Kas ma peaksin muretsema?

Tere!

Minu väike lugu sai alguse ühel laupäeva hilisõhtul,kui ma koju läksin.Ma nägin vana n.ö. "sõpra" koduteel kes kutsus mind juttu rääkima.Siis ta pakkus mulle "manti"(ma olin kindel ,et tegemist on tavalise kanepiga ja kuna olen 1 korra proovinud ja tean ,et tegemist ei ole niivõrd hullu asjaga siis ma võin ju proovida veel.)Läksime ja tegime ära.Ma tõmbasin kokku 4 mahvi ja kuna ma olen varem proovinud kanepit siis uskuskin ,et see peaks olema enam-vähem õige doos.Siis ta ütles mulle ,et see mis minuga nüüd juhtub on "Ibiza".Ma ei saanud küll aru aga mul oli hea olla ütleme nii 5 minutit umbes.Siis ,kui aine hakkas tõsiselt mõjuma tuli mu elu kõige vastikumad tunnid.

Ma olin selgelt üledoosi saanud.Mul oli okseisu.Keha temperatuur kuumenes tohutult ja eriti pea tagumine osa.Süda kloppis tohutult ja mulle tundus ,et ma hakkan lolliks minema.Igakord ,kui ma vaatasin mingit kohta siis mulle tundus ,et viis sekundit tagasi see olukord niimoodi ei olnud.Kõik maailm pöörles ringi ja ma ei jaganud asjadest midagi.Mul erilist ajataju polnud aga istusime vähemalt pool tundi.Siis hakkasime liikuma.

Järsku meie eest sõitis mööda politsei auto(umbes 30 m eestpoolt põiktänaval).Teised kes minuga olid suutsid käituda normaalselt ja kõndisid otse edasi,mina aga panin jooksu.Ma jooksin ühe suvalise aia hoovi kuuri taha.Järsku , ma ei tea kas see oli parakas või mitte muutus terve suu kuivaks ja tuli tohutu vedeliku puudus.Ma ei suutnud olla seal ja ma jooksin koju ,et tilk vett juua.Koduteel oli mul suu ja kurk 100% kuiv lihtsalt.Ma juba hakkasin kartma ,et kas hingetoru ei kleepu kinni ,kui üldse vedeliku ei ole.Siis aga jõudsin lõpuks koju ja sealt edasi läks asi paremini.Ma jõin,läksin enda tuppa ja lihtsalt istusin.Ma istusin ja kardsin magama minna lihtsalt.Ma ei tea kas need oli paranägud või päriselt igatahes mulle tundub ,et minu keha "võitleb" minule vastu.Mul läksid varbad ülesse.Selles suhtes ,et ma ei suutnud neid lihtsalt kontrollida.Magama ma kartsin sellepärast ,minna ,et ei teadnud kas võib midagi juhtuda ,kui lähen narkouimas magama.Lõpuks siiski jäin magama.

Hommikul ärkasin ülesse ja loodsin ,et kõik on korras.Aga teatud mõttes ka oli.Kuid 4 päeva olin ma tohutult uimane.Ma olin omas mõttes kinni ja oli selline tunne ,et päris "mina" ei ole siin.See on umbes selline tunne:Ma ei tea kas olete kogenud ,et mõnikord olete väga mõttes ja ei pane ümbruskonda tähele.Mul oli selline tunne kogu aeg ja 4 päeva järjest.Siis ta lõpuks lahtus ja mul hakkas parem.

Ma arvasin ,et kõik on korras ja ma ei teagi,kas on või ei ole...Seda tulin ma küsima.Ma küsin sellepärast ,et täna ,umbes 3 nädalat peale seda sündmust ma võtsin sõpradega natuke alkoholi.Kuna ma võtsin vastu otsuse peale seda sündmust mitte KUNAGI enam mitte mingis vormis mitte mingit uimastit enam proovida.Seega jäi minu lõbustuseks alles alkohol.Ma tean ,et alkohol on suhteliselt ohutu.Ma mõtlen ,et kui õigesti juua ja mitte liiga tihti.(Ma joon 3-4 korda paari kuu jooksul).Ma ei jõudnud eriti üle poole 1,5'se GINI juua ,kui mul järsku tekkis sarnane tunne ,kui ma olin üledoosis.Mul süda kloppis,kõik oli kahtlane ja uimane ja temperatuur pea taguosas suurenes.
Siis ma täna õhtu enam juua ei julgenud ja see läks enam-vähem 5 minutiga üle.

Muide ma sain teada ,mis kraam see oli mida sõber mulle andis.See olevat olnud legaalne ravim,mis on kunagi ostetud http://www.legalize.ee'st.Nimi oli "Ibiza" ja ta pidavat olema mitu korda kangem vorm kanepist.

Minu küsimused siis.Kas on võimalik ,et sain kohe jäädava kahjustuse oma psüühikasse?Kas mõjutas asjaolu ,et mul on astma?Kas sellised asjad võivadki jääda korduma?(Mõtlen alkoholiga üledoosi tunde tagasitulemist.Jõin muidu esimest korda peale selle kasutamist.Muidu pole seda tunnet tekkinud)Kas see toimus äkki üksnes minu peas?(Selle peale võin mürki võtta ,et süda peksis jüll jubedalt)Kui aus olla siis mul on üsna suur soov kogeda uuesti seda tunnet ,mis oli enne üledoosi.Ehk siis see esimene 5 minutit...Ma küll tean ,et ma ei kavatse seda kasutada aga ,kas see psüühiline sõltuvus,kui ma nii seda võin nimetada kaob ajapikku?

Vabandan ,et asi nii pikk sai.

Re: Kas ma peaksin muretsema?

POKERJACK kirjutas:ah ära paratse nii palju, kui edasi tõmbad läheb üle, kuid edasi ma ei soovita igaksjuhuks, kes teab mis sinu hüppelauaks pärast saab? äkki kallis viski ja siis extazy?
Sellepärast ma ei muretse ,et ma edasi kasutan seda.Mul jäi/jääb see öö terveks eluks meelde.Ma ei kavatse kunagi enam midagi tarvitada.Sellepärast ,et ma lugesin küll internetist kuidas see lugu läheb.Alguses kanep,siis extazy siis heroiin siis aids ja siis surm.Ma kahetsen seda tohutult ,et ma too õhtu seda proovisin.

Eks ma natuke muretsen sellepärast ,et ma ei ole elu sees midagi nii kanget proovinud ja ega mul ei olnudki kavas sest ma ei teadnud ,et see on niivõrd kange.Kanep on võrreldes teiste uimastitega siiski latt allpool.Kuid ma ei taha isegi kanepit enam proovida ja eilse juhtumi pärast ei julge ma isegi alkoholi tükk aega enam juua.

Ma hakkan natuke juba paanitsema.Mul on juba 5 päeva see uimane tunne ja see ei tundugi ära minevat??
Ma hakkasin natuke mõistma mõndasi asju.Näiteks siis ,kui mul oli üledoos siis ma hakkasin pidevalt tukkuma jääma või silma vajusid ära.Siis ,kui ma jälle lahti tegin tundus kõik hoopis teistsugune,uus ja hirmutav.Praegu on täpselt sama tunne ,kui veidi ühte kohta jälgin ja siis järsku mujale vaatan.See efekt on küll nõrgem aga siiski ma tunnen ühiseid jooni.
Ma mõtlesin ka sellele ,miks on mul ikka veel 3 nädalat peale seda need sümptomid.Ma olen kuulnud ,et alkohol ja narkootikumid on väga halb kooslus ja ma kujutan ette ,et see alkohol ,mida ma eelmine laupäev jõin vb ergutas midagi ajus või aju immuunsussüsteem oli vb nõrgestatud ,et ma kasutasin seda uimastit 4 nädalat tagasi.

Kas keegi võib garanteerida mulle ,et siit ei tekkinud jäädavat kahjustust?Kas esimest korda kasutades on võimalik üldse jäädav kahjustus saada?
Kas keegi sellel alal targem võiks mulle proffessionaalset nõuannet anda?

Külaline kirjutas:ise googeldada ei oska?
tipid googlesse "küsi arstilt nõu" ja vasteid peaks tulema küll.
Googeldasin aga ei leidnud häid foorumeid.Ma ei saa seda ju päris suvalisse tervise foorumisse ka panna.Pigem kuhugi mis tegeleb psühholoogia või narko alase nõustamise ja arutlemisega.

Olukord ei ole eriti paranenud.Võibolla siis natukene.
Võib lisada sellised asjad ,et mul on millegipärast tohutult kiire ainevahetus nüüd,eriti vedelikega.
Käin põit kergendamas 4-5 korda päevas.On see normaalne üldse ?

Ühel lehel sain arstile probleemi kurta ja ta vastas ,et läheb pika aja peale üle ja tulemused siis paremad.Loodan ,et see tõesti ka nii on.

Lisan nüüd sellise asja ,et mul on sõna otseses mõttes haugi mälu.
Ehk mul tuleb väga tihti ette olukord kus ma ei mäleta 10 seci hiljem või 2 min hiljem asja millele ma mõtlesin või mida ma tahtsin teha.

Kas ma tõesti ei pea muretsema.Kliinik.ee'st vastas arst ,et läheb ise korda aga minumeelest läheb mõni asi küll ainult hullemaks.Eriti kui ma nüüd kooli peale mõtlen sellise kehva mäluga on mul ikak väga kehva õppida.Ma ei ole kontrollinud veel kü hea mul praegu kaugem mälu on aga eks järgmise kontrolltöö käigus saab teada.

Ma tõmbasin end 2a kanepist jumala üle.. Tegu pidi olema kanepiga, aga tundus, et see on veel millegiga üle pritsitud, sest ma tõmbasin ainult 2 mahvi ja mu seisund oli ikka väga õudne. Mul hakkas süda kloppima, keha kuumenes üle, kehaosasid ma ei suutnud endal valitseda- need ise liikusid nii kiiresti, et ma ei suudaks neid praegu, tavalises olekuski nii kiiresti liigutada. Pea tagus nii hullusti, et ma lausa tundsin, et mingi hetk mu pea plahvatab. Siis läksin veel segi peaga koju ka, aga ema õnneks aru ei saanud, et mis mul viga on.. aga mõnesmõttes oli see ehk hea ka, et seda kogesin, kuna pärast seda pole küll mingit huvi narkootikumide vastu.. vahest olen mõelnud, et midagi võiks proovida, aga siis tuleb see sama hetk meelde ja siis mõtlen, et kas ikka on mõtet. Jään ikka alkoholi juurde. + Siiamaani on mul kerged flashbackid ka kaine peaga, kui tunnen seda kahtlast tunnet, nagu ma poleks kaine, vaid laksu all vms.. kõik hakkab ringi käima ja pea hakkab kuidagi imelikult sahisema.

validness kirjutas:Ma tõmbasin end 2a kanepist jumala üle.. Tegu pidi olema kanepiga, aga tundus, et see on veel millegiga üle pritsitud, sest ma tõmbasin ainult 2 mahvi ja mu seisund oli ikka väga õudne. Mul hakkas süda kloppima, keha kuumenes üle, kehaosasid ma ei suutnud endal valitseda- need ise liikusid nii kiiresti, et ma ei suudaks neid praegu, tavalises olekuski nii kiiresti liigutada. Pea tagus nii hullusti, et ma lausa tundsin, et mingi hetk mu pea plahvatab. Siis läksin veel segi peaga koju ka, aga ema õnneks aru ei saanud, et mis mul viga on.. aga mõnesmõttes oli see ehk hea ka, et seda kogesin, kuna pärast seda pole küll mingit huvi narkootikumide vastu.. vahest olen mõelnud, et midagi võiks proovida, aga siis tuleb see sama hetk meelde ja siis mõtlen, et kas ikka on mõtet. Jään ikka alkoholi juurde. + Siiamaani on mul kerged flashbackid ka kaine peaga, kui tunnen seda kahtlast tunnet, nagu ma poleks kaine, vaid laksu all vms.. kõik hakkab ringi käima ja pea hakkab kuidagi imelikult sahisema.
Kaua sul oli selline uimane tunne ?Kas oli üldse ?

Külaline kirjutas:
validness kirjutas:Ma tõmbasin end 2a kanepist jumala üle.. Tegu pidi olema kanepiga, aga tundus, et see on veel millegiga üle pritsitud, sest ma tõmbasin ainult 2 mahvi ja mu seisund oli ikka väga õudne. Mul hakkas süda kloppima, keha kuumenes üle, kehaosasid ma ei suutnud endal valitseda- need ise liikusid nii kiiresti, et ma ei suudaks neid praegu, tavalises olekuski nii kiiresti liigutada. Pea tagus nii hullusti, et ma lausa tundsin, et mingi hetk mu pea plahvatab. Siis läksin veel segi peaga koju ka, aga ema õnneks aru ei saanud, et mis mul viga on.. aga mõnesmõttes oli see ehk hea ka, et seda kogesin, kuna pärast seda pole küll mingit huvi narkootikumide vastu.. vahest olen mõelnud, et midagi võiks proovida, aga siis tuleb see sama hetk meelde ja siis mõtlen, et kas ikka on mõtet. Jään ikka alkoholi juurde. + Siiamaani on mul kerged flashbackid ka kaine peaga, kui tunnen seda kahtlast tunnet, nagu ma poleks kaine, vaid laksu all vms.. kõik hakkab ringi käima ja pea hakkab kuidagi imelikult sahisema.
Kaua sul oli selline uimane tunne ?Kas oli üldse ?
Oskad äkki anda soovitusi kuidas sellest kiiremini üle saada ?

Ei mäletagi uimast tunnet, kuna järgmisel päeval hakkasin kohe jooma, aga siis oli nii, et jook pähe üldse ei hakanud..Aga vahest jah siiani on selline tunne, et oleks laksuall, maa nagu hakkab all värvisema ja pea hakkab ringi käima, kuulen kumisemist oma peas.. Mõtlen tavaliselt kohe millelegi muule, vs vajutan väikeste küünte alla ja see muudab mu erksamaks ning läheb see imelik tunne üle.

Mainiks ära ,et see ei ole päris uimane tunne.Vaata-kui sa olid laksu all on sul tunne nagu sa oleksid kõrvaline asi ja vaataksid enda tegevusele kõrvalt.Mul on sarnane tunne aga kordades nõrgem.
+ viimasel ajal olen kas harjunud või asi paremaks muutumas.

Muide selle mälu kohta ütleks pigem nii ,et olen väga hajameelen.Näiteks inglise keeles oli 150 sõna pähe õppida ja sain 20 minutiga selgeks nagu ikka.Samas suvaline näide:ma hakkan õue minema.Vaja võtta rahakott ja telefon ,mis on minust 1m kaugusel.Siis tuleb meelde ,et mütsi peaks ka võtma,ilm külm.Siis kui ma mütsi olen võtnud on mul mobiil ja rahakott juba meelest ära läinud.Selline asi kordub pidevalt.

Prochepy kirjutas:Sinu viimane näide on üsna tüüpiline, et pisiasjad kipuvad kergelt meelest minema.
VÕIBOLLA ma tõesti dramataiseerin liialt üle.

mul endal oli isegi üks võimalik teooria selle kohta.Internetist ma leidsin ,et kanep aitab inimesel keskenduda.Kuna ma sain üledoosi võis mõju olla pikem.Siis äkki nüüd ,kui mõju täielikult ära kadus/kaob tundub keskendumine liiga raske ja vajab harjumist.

Peskov kirjutas:Hey chill people, mõistke, et kõik on psühholoogias kinni,
kanep üldiselt ei tee üht ega teist vaid võimendab olukorda
ning kui olete negatiivselt suhestatud, võimendabki see negatiivset ning kõike halba, mida soovite.
magusat ka loomulikult.
Mul endal ka see mõte mitu korda läbi käinud aga ega ma olen ise ka üsnagi selline inimene kes muretseb üleliia.

Tee sporti või midagi, kui sul paha olla/stress. Naudi loodust ja värki.

Ja mis 4 mahvi tõmmasid? mis need olid nii sitad mahvid siis w? Me teeme sõpradega tavaliselt ikka igaüks üks Mahv ja kõik on niiiputsis et jube. Teie mahvid on küll nii kõikuvad ja väiksed vist

Minu pilt mahvist on ikka üks korralik kahatäis, gravityst. See üks juba tripib ära. Eriti kui tubakaga segamini ka, siis vähe kangem ka veel.

Külaline kirjutas:Tee sporti või midagi, kui sul paha olla/stress. Naudi loodust ja värki.

Ja mis 4 mahvi tõmmasid? mis need olid nii sitad mahvid siis w? Me teeme sõpradega tavaliselt ikka igaüks üks Mahv ja kõik on niiiputsis et jube. Teie mahvid on küll nii kõikuvad ja väiksed vist

Minu pilt mahvist on ikka üks korralik kahatäis, gravityst. See üks juba tripib ära. Eriti kui tubakaga segamini ka, siis vähe kangem ka veel.
unustasin mainida, et me kütame peale seda üht pauku ikka mitmeid kordi juurde ka, et korralik tripp oleks päeval.

mina110511 kirjutas:Pole tükk aega siia vaadanud, aga peaks mainima et nüüd asi parem.Varem oli pidevalt depressioon aga nüüd kä¡n juba sõpradega väljas, olen lõbusam ja suudan elust jälle rõõmu tunda.Umbes aasta läks mööda enne, kui asi hakkas paremaks minema.
Sa tarvitasid sünteetilisi kannibinoide mitte kanepit, mida legalize.ee müüs/müüb. Tegemist on võrdlemisi uute ainetega ning neid ei ole väga palju uuritud, juude lisada fakt, et neid tehakse illegaalseks mille peale tuleb uusi analooge välja koguaeg, ei teate nende mõjust kehale väga palju. Internetis on materjali inimeste kogemustega nende ainetega küllalt ja enamus on neist negatiivsed, üldine arvamus on neist ainetest eemale hoida.
Vasta

Mine “Narkootikumid (müüdid ja tegelikkus)”