See foorum - kasulik või kahjulik?

Selline küsimus tekkis, kui lugesin kogu seda p***a, mis siin aetakse. Enamus vastused on "narkootikumid on halvad", "sa sured varsti ära". Kas Te arvate, et see aitab inimesi, kui sellist arvamust peale suruda? Et siis läheme parem kõik kodudesse jooma, küll elame ilusat ja lillelist elu. Vähemalt on narkootilisi aineid, mis ei mõju inimesele eriti ohtlikult. Lihtsalt inimestele ei anta võimalust mõnu janus oma tervist hoida, sest kõike muud peale selle sita, mida poest saab, nimetatakse eriti kahjulikuks ja surmavaks.

Põhimõtteline viha selliste lollide kõike-teadjate vastu, kes võtavad vedu kõigest sellest, mida neile meedias ja põhiseaduste kogumikus pähe määritakse.

Ja eriti suur teema käib siin kanepi ümber. C'mon, ma saan aru, et kes tahavad teada selle testimiste jms kohta, aga üldiselt võib öelda, et pole veel keegi kanepi surma surnud. See, et seadused seda illegaalseks nimetavad, ei tähenda, et see kohe hull asi peaks olema...

Re: See foorum - kasulik või kahjulik?

Eieieiei... narkootikumid on head ja see aitab väga, kui me neile seda kinnitame! Keegi ei arvagi ju, et ainult sellest piisab, kui ütled "narkootikumid on pähh", aga selline mentaliteet peab olema, et üldse midagi muutuda saaks ju?

Okei, vihastada vist tõesti pole vaja sellise asja pärast : )

Kanepi ümber peabki suur teema käima ju? Arutlus sellise tähtsa teema ümber on halb? Kui ma ei eksi, siis sa ise hetkel ka ju arutled seda teemat ning kahtlen, et arvad, et need, kes sinuga sarnaselt ei arva, on idioodid.
"Kes ilu ihkab, see otsib,
kes leiab, see laseb käest,
sest tõelist ei tuntagi ära,
vaid valet ei visata käest."

To Ilmar: Vot selliseid isikuid ma silmas peangi.
To Idioot.: Esiteks hakkad sa alguses mingit kiitmise paska ajama, millest ma pole midagi rääkinud. Teine lause juba räägib vastu selle foorumi olemusele, kus midagi muud, peale selle, et need on pähh ei öeldagi. Kolmandaks, selline mentaliteet ei pea olema tingimata. Ning tingimata ei pea seda muutma. Kõik oleneb ainetest. Kui siinsed abiandjad teaksid veidi rohkem narkootikumidest, oskaksid nad täpsemalt soovitada, kuidas sellises olukorras inimesed peaksid käituma ning millised võiksid olla neile kasulikumad alternatiivid. Öelda hero sõltlasele, et jäta maha on sama lollakas, nagu öelda 300-kilosele, et lõpeta söömine. Seda tuleb hakata järkjärgult vähendama, sest vastasel juhul ta lihtsalt ei pea vastu ja annab kiusatusele järele. Peale selle on narkootilisi aineid, mis on kõvasti vähem kahjulikud, kui alkohol või tubakas. Kui me kõik ained illegaalseteks ja legaalseteks liigitame, siis me jätame välja ainete olemused ning võtame arvesse ainult seaduse. Seadus ei ole aga alati 100% inimese poolt. Ja ma ei aruta hetkel kanepi üle.

Hakkan lappama? Igasugust paska leiab ikka siit:

- Sinu postingus on tunda, et sa oled uhke selle üle, et sa suitsetad kanepit. Sa isegi nimetad seda „suurepäraseks taimeks”. Minu küsimus sulle, seiseneb selles, et millise eesmärgiga sa oled siin seda teemat loonud? Kas sa kavatsed teha siin kanepi suitsetajate fänn klubi? Nimetades kanepit „suurepäarseks taimeks” ja suitsetades seda 1,5 aastad, sina alles praegu huvi tundma kanepi negatiivsete tagajärgede vastu! Miks? Mis juhtus?

- 3 kuud vast ikka veres sees. Mis vahet sellel on kas saad natuke ära või ei, vahele jääb ikkagi.

- Alko, Kuna narko kahjustab määratul kombel tervist... Mitte et alko ei kahjustaks aga vähesel tarbimisel ei kahjusta nii palju.
Endal mõlemaga kogemused.

- Mõttetu asi IMO. Alko on parem ja odavam. (GHB kohta)

- ei ole teinud ja arvan et ei tasu ka proovida

- mis mõttega sa üldse seda narkotsi ostad, see rikub ju ainult su tervise ära

Ma ei viitsinud kaugele vaadatagi, ainult mõne teema esimest paari vastust. Ühesõnaga, OlenLiis, ole Liis edasi, aga natukene võiksid silmad siiski rohkem lahti teha.

"To Ilmar: Vot selliseid isikuid ma silmas peangi."
Dooh, kuidas sa aru ei saa? See mis pas_a sa kusagilt nurga pealt saad see ei ole puhas. Ja MUIDUGI et see mõjub inimestele halvasti. OLGU, vahepeal võib ju teha, aga mingi inimene, kes koguaeg teeb, see on juba eluheidik, kes ei jäta niii või naa maha, seega pole vahet kas sa räägid ilusti või hirmutad teda.
"Kõik oleneb ainetest. Kui siinsed abiandjad teaksid veidi rohkem narkootikumidest, oskaksid nad täpsemalt soovitada, kuidas sellises olukorras inimesed peaksid käituma ning millised võiksid olla neile kasulikumad alternatiivid."
NÄIDE: teema sisu: "ajou ma siin teen ghb'd mis nyyd saab?"
vastus: "kuule, pole hullu, asenda kummiliimiga ära."
". Kui me kõik ained illegaalseteks ja legaalseteks liigitame, siis me jätame välja ainete olemused ning võtame arvesse ainult seaduse. Seadus ei ole aga alati 100% inimese poolt."
Ja tänutaevale, et ei ole seaduslikud. Like daah, see oleks juba maailmalõpp.

Isiklikult võin sinuga jäädagi arutlema - annad häid pikki vastuseid, aga leian et võiks teema lukku hoopis panna.

Ega jah, ükskõik mis teema kohta leiab siit mittesobivaid vastuseid, mida saab välja tuua ning tembeldada, et kasutajaskond on rumal ja kirjutab paska.

Nagu näha, on teemaalgatajal vastavaid kogemusi ja teadmisi. Minu ettepanek oleks see, et teed endale siia kasutaja ning siis kui tuleb mingi narkoteema, saad ise nõu anda ning kasulikumaid alternatiivne tuua. Kui ei viitsi mis iganes põhjusel siia kasutajat teha ja ise midagi rohkemat ette võtta kui ühes teemas vingumine, siis noh... jääbki see lihtsalt enda emotsioonide välja elamiseks.

Kanepisurma pole keegi surnud, ent ega mittesuremine siis veel seda süütuks rohulibleks ei tee, mida nalja pärast suitsetada. On ka kanepil oma head ja vead, nagu on head ja vead ka alkoholil ning kasvõi šokolaadi söömisel.

To OlenLiis: kahju siis.
To Ilmar: Esiteks, selline üldistamine on juba väga vale suhtumine. Korralike inimeste seast ei paista see lihtsalt välja, et nad erinevaid mõnuaineid tarbivad. Tegelikult on mõnuaineid tarbivaid inimesi ilmas meeletult võrreldes sellega, mis teadmatutele inimestele tundub.
Peale selle, kummiliim ei ole just eriti ohutu ja meeldiv asendus. Ainult loll soovitaks seda asemele.
Ja see, et tänutaevale, et ei ole seaduslikud näitab seda, et sa ei saanud mitte midagi aru sellest, mida ma öelda tahtsin. Ma tahtsin öelda, et on aineid, mis ei mõju meie tervisele pooltki nii hullusti kui nii mitmedki legaalsed ained ja vastupidi. Kanepile saab välismaalt tellida legaalset asendust, mille puhul normaalne doos on 0.5-1mg, seega tugevus on hoopis midagi muud. Samas kanepi surma, nagu mainisin, pole ametlikult keegi surnud.

Ja veel, Reedetu, peale selle kanepi teema, millest ma paaris viimases lauses ka rääkisin, asi ei ole selles, kas mina tahan aidata vms. Asi on selles, et kui inimesed annavad nõnda tõsistel teemadel nõu, siis nad muutuvad automaatselt oma sõnade eest vastutavaks. Kui inimene ütleb kokaiinisõltlasele, et võta parem asenduseks heroiin ja hakkab vaikselt doose vähendama, saad ruttu sõltuvusest lahti, siis peaks selle narkosõltlase surm tema südametunnistusele jääma.
Vasta

Mine “Narkootikumid (müüdid ja tegelikkus)”