Kanepi toime

#1
Kanepi (hashishi) toime.

Paljud arvavad, et kanep polegi päris narkootikum, ja pealegi: mis see üks suits mulle ikka teeb! Ega ta midagi hirmsat teegi, aga vaevalt see saab kokkusattumus olla, et peaaegu kõik süstivad narkomaanid on alustanud kanepi suitsetamisest. Ilmselt pole juhuslik seegi, et kanepi sõltuvusest on väga raske vabaneda. Loomulikult ei mõtle paljud oma esimesi suitse tehes sõltuvusele ja ei unista narkomaaniks saamisest, ja vaevalt, et ükski narkomaan on tahtnud saada narkomaaniks. Kui Sa aga siiski otsustad kanepit tarvitada, siis on siin mõningaid fakte, mida Sa peaksid teadma.

* Suitsetamisel mõjub kanep 10-30 minutiga, mõju kestab 1-5 tundi. Kui Sa kanepit suitsetamise ajal sööd või jood, algab mõju 1-2 tunni pärast ja kestab kauem ning on tugevam

* Kanepi mõjuaineks on THK (tetrahüdrokannabinool) - kuna Sa ei tea selle kogust suitsus, siis Sa ei tea ka suitsu kangust ja mõju.

* Sõltuvalt sellest, kui tundlik on Su aju, võid reageerida kanepile kas mõnu- ja eufooriatundega või vastupidi - iivelduse ja külmavärinatega.

* Ei ole soovitav oma tuju parandada kanepiga &endash; see süvendab juba olemasolevaid tundeid.

* Suudad Sa veel jälgida? Nimelt väheneb kanepi mõjul kontsentreerumisvõime. Kuna sellele lisanduvad koordinatsioonihäired, siis on selge, et kanepi mõju all olles ei tohi Sa autot juhtida.

* Ilmselt ei tea Sa ka seda, et kanep põhjustab mäluhäireid ja õppimisvõime langust.

* Ei ole mõtet tarvitada kanepit sellepärast, et olla parem suhtleja - tegelikult muutub Su jutt kanepi mõjul hoopis ebaselgeks ja asjakohatuks. Ka muutuvad juba väikeste annuste puhul silmad punaseks- seega ära arva, et kanepi suitsetamist on võimalik vanemate eest varjata.

* Kõikidest narkootikumidest on kõige kauem võimalik organismis kindlaks teha kanepit - et oled suitsetanud kanepit, on võimalik teada saada isegi paar nädalat pärast suitsetamist.

* Kanepisuits on tunduvalt ohtlikum, kui tavaline suits - nimelt tekib selle põlemisel, võrreldes tubakaga, 3 korda rohkem kantserogeenset tõrva ja 5 korda rohkem mürgist süsinikmonooksiidi.

* Kanepitõrv on otsene kantserogeen - see tähendab, et kanepi suitsetamine tekitab vähki.

* On vale arvata, et kanepist ei jää sõltuvusse. Isegi, kui pöörduda ravile õigeaegselt, on täielik tervenemine väga raske ja aeganõudev - lihtsam on üldse mitte alustada.

* Kui tarvitad kanepit koos alkoholi, ravimite ja teiste narkootikumidega, riskid ettearvanmatute tagajärgedega.

Kanepist valmistatud narkootiliste ainete väikeste koguste kasutamisel mõjub see kui rahusti, suurte koguste puhul aga nagu hallutsinogeen.
Kanepi valmististe toime algul esineb erutusseisund, heaolutunne, motoorne erutus, liikumistung, naerutuju, tahtmine vigurdada, laulda, tantsida, raskusi tõsta. Mõttevool kiireneb, suureneb jutukus. Fantaasia on piiritu. Lõbusus vaheldub nututujuga. Aja- ja ruumitaju muutub, ümbritsevad esemed paistavad moonutatutena. Mõnel inimesel võib tekkida tugev seksuaalne erutus. Lühiajaline erutusseisund asendub hirmu ning võõrastustundega. Mõtlemine muutub ebaloogiliseks, saabub unenäguderikas uni.

Inimesed võivad endale ette kujutada, et kõik ümberringi räägivad temast ja teevad tema kulul nalja. Kanep võib muuta inimese paaniliseks ja väga kahtlustavaks.

Inimesed satuvad kanepit tarvitades segadusse ja võivad sageli sattuda õnnetustesse, näiteks rattaga sõites või teed ületades.

Inimestel, kes kasutavad kanepit, on sageli verd täis valgunud silmad, kuivanud suu ja neil on pidev väsimus ning nälg. Võivad tunda peapööritust, ja iiveldust, eriti siis kui kanepit on võetud koos alkoholiga. Suurtes kogustes viib hashish sonimise ja meeltemuutusteni, tema järjekindel kasutamine aga nürinemiseni, mõistuse allakäiguni.
Kannabise kasutamine tekitab vaimse sõltuvuse, igapäevaselt suurte koguste kasutamisel on võimalik ka füüsilise sõltuvuse tekkimine. Isiksus muutub.

Südamehaigused ja kõrge vererõhk on ohuteguriks kanepi suitsetamisel. Skisofreenia ja depressiooni kulg võib halveneda.
Sperma hulk ja liikuvus väheneb.
Pidurdub ovulatsioon ja loote üsasisene areng, seksuaalne aktiivsus tervikuna, esinevad muutused reproduktiivsüsteemi arengus, s.t. et rakud, mis on hävinenud, ei taastu enam nii kergesti.
Narkomaanide lapsed on oluliselt lühemat kasvu ja kaaluvad vähem, nad on väga närvilised.
Narkomaanid on ka nakkuste osas vastuvõtlikumad.

Üledoseerimisel on võimalik nõrkustunne, tasakaaluhäired, kõnehäired, meelepetted ja luulumõtted.

Võõrutudsnähud on apaatsus, loidus, meeleolu alanemine, pahurus, unehäired. Füüsilised vaevused tagasihoilikud.

Eestis siiani konfiskeeritud marihuaana ja hashish oli põhiliselt imporditud ida poolt, kuid viimasel ajal on avastatud ka lääne päritoluga hashishit.
Kanepist valmistatud narkootiliste ainete käitlemine on Eestis keelatud.

Allikas: http://www.narkoinfo.artun.ee/kanepitoime.html
Maggy(konsultant)
P.S. Töötan nüüd teises kohas.
Suletud

Mine “Narkootikumid (müüdid ja tegelikkus)”