Sõltuvus?

Niisis kõik algas täpselt 8 kuud tagasi kui mu ex suutis mind närvi ajada ja tuju nulli tõmmata,jube kass oli peal ja mõtlesin mida teha?,sõber siis pakkus mulle esimest korda ""esimest"" ehk siis antsu,tegin esimene kord ära ja siis hakkasid ka järgmised korrad tulema,järgmisena siis hakkasin juba geebekat jooma mille ma muidugi üsna ruttu maha jätsin kuna need kes teavad millest seda tehakse siis teate isegi kui kahjulik see on.Järgmine samm oli siis juba kommid,kommid on lemmikud.
Järgmine mis tuli oli koks ja mdma.Üldiselt hakkab kõik pihta kolmap ja lõppeb pühapäev.Nnede päevade sees paneme erinevaid lakse.
Kommidest kuni mdmani.Viimasel ajal on ka klubis käimised vahele jäänud kuna ainete all väga kluppi ei tõmba,oleme seltskonnaga kuskil majas ja lihtsalt paneme kõike.

Nüüd ma eiteagi kas see on nooruse rumalus või siis midagi muud?

Ma sisimas usun ,et sõltuvus see päris ei ole kuna ma tunnen ,et suudaks kõik maha jätta kui vaid tahaks aga seda tahtmist mul ei ole kuna tegelikult tahan noorust nautida ja peod ja kõik sellega kaasnev on just see mis mulle meeldib.

Seda teemat kirjutades ma olen juba ühe kommi alla visanud.

Re: Sõltuvus?

oltik kirjutas:Raha tuleb äriga,tegelen autode ostu/müügiga,ning vanemad toetavad.

Kõik on normaalne,seni kui ei hakka igapäevst elu segema ja mingeid probleeme ei teki.Kellegi pool kul veits jama timmida,ma ise leian,et klubid lõbusamad.

oltik kirjutas:Niisis kõik algas täpselt 8 kuud tagasi kui mu ex suutis mind närvi ajada ja tuju nulli tõmmata,jube kass oli peal ja mõtlesin mida teha?,sõber siis pakkus mulle esimest korda ""esimest"" ehk siis antsu,tegin esimene kord ära ja siis hakkasid ka järgmised korrad tulema,järgmisena siis hakkasin juba geebekat jooma mille ma muidugi üsna ruttu maha jätsin kuna need kes teavad millest seda tehakse siis teate isegi kui kahjulik see on.Järgmine samm oli siis juba kommid,kommid on lemmikud.
Järgmine mis tuli oli koks ja mdma.Üldiselt hakkab kõik pihta kolmap ja lõppeb pühapäev.Nnede päevade sees paneme erinevaid lakse.
Kommidest kuni mdmani.Viimasel ajal on ka klubis käimised vahele jäänud kuna ainete all väga kluppi ei tõmba,oleme seltskonnaga kuskil majas ja lihtsalt paneme kõike.

Nüüd ma eiteagi kas see on nooruse rumalus või siis midagi muud?

Ma sisimas usun ,et sõltuvus see päris ei ole kuna ma tunnen ,et suudaks kõik maha jätta kui vaid tahaks aga seda tahtmist mul ei ole kuna tegelikult tahan noorust nautida ja peod ja kõik sellega kaasnev on just see mis mulle meeldib.

Seda teemat kirjutades ma olen juba ühe kommi alla visanud.
Kui sa kommide all mõtled E'd, siis see ongi MDMA.

Inimesed eksperimenteerivad, niiet tähtis oleks hoopis välja tuua, kuidas vähendada negatiivseid aspekte. Alustaks sinu postituse algusega - narkootikume ei tohiks tarvitada, et põgeneda probleemide eest või nendega toimetulemiseks, stressi pärast jms. Kui ainete tarvitamiseks üldse õiget aega kui sellist välja saaks tuua, siis just ajal, mil muu tahud su elust on korras ja sa oled õnnelik ning positiivselt meelestatud. See tähendab seda, et sul on oma hobid ja huvid, head suhted lähedaste ning sõpradega või ükskõik, mis sisustab sinu aega piisavalt, et sa ei peaks oma aega veetma pidevalt ainete seltsis.

Oluline on ka tervislikult söömine ning trenn, lisaks rahustavad tegevused, näiteks jooga või ka miks mitte, meditatsioon. Lihtsalt öeldes, siis paljud narkootikumid "tekitavad" tihti ka mingi aine puudust sinu kehas. Näiteks MDMAd tarvitades on soovitatav võtta eraldi magneesiumi: enne tarvitamist ning mõju all olles, samuti mitte unustada vedeliku tarbimist. C Vitamiin aitab ka MDMA neurotoksilisuse vastu. Muideks, MDMA põhilisiseks neurotoksilisuse põhjuseks on metabolism - mingi osa MDMAst muutub MDA'ks(~5-10%), mis on vastutav mõndade negatiivsete poolte eest MDMA tarvitamisel. Seda saab mingil määral näiteks vältida viinamarjamahlaga, mis peatab mõndade ensüümide(CYP3A4?) tegevuse, mis on vastutavad MDMA->MDA sünteesis, boonuseks puhtam ja ka 'kõrgem' pilv. Levinud on ka 5-HTP, mis on serotiini eelkäija, võtmine pärast MDMA tarvitamist, et kiirendada normaalse serotiini taseme taastumist. Sinu mainitud ainetest olengi ma ainult MDMAd täpsemalt uurinud, niiet teiste ainete kohta väga palju ei oska siinkohal kaasa rääkida, aga internet on infot täis ja konkreetse aine tarvitamisel võiks ennast harida. Kokaiini kohta tuli vaid see meelde, et vähemalt alkoholist hoiduda sellisel juhul, kuna alkoholi mõjul muutub kokaiin ohtlikumaks ja rohkem tervist kahjustavaks aineks kui muidu.

Ja nüüd asuks selle juurde, kui tihti sa mainitud aineid tarbid? MDMA eri tarvitamise kordade vahele peaks jääma vähemalt kuu, soovitavalt isegi rohkem. 2 nädalavahetust järjest MDMAd tarvitada ei ole just kõige parem idee, aga kui need kaks korda kolme kuu peale ära jagada ja samas pidada meeles varem mainitut, on kahju minimaalne või üleüldse olematu, võrreldes esimese variandiga (2x 2 nädala jooksul). Peale selle, et sa lased oma kehal puhata, ei teki sul tolerantsi probleeme ja ka "maagia" jääb alles, või siis on selle kadumine vähem märgatav.

Kuidas on ainete puhtuse ja doosiga? MDMA asemel müüakse tihti MDAd, tablettidele võib olla lisatud erinevaid stimulante juurde jms. Aine puhtuse kindlaks tegemiseks on internetipoodides müügil test kitid(Marquis, Mecke, jms), oma tervise huvideks võiks hankida selle, MDMA ise on kordades kahjutum võrreldes ainetega, mida võidakse müüa MDMA all ning erinevad ained on aktiivsed erinevate doosisuurustega, MDA on näiteks aktiivsem väiksemates kogustes kui MDMA ise.

Ma ei ütleks, et sa oled veel sõltlane, aga võimalus üheks saada on olemas, kui sa oma ainete tarbimist ei piira ning asjale targemalt ei lähene. Isiklikult veel soovitaks kokaiini ja amfetamiini tarbimise üldse ära jätta. Inglise keelset materjali on internetis küllalt, hari ennast nende ainete koha pealt mida sa tarbid. Hea koht kust alustada - http://www.erowid.org, kui sa tahad näiteks linke erinevatesse välismaa foorumitesse, kus vastavatel teemadel arutatakse, siis anna teada.

Ja ärge saage valesti aru, ma ei propageeri ainete tarvitamist, aga kui juba inimene on otsustanud tarvitada, siis teha seda nii kohusetundlikult ning ettevaatlikult, kui võimalik.
NB! minu juttu mitte võtta puhta kullana, tegemist on lihtsalt infoga mida ma olen läbi aastate lugenud ja terve see teema on siiski veel päris hall ala, aga palju minu mainitust on praegune arusaam selles valdkonnas. lisaks olen ma vastava informatsiooniga vaid inglise keeles kokku puutunud(kahjuks eesti k. materjali on nii vähe, millest on maru kahju) ja tehnilised terminid võivad täitsa mööda olla.

POKERJACK kirjutas:Olen kuulnud et ka rotimyrki lisatakse kommi sisse p2rast on enesetunne kindlasti paha
Rotimürk ja taolised jutud on üldiselt jama, asendatakse rohkem ikkagi ainetega, millel on mingi mõju, aga mis pole ilmtingimata puhas MDMA. MDMA võib segatud ka olla kofeiini, amfetamiini jms teemadega, aga päris populaarne on methylone(bk-MDMA) müümine MDMA pähe, mida on odavam 'toota' ja kogenamatule võib tunduda MDMA'na
Vasta

Mine “Narkootikumid (müüdid ja tegelikkus)”