Re: amf ohtlik?

umbrohi kirjutas:hmm tahaks teada et kas amfetamiin on ohtlik vei mitte. mis kõrvalmõjusid ta tekitab. kui tõenäoiline on et ühest korrast jääd sõltuvusse?
Siin on Rootsist välja antud raamatu tõlgest väljavõtte sinu jaoks...

Amfetamiini jt kesknärvisüsteemi stimulaatorite mõju

Amfetamiin ja teised kesknärvisüsteemi stimulaatorid hoiavad inimest ärkvel ja mõjuvad üldergutavalt. Nende tekitatava seisundi peamised tunnused on järgmised:
* meeleerksus
* vähene unevajadus (kesknärvisüsteemi stimuleerija kasutamise tottu)
* väike söögiisu
* kõrgendatud meeleolu, jutukus ja püsimatus
* autonoomsete närvisüsteemide erutatus: sagenenud pulss, voimalik ka südamekloppimine ja kehatemperatuuri tõus
* kiirenenud ainevahetus
* orientatsioonikadu ja pidurdusmehhanismide
* nõrgenemine, mis mõnikord lõpeb olukorra täieliku
* kontrollimatusega
* suurenenud seksuaaltung, mis kuritarvituse jätkumise
* korral siiski väheneb.

Kahjustused
Kesknärvisüsteemi stimulaatorite kasutamisest põhjustatud füüsilise ja psüühilise seisundi tunnused on järgmised:

* südameinfarkt: veresooned tõmbuvad kokku sel ajal, kui südametegevus kiireneb; ajuverejooksud ja krambid
* kohnumine
* hammaste lagunemine, sest joobes tõmbuvad narkomaani lõualihased tugevasti kokku; süüakse väga palju magusat, sülg on veniv, suu kuivab ja tavaliselt ei hoolita hammaste hügieenist
* eriti agressiivne käitumine
* emotsionaalne tasakaalutus ja impulsiivne käitumine
* meeltesegadus, mõnikord ilmsed jälitusmõtted.
* Üledoosimine kutsub esile südamekloppimise, vererõhu
Ei konsulteeri enam.

ei usu kirjutas:vabandust kuid see txt on jumla mööda pandud!
amfi mõju all ei taha inimene syya nähagi ianult juua ja suitsetada. Seksuaal elust ei tule ka reeglina midagi välja.
See jutt, mis on sinu arust mööda... on aastatega kogunud teadlaste poolt teaduslikult tõestatud materjaal, mida peetakse kõige usaldusväärseks ning objektiivseks...

See mida sina ning sinu taolised võivad sellele vastata on ainult nende subjetkiivne avamus/kogemus mis ei ole sugugi palju aja- ja muule proovile pandud. Seega oleks tore, ennem karjumise alustamist varuda kaalukad ja objektiivselt tõestatud argumente.

Kõikte paremat.
Viimati muutis Andrew, 06 Okt 2003, 15:42, muudetud 1 kord kokku.

Amf -ist tean seda . Suurem osa ei taha süüa juua , kui hakkad midagi jooma siis võid seda terveõhtu juua, aga muidu mingit tahtmist küll ei ole. Suitsetada tahad ropult palju. Seksuaalvahekorraga on asjad nii, et siis kui ise panin siis oma 1 järjest sain olla seksuaalvahekorras.

elame üle ...

ma arvan ,et narkots on siuke pask mida tapab meid kõiki , kuigi ise olen proovinud küll :oops: , sõltuvust ei ole , kuid vahest mõtlen mix mitte , võix ju veel panna ! tegelt mis selles head on ??? silmad :shock: siuksed , koguaeg arvad et keegi jälitab sind , pohmakas on hull , rikud organismi! kuid teiselt poolt vaadates see on nii kaif tunne ... millest ei taha loobuda ...

tarbisin paari aasta eest A´d päris tihti.kõik oli mega,kuid kuna A´ga ei saa magada tekkisid magamata ööd. magamatusest tulenevat kurnatust süvendas veel see et süüa ka ei taha ju A ga ja lõpuks olin ma omadega nii läbi.
NB! amfetamiinist on peaaegu võimatu overdose´i saada,kui just seda grammide viisi korraga ei tarbi.

Teen just uurimustööd sellel teemal ning on niivõrd kahju näha, kuidas noored oma tervist hukka lasevad :cry:
Samas tegin ka uurimuse kohas, kus on palju noori, kes on imastite kimpu sattunud ja kohe väga hullusti..ning nüüd nad kahetsevad seda ja eriti tore oli lugeda, kui üks 17.aastane poiss kirjutas, et loodab seal asutuses olles oma pahest vabaneda! :D Kuid kas on tõesti vaja kõigil noortel selliseid kohutavaid asju läbi elada, et mõista, mis nad oma eluga teevad??? :?:
Absoluutselt igast narkootikumist võib juba ühe korra tarbimise tagajärjel jääda sõltuvusse! Noored küll arvavad, et on igati pop kui nad oma sõprade eeskujul narkotsi tarbivad, kuid äkki peaksite hoopis sõpradele aru pähe panema ja ütlema, et sellega rikute vaid oma elu. Sest selle kõige pärast tuleb veel kõrget hinda maksta. Mõelge, kui te saate kunagi lapsevanemateks ja just sellepärast sünnib teil väärarengutega laps :!: Mõelge sellele kuidas hakkab teie elu mõjutama tegu, mis te tegite kunagi noore ja rumalana!!!

Ärge nüüd mõelge, et ma siin mingi hull vana inimene olen, olen tegelikult vaid 17 :wink:

Ok, loodan vaid, et te natukenegi mu jutu üle mõtleksite
Ilusat kevadet ja pühasid :)

Just a girl kirjutas:Teen just uurimustööd sellel teemal ning on niivõrd kahju näha, kuidas noored oma tervist hukka lasevad :cry:
Samas tegin ka uurimuse kohas, kus on palju noori, kes on imastite kimpu sattunud :)
Ma arvan et paljudele pakkuks huvi uurimustöö mis on läbiviidud reaalsete admete alusel. Sest sageli meedias naarkootikumidest ja narkomaaniast kirjutatakse seda, mida tellitakse, aga seda tööd lugedes saaks võimaluse teada kuidas asjad tegelikult on.
Seoses sellega tekkis niisugune idee-pakkumine!!!
"Just a girl" :!: Võib olla Sa teeksid oma uurimistööst kokkuvõtte ja siis meie paigutaksime selle siia foorumisse!!!
See oleks suurepärane võimalus viljakaks aruteluks, kus mitte elutargad täiskasvanud õpetaksid kuidas peab elama, vaid noored jagaksid noortega oma arvamusi, mõtteid, ideeid jne.
Mis Sa sellest ideest arvad? :!:
Maggy(konsultant)
P.S. Töötan nüüd teises kohas.

...

kõik oleneb inimese tugevusest...
kui sa oled vaimselt tugev inimene ei jää reeglina ühest korrast sõltuvusse, kuid kui sul on parasjagu mingi deprekas või stress siis on oht et võib jääda küll sõltuvusse...
üleüldsegi amf on mõtetu...
Elu pole kerge kellelegi.
Ja mis sellest?
Olgu meil visadust
jaeelkõige eneseusku.
Peame uskuma, et meil on
millegi jaoks annet
ja see tuleb iga hinna eest saavutada!!!!!!

Vastuseks Maggy`le

Muidugi olen nõus tegema kokkuvõtte, kuid sellega läheks veidi aega, kuna see ei ole veel täielikult valmis ja hetkel on suhteliselt kiire sellega. Aga kindlasti võtan ettepaneku vastu ja hiljemalt peale töö kaitsmist teen kokkuvõtte ära :D
Aga selline küsimus, et kas kokkuvõttesse panen siis vaid uurimustöös tehtud järeldused jne, ilma et kirjutaksin midagi ka narkootikumidest jm, sest muidu läheks see liiga pikaks ma arvan :?

Re: Vastuseks Maggy`le

Just a girl kirjutas: kas kokkuvõttesse panen siis vaid uurimustöös tehtud järeldused jne, ilma et kirjutaksin midagi ka narkootikumidest jm, sest muidu läheks see liiga pikaks ma arvan :?
Ma samuti arvan et Sinu uurimistöö järeldused oleksid kõige huvitavam ja kasulikum, sest see avaldab Sinu uurimust, mõtisklusi ja nägemust probleemist.
Ja muidugi keegi Sind ei kiirusta, kui leidub vaba aega, siis tee. See hakkatus on väga hea tegu sinu poolt. Jääme siis ootama!!!! :wink:
Maggy(konsultant)
P.S. Töötan nüüd teises kohas.

kõik asjad siin elus on ohtlikud ...kui nii mõtlema hakata siis ei saa ju üldse elada.kui amfetamiini mitu päeva järjest tarbida siis tekivad unehäired(st. und polegi ega tule ka) ja tekib füüsiline kurnatus eriti veel seetõttu et ei sööda midagi.ja muidugi hullem masendus järgmine päev..

Mina olen kuulnud ühelt tuttavalt, kes tarvitab, et amfetamiin pidi muutma väga energiliseks, aga seda järgmise päeva arvelt. Et järgmisel päeval on julm masendus, jõupuudus ja depressioon.
Arvatavasti kohe esimesest korrast sõltuvusse ei jää, aga see oleneb, nagu keegi juba mainis, inimese psüühika seisukorrast.

Just proovisin

Võtsin sel reedel elus esmakordselt amfetamiini. Sai seda pulbrit segatud mahlajoogiga, et ei peaks rõvedat maitset tundma. Reis oli üsna tore, aga avastasin, et emotsioonid hakkasin lainetena vahelduma (korraks väga rõõmus, siis äkki deprekas, siis jälle rõõmus jne). Kui siis lõpuks asjale hommikul umbes kell 8:00 punkti hakkasin panema, siis selgus, et mul ei tule und. Põhimõtteliselt jäigi see öö magamata. Järmine päev oli küll elu üks rõvedamaid, sest mind valdas väsimus, osavõtmatus ja põlgus peaaegu kõige ümbritseva suhtes. Kui ma umbes kell 13:00 magama sain ja mingi 4 tundi pooleldi magasin (sest mingil määral oli asi veel ringluses ja ei lasknud korralikult magama jääda), siis hakkas tuju vaikselt juba normaliseeruma. Siiski oli laupäev suht vastik. Ausaltöelda ei taha ma amfetamiini enam küll kunagi võtta, sest mul ei ole vaja seda depressiooni ja veidi magedat trippi.

Re: Just proovisin

Milder kirjutas:Võtsin sel reedel elus esmakordselt amfetamiini. Sai seda pulbrit segatud mahlajoogiga, et ei peaks rõvedat maitset tundma.
Mismõttes maitset tundma...Amfetamiini,kas süstitakse,tõmmatakse ninna või siis kuumutatakse ja hingatakse aure aga süüa pole küll mõtet.kui aus olla,siis amf ja hero rikuvad su organismi kõige rohkem ja see amfi kaif pole ka midagi erilist.Ei teki sellest eufooriat ega hallukaid...mõttetu kraam...

jätk

Amfetamiini võib manustada ka suu kaudu. Peaaegu igat narkootilist ainet võib süües manustada. Kui enamlevinud manustamisviiside hulka seda vahest ei kirjutata, siis ei tähenda see, et seda nii suu kaudu manustada oleks mõttetu. Palju kahjustavam on antud ainet tõmmata nina või süstida veeni. Väga suur lollus on ka amfetamiini suitsetada. Kuidi söömine on vähemkahjulik võimalikest manustamisviisidest, ei vääri aine tõesti manustamist. Ärge amfetamiini tarbige!

Amfetamiinipõhistel stimulaatoritel on see halb omadus, e nad annavad mingiks ajaks sellise mõnusa heaolu ja enesega rahulolu tunde. Jutt hakkab kuidagi eriti hästi jooksma ja üldse on teiste inimeste seltsis super hea olla. Asja avrjukülg on aga see, et kui mõju hakkab üle minema ja peale ei tee, siis esiteks hakkab jutt otsa lõppema ja teiseks kaob ka see pool-jumalik enesetunne. Kõik see asendub paariks tunniks kergete külmavärinate ja psüühilise kurnatusega. Põhimõtteliselt äärmusest äärmusse suhteliselt lühikese aja jooksul. Miks inimesed satuvad sellistest asjadest sõltuvusse - sest nad arvavad, et ei suudaks üleminekut taluda. Samas kui amfetamiini või näiteks ka kommi peale teha, siis on üleminek hiljem veel vastikum. Aga üldse, kas me ikka oleme siia maailma selleks tulnud, et kogeda seesuguseid ülimaid naudinguid. Ma arvan, et mitte, sest muidu ei oleks loodus asju niimoodi kujundanud, et igale eriti heale saab järgneda ainult vähem hea.

Anonymous kirjutas:keemia tekitab minus tunde et olen ilus, ja kui olen ilus on mul nii hea olla. see on tegelikult kurb.
kle kas sa ise ka aru saad mis sa seletad....mina kyll ei saa

hakkasin amfi tarbima 17 aastaselt, 19 aastaselt lõpetasin. Tulemus - nina verejooksud (korralikud, 20 minutit kestvad), valud rindkeres, nõrgenenud immuunsus (pidevad nahaärritused, külmetused), depressioon, muutunud iseloom, halvenenud suhted sõpradega, katkenud suhted perega, katkenud haridustee, töötus.

Nüüdseks 5 aastat eemal olnud, kuid vahepeal käivad külmahood peal, nagu oleks amfi-pohmakas (eriti kui trancet kuskil peol lastakse). Aga olen järjele tagasi saanud. Selleks pidin teise linna kolima. Ja uued sõbrad leidma. PS. alkoholismist pole veel võitu saanud. Aga see aitas mind teatud moel ka amfi-ihast üle olla. Lihtsalt jood ennast pildituks, siis ei tule pähe tahta seda sodi.

PS. üks mu sõber tuli samamoodi asjast välja, et kolis teise linna. Muidu poleks suutnud.

Re: amf ohtlik?

umbrohi kirjutas:hmm tahaks teada et kas amfetamiin on ohtlik vei mitte. mis kõrvalmõjusid ta tekitab. kui tõenäoiline on et ühest korrast jääd sõltuvusse?
Ma räägin oma kogemusest nüüd.Esimesest korrast ei jäe sõltuvusse.Alguses on hullult hea antsu laksu all.Aga kui lõpuks selgeks saad ja ära magad,siis ikka veel suu kuivab,väga nõrk tunne ja ültse halb olla.Antsuga sa võid üleval olla kasvõi nädal aega , kuid lõpuks oled väga nõrk.Kui magama lähed siis võid kasvõi 48 h magada.Amf on tegelt väga mõtetu aine , kunagi ei tea mis kraami saad.
tore kui aidata sain .:)
Vasta

Mine “Narkootikumid (müüdid ja tegelikkus)”