Kanep ja süda

Tere!
Mul on suguvõsas enamus esivanemad olnud südamehaiged ja südame pärast surnud. Vahest olen isegi tundnud vaikselt kuidas süda lampi puperdama hakkab. Suitsetan ka kanepit.
Aga mind huvitab et kas kanep on südamehaigetele ohtlik, või vastupidi ravib seda ja hoiab tervena? Ma olen kuulnud mõlemat päris mitmelt inimeselt ja tõesti huvitab. Kas kanep on südamele hea?

Re: Kanep ja süda

Oot-oot kust sa seda kuulsid? Kanepit suitsetades sa kurnad südant ja füüsilise pingutuse tagajärjel võid sa surra. Samuti võib sul 20 aasta pärast kontoris laua taga psühhoos tekkida, sest kanepi jäämanähud on pikaajalised. Sa tapad ennast mitte sa ei aita südant. Kui sa tahad südant aidata, tee sporti, nagu mina :D

Tere.

Kirjutad, et sinu vanematel on esinenud erinevaid südamehaigusi, kuid sa ei maini konkreetselt, milliste haigustega on tegemist. Tavaliselt räägitakse sellel juhul südame-veresoonkonna haigustest. Seda tüüpi haiguste päritolu võib olla nii geneetiline, elueal omandatud mingisuguse tüsistusena kui enda elulaadi poolt provotseeritud.

Suitsetamine (ka kanepi) suurendab tunduvalt erinevate südame-veresoonkonna haigustesse haigestumise riski. Täpseid arve on siinkohal raske välja tuua kuna see oleneb eelkõige indiviidist, elulaadist ja suitsetamise ajast. Olulise asjaoluna tuleb siin välja tuua ka kanepi passiivse suitsetamise võimalus.

Kirjutad, et süda vahel puperdab. Juhul kui sul on praegu kasvuperiood, siis võib seda veel kuidagi seletada (nt. süda ei kasva sama kiirusega kui ülejäänud keha ja tekivad väsimuse ja puperdamise hood). Juhul kui selliseid hoogusid esineb sageli, nt. iga päev siis on põhjust perearsti poole pöörduda ja suunamine kardioloogilile tellida.

Sellist südame puperdamist nimetatakse südame arütmiaks (tekivad erineva iseloomuga ekstrasüstolid). Südame arütmia on selline haigus mida tuleb hoolega ravida. Reeglina määratakse tabletiravi kuid on ka teisi kaardinaalseid lahendusi. Arütmia koos kanepi tarvitamisega võib lõppeda ka juhuste kokkusattumuse korral surmaga kuna ühelt poolt kanep lõdvestab organismi (õnnehormoonide hulk suureneb) aga teiselt poolt ei suuda süda oma normaalselt tegevust taastada. Seega võib juhuste kokkusattumuste korral sinu süda lihtsalt seisma jääda.

Edu soovides.
Admin

sadman kirjutas:Oot-oot kust sa seda kuulsid? Kanepit suitsetades sa kurnad südant ja füüsilise pingutuse tagajärjel võid sa surra. Samuti võib sul 20 aasta pärast kontoris laua taga psühhoos tekkida, sest kanepi jäämanähud on pikaajalised. Sa tapad ennast mitte sa ei aita südant. Kui sa tahad südant aidata, tee sporti, nagu mina :D

Nii lolli juttu pole varem kuulnud. Naljakas kohe, ei tulnud küll siia anekdoote otsima :d

Külaline kirjutas:
sadman kirjutas:Oot-oot kust sa seda kuulsid? Kanepit suitsetades sa kurnad südant ja füüsilise pingutuse tagajärjel võid sa surra. Samuti võib sul 20 aasta pärast kontoris laua taga psühhoos tekkida, sest kanepi jäämanähud on pikaajalised. Sa tapad ennast mitte sa ei aita südant. Kui sa tahad südant aidata, tee sporti, nagu mina :D

Nii lolli juttu pole varem kuulnud. Naljakas kohe, ei tulnud küll siia anekdoote otsima :d

Ja mina kohe ei saa mainimata jätta, et nii lolli vastust ma polegi varem kuulnud. Kanep on kahjulik ükskõik millisel moel.

Külaline kirjutas:
Külaline kirjutas:

Ja mina kohe ei saa mainimata jätta, et nii lolli vastust ma polegi varem kuulnud. Kanep on kahjulik ükskõik millisel moel.

Ei ole kahjulik. Sinu oletused on kahjulikud.

Oleneb spordist, tippsport on kurnav ning enamus infarktid ongi just sportimise tõttu saadud. Rahulikult jalutada ja mitte ennast väsitada.. Aitab muidugi.
Vasta

Mine “Narkootikumid (müüdid ja tegelikkus)”