sh mõtlen ka alkoholi ja tubakat) seniks, kuni aju on täiesti välja arenenud (~24).

Ma hetkel ei jõua pikalt vastata, aga kuna sa ise tajud, et sinule kanep mõjub pigem positiivset (ja Eestis ei tule see niipea legaalseks), kas pole mõelnud varianti, et kolida kuskile, kus kanep hetkel legaalne on? Ma ei ütle seda seetõttu, et sind Eestist ära ajada, ära seda arva. Vaid lihtsalt selle nurga alt, et kui see sulle aitab nagu ravim, siis nagu muul juhul kui teises riigis on paremad ravivõimalused, siis sinna minna. Holland on esimene valik tõesti ja kui sa saad 18, on sul võimalus Euroopa Vabatahtliku Teenistuse kaudu juba sinna projekt otsida (võin aidata) ja saad seal 1a (projekti pikkus max 1a) elada. Kui sobib, siis võid ka sinna edasi jääda, paljud EVT läbinud jäävad oma algsesse sihtriiki elama pikemas.

Reedetu kirjutas:
Anonyymsus kirjutas:
Parem oleks see, kui alaealine loobuks igasugustest uimastitest (sh mõtlen ka alkoholi ja tubakat) seniks, kuni aju on täiesti välja arenenud (~24).

Ma hetkel ei jõua pikalt vastata, aga kuna sa ise tajud, et sinule kanep mõjub pigem positiivset (ja Eestis ei tule see niipea legaalseks), kas pole mõelnud varianti, et kolida kuskile, kus kanep hetkel legaalne on? Ma ei ütle seda seetõttu, et sind Eestist ära ajada, ära seda arva. Vaid lihtsalt selle nurga alt, et kui see sulle aitab nagu ravim, siis nagu muul juhul kui teises riigis on paremad ravivõimalused, siis sinna minna. Holland on esimene valik tõesti ja kui sa saad 18, on sul võimalus Euroopa Vabatahtliku Teenistuse kaudu juba sinna projekt otsida (võin aidata) ja saad seal 1a (projekti pikkus max 1a) elada. Kui sobib, siis võid ka sinna edasi jääda, paljud EVT läbinud jäävad oma algsesse sihtriiki elama pikemas.
Mul vanust 17 ja koolid ees veel et ja sitt elu on ees ja tundub et pean seda elama oma katkise ajuga. Aitäh eestiseadused, et te meid kaitsete kõige paha eest naq Kanep või muud sellist.

Mind häirib su suhtumine väga tugevalt. Tõsiselt ka, kohe väga-väga tugevalt.

Mida sa siis ootad? Et sa tuled siia foorumisse ja hakkad kanepipropagandat tegema ja see kõik on täiesti okei?
Osa selle foorumi kasutajatest on kümne eluaasta kanti. Ja mis see paar-kolm aastat, tüüpvanus, juurde siis annab? Noored inimesed. Ja kuna sellises vanuses võib kõik keelatud väga põnev tunduda, võib su teema siin foorumis palju kahju teha. Ilmselt viis aastat tagasi minu vaatepilt kanepile oleks väga erinev olnud. Aga vahe on selles, et siis olin ma kolmeteistaastane laps, ja nüüd täiskasvanu. Ma ei räägi siin kellegi kaheksateistkümnendast sünnipäevast, vaid vaimsest arengust.

Muide, üks su linkidest ei tööta.

Mental kirjutas:Mind häirib su suhtumine väga tugevalt. Tõsiselt ka, kohe väga-väga tugevalt.

Mida sa siis ootad? Et sa tuled siia foorumisse ja hakkad kanepipropagandat tegema ja see kõik on täiesti okei?
Osa selle foorumi kasutajatest on kümne eluaasta kanti. Ja mis see paar-kolm aastat, tüüpvanus, juurde siis annab? Noored inimesed. Ja kuna sellises vanuses võib kõik keelatud väga põnev tunduda, võib su teema siin foorumis palju kahju teha. Ilmselt viis aastat tagasi minu vaatepilt kanepile oleks väga erinev olnud. Aga vahe on selles, et siis olin ma kolmeteistaastane laps, ja nüüd täiskasvanu. Ma ei räägi siin kellegi kaheksateistkümnendast sünnipäevast, vaid vaimsest arengust.

Muide, üks su linkidest ei tööta.
Kas on parem elada magusates valedes ja keelata abi neile kes seda vajavad? Las need lapsed teavad tõde, kuna neist sõltub tulevikus meie saatus samahästi kui ka nende saatus, ja see pole kanepi propaganda ma lihtsalt kopeerisin selle delfi kommentaari ja see on kõik aga isiklikult oleks mul kanepit vaja. mis sinu probleem on kas lugeda ei mõista või?

Vaata, kallis Anonyymsus, ma oskan lugeda küll. Ma lihtsalt ei viitsinud sellesse süveneda, sest teadsin juba enne lugemist, mis seal kirjas on. Neid teemasid ikka kerkib meile siia mõnikord. Aga nüüd ma lugesin, sa olid kirjutanud:
"A ja pealegi saaks ma 1Ga kanepiga suurepäraselt oma astmast, autismist, ja isegi ärevushäirest võitu ... "
Ja siis ütlesid ka, et isiklikult oleks sul kanepit vaja. Niisiis.
Astma leevendamiseks ja astmahoo ravimiseks on tänapäeval vahendid olemas. Ka ärevushäire ravimine pole enam midagi võimatut.
Autism? Jah, pean tunnistama, et autism on midagi keerulisemat. Kindlasti oleneb see ka autismi tüübist ja tugevusest. Isiklikult arvan, et autismiga õpib elama, nagu iga teisegi asjaga. Siis saab see osaks sinust. Aga kuidas sa autismi kanepiga "raviksid"? See ehk teeks suhtlemist lihtsamaks, kuid see pole pikaajaline lahendus.

Anonyymsus,
Mental tõi väga hea mõtte välja.
Kas Sa oled palun näiteks astmaga pöördunud arsti poole? Oled Sa astma ravimeid proovinud?

Ma tean, arstidega mässamine on mõnikord tüütu. Ma käisin 2 aastat kokku 8 erineva arsti juures, kes koguaeg suunasid mind järgmise juurde edasi, kuni lõpuks jõudsin õigeni ning hakati muret vaikselt lahendama. Minu mure on küll täitsa erinevasse kategooriasse, kuid point olemas - raskelt abi saamine ei tähenda võimatut. Lihtsalt ei tohi alla anda ning tuleb ikka edasi panna.
“It's what you've done with your time, how you've chosen to spend your days, and whom you've touched this year. That, to me, is the greatest measure of success.”
― R.J. Palacio, Wonder

Bucerus kirjutas:Anonyymsus,
Mental tõi väga hea mõtte välja.
Kas Sa oled palun näiteks astmaga pöördunud arsti poole? Oled Sa astma ravimeid proovinud?

Ma tean, arstidega mässamine on mõnikord tüütu. Ma käisin 2 aastat kokku 8 erineva arsti juures, kes koguaeg suunasid mind järgmise juurde edasi, kuni lõpuks jõudsin õigeni ning hakati muret vaikselt lahendama. Minu mure on küll täitsa erinevasse kategooriasse, kuid point olemas - raskelt abi saamine ei tähenda võimatut. Lihtsalt ei tohi alla anda ning tuleb ikka edasi panna.
Jah saan aga need mõjuvad lühiajaliselt, ja ega ta ei ravi astmat kuna toime aine on bronhilõõgasti aga mitte ravim,
aga teiste ravimitega on palju kõrvalmõjusid ja muid vastikusi näiteks enesetapumõtted antidebrekatega, ja see ka et kokku arvutades on ta päris kallis ja ei tasu ära, kus juures kanep parandab mu keskendumisvõimed ja reageerimiskiirust, see võib tulla sellest et selle mõju all olles on maailm minu jaoks aegluupis. palju teisi häid asju on ka aga ma ei viitsi kirjutada muidu saan jälle sõimata et propageerin kanepit ja laastan võsukesi

Bucerus kirjutas:Miks lõpetasid astma ravimise või siis leevendamise tavaliste ravimitega ning kas praegu siis oled täitsa ilma ravimiteta?
no ma võtan neid igapäev aga ma saaks selleasemel hoopis nädalas korra savulli teha. pluss saan muudele asjadele ka leevendust

Reedetu kirjutas:Kas sa mõnda muud alternatiivravi ei ole proovinud? Nt nõelravi, toitumisega seotu jm?
nõelravi antud kohas kus ma elan ei saa, ja pole liialt ressurse muude asjade jaoks.
Vasta

Mine “Narkootikumid (müüdid ja tegelikkus)”