KANEP ;P

Nii, ma ei saa aru, miks kanep ei ole legaliseeritud.
Suits kahjustab tervist, tekitab sõltuvust ja tekitab vähki.
Alkoholi joobe all inimesed laamendavad, kisavad, peksavad, teevad avariisi jne.
Kanepi all inimene istub omas seltskonnas, ollakse rahulikud, naerdakse. On ka tõestatud, et suits ja alkohol teevad rohkem kahju kui kanep. Tänavalt ostetud kanep ei pruugi alati puhas olla.
Oleks tore kui kuskilt saaks täiesti puhast kanepit osta, legaalselt.
Veel üks kord: MIKS POLE SEE LEGAALNE?

Re: KANEP ;P

termomeeter kirjutas:mine siis elama kuhugi, kus see on legaalne, kui see nii suur probleem on. Holland, vist ka Kanada või mingi osa sellest. minu arust võiks ka suits ja alko vabalt keelatud olla, saaks hakata õnnelikku ühiskonda välja arendama.
Hollandis pole see täiesti legaalne, vaid piiratud.
Kanadas on ka illegaalne, aga kui mendile vahele jääd, võtab ta sult selle ära, et pärast ise suitsetada.

termomeeter kirjutas:mine siis elama kuhugi, kus see on legaalne, kui see nii suur probleem on. Holland, vist ka Kanada või mingi osa sellest. minu arust võiks ka suits ja alko vabalt keelatud olla, saaks hakata õnnelikku ühiskonda välja arendama.
haha, mis lolli juttu sa ajad

=( kirjutas:Nii, ma ei saa aru, miks kanep ei ole legaliseeritud.
Alkoholi joobe all inimesed laamendavad, kisavad, peksavad, teevad avariisi jne.
Kanepi all inimene istub omas seltskonnas, ollakse rahulikud, naerdakse. On ka tõestatud, et suits ja alkohol teevad rohkem kahju kui kanep. Tänavalt ostetud kanep ei pruugi alati puhas olla.
õnnelikku ühiskonda välja arendama keeldudega ? haha, sa pritsid ikka puhast kulda.

Külaline kirjutas:
=( kirjutas:Nii, ma ei saa aru, miks kanep ei ole legaliseeritud.
õnnelikku ühiskonda välja arendama keeldudega ? haha, sa pritsid ikka puhast kulda.
vabandust, viitasin eelmise postitusega siiski termomeetri postitusele.

Mina arvan ,et inimesed kes on korralikud ei ela natuke ei tea seda tunnet ja nad vaatavad ,et oh kui imelik ,et see inimene koguaeg naerab ja siis ta mõtleb ,et inimene on hull või ohtlik.Kanepit tõmmates on inimene oma seltskonnas naerab ja mis halba teeb naer?Inimene hakkab elu üle rohkem mõtlema ja ta süveneb pisi asjadesse.Kanep on looduslik ja mida rohkem kanepit tehes seda vähem mõju on.Muidugi see on samas halb asi kuna kui kanep enam ei mõju võetakse kangem kraam ette.
Minuarust oleks tõesti lahe kui oleks seaduslik aga siis vähemalt nii ,et avalikus kohas ei tohi teha.
Tüdruk siin pool.
See on minu arvamus!
Teeks äki täna natukene matat?Liidaks sind ja mind, lahutaks riided ja korrutaks sind terve öö.

Kanepi legaliseerimine toimub vaikselt, aga visalt üle kogu maailma juba. Hiljuti oli uudis, et California osariigis läheb hääletamisele kanepi legaliseerimise eelnõu. Kui see võetakse vastu, võivad paljud teised osariigid nende eeskuju järgida ja nagu me teame, järgib terve Euroopa USA eeskuju. Paljud väiksemad osariigid on juba lubanud kanepi tarbimise, kuid California oleks senistest suurim ja mõjuvõimsaim. Seega roheline tulevik ei ole enam ebareaalne unistus, vaid pigem aja küsimus.

-ShutUp kirjutas:Mina arvan ,et inimesed kes on korralikud ei ela natuke ei tea seda tunnet ja nad vaatavad ,et oh kui imelik ,et see inimene koguaeg naerab ja siis ta mõtleb ,et inimene on hull või ohtlik.Kanepit tõmmates on inimene oma seltskonnas naerab ja mis halba teeb naer?Inimene hakkab elu üle rohkem mõtlema ja ta süveneb pisi asjadesse.Kanep on looduslik ja mida rohkem kanepit tehes seda vähem mõju on.Muidugi see on samas halb asi kuna kui kanep enam ei mõju võetakse kangem kraam ette.
Minuarust oleks tõesti lahe kui oleks seaduslik aga siis vähemalt nii ,et avalikus kohas ei tohi teha.

See pole tõsi et kanepit tehes võetakse kohe ette ka kangemad narkootikumid, see on puhas müüt.
On mõned erandjuhud kus tõesti inimene tahab ka teada mis tunne on millegi muu laksu all olla ja hakkab siis tegema järjest kangemaid.

http://www.delfi.ee/article.php?id=67618880
Üsna teemakohane artikkel. :D

Tooks siinkohal näite oma tuttavast, kes teeb kanepit ja väidab siiani, et see kôigest üks süütu taim, ise olles juba faasis, kus on keskendumishäired, hallutsinatsioonid ja raskused teksti lugemisel Muidu tore kodanik, aga ükskord proovis, mõju hakkas meeldima ning ei suudagi enam ilma. Nüüd on asi juba nii kaugel, et tarvitab ka järgmisi narkootikume ja ei saa endiselt aru, et see tegu on vale, ükskõik kui palju talle ka rääkida, et lõpetaks, sattudes nii lõpuks haiglasse.

Tekib küsimus kas inimesed ei oska tõesti seltskonnas muud moodi lõbutseda ja tuju üleval hoida? Milleks seda on vaja veel legaliseerida, kui ühiskond on niigi omadega juba pimedas kohas.

Viimane külaline "eeeeeeee", asi on ka selles, et meie ühiskond ei ole selleni jõudnud. Praegu ei suudeta alkoholiga piiri pidada, miks peaks siis suudetama kanepiga? Ka võõrutusravi (eriti noortele ja lastele mõeldud) põhimõtteliselt ei eksisteeri. Voodikohti on liiga vähe. Jah, võib öelda, et kanepist ei jää sõltuvusse, kuid mingi protsent inimesi jääb ja neid oleks vaja aidaa.

Ei lugenud enne postitust täpselt läbi, pole küll kuulnud ,et kellegil füüsiline sõltuvus oleks tekkinud aga kui see tõesti nii on siis koos legaliseerimisega saaks ka sellistele inimestele paremat abi osutada.
Kui nüüd alkoholiga võrrelda siis tekitab kanep vähem sõltuvust ning suitsetamise kahjulikkuse arvelt aitab see ka paljude haiguste vastu nagu tõestavad uuringud.

Kanepi (ja ka alkoholi ja tubaka) negatiivne külg ongi see, et nagu sa ütled: "Need ulmejutud ,et tekivad keskendumisraskused, hallutsinatsioonid, ajuhäired, mäluhäired, skisofreenia ja palju muud on ilmselgelt inimeste kohta kes ei kannata kanepit tarbida", siis inimene ei saa kunagi teada, et kas tema on see või mitte. Alkoholismi puhul on see seos juba teada, et kui ema/isa oli alkohoolik, siis on suurem tõenäosus ka lapsel alkoholismi haigestuda. Aga kanepitarvitajatel ja teistel, kes alkoholi joovad, on nagu loterii - kas veab või ei vea.

Reaalsus on kahjuks siiski ka see, et psühhiaatriahaiglas on väga palju tegemist kanepipsühhoosidega. Ja raviks võib osutuda tõesti pigem tagajärgedega tegelemine. Nt skisofreenia ravi või pigem sümptomite kontrolli all hoidmine.

Ma usun, et kanepi legaliseerimiseks on õige aeg alles siis, kui praegune suur kurjajuur, alkohol, on natuke kontrolli alla saadud. See tähendab siis seda, et alaealised ei pea tarvitamist täiskasvanuea tunnuseks, olemas on korralik ning väikese omaosalusega võõrutusravi ja samas ka toetav ravi neile, kelle tervisehäireid ei ole võimalik välja ravida.

Kanepi sõltuvustprotsent on võrreldes alkoholi, tubaka ja muude narkootikumidega kindlasti väiksem, aga siiski olemas.
Aga kui teha seda pikaajaliselt ja tihti, siis on tagajärjed siiski hullud. Sellest arenevad endalegi märkamata väga suured probleemid: ärevushäired, paranoiad jms. Teadsin kunagi üht naist, kees aastatepikkuse kanepitarvitamise tõttu "ära keeras" ning lõpuks enesetapu sooritas. Ma tean päris mitut kanepisõltlast.
Kanepi kõige suurem oht minu arvates on see, et tarvitajad ise ei mõista, et tegelikult ei ole see niivõrd ohutu, kui arvatakse. Tarvitajad ise ei oska end kõrvalt vaadata. Nad ei saa aru, kuidas nad selle toimel muutuvad.
Ma olen kanepi legaliseerimise poolt meditsiinilistel eesmärkidel, küll aga ei peaks see olema nii kättesaadav, kui alkohol või tubakas.
18f

Vabandust, väljendasin enda segaselt.
Sõltuvusprotsent on väike, aga siiski olemas ning kui inimene on sõltuvuses, siis ta ilmselt tarvitab tihti ja pikaajaliselt. Ja sõltuvusse jäämine mingil määral võrdub mittetalumisega, vähemalt nende juhtumite puhul, mida mina näinud olen.
Ma ei ütle, et see on kurja juur, lihtsalt nendin fakti, et see ei ole ilmsüüta asjake, mida igaühe kätte võiks usaldada.
Oleksite hoolikamalt lugenud, siis oleksite ehk näinud, et mingil määral ma seda siiski pooldan, lihtsalt mitte massilist kättesaadavust.
18f

Minu näide on 100% reaalne. Juhtus minule küllaltki lähedase inimesega. Selliseid juhtumeid on vähe, aga kui sinu lähedasega midagi juhtub, siis statistika ei mängi enam mingit rolli, ega ju?
Ja nõustun sellega, et meedia toodab kanepi kohta väga palju ülepaisutatud jama. Kirjeldatakse LSD sümtomeid, aga räägitakse ikkagi kanepist jne. Ma olen kanepi tarvitamisega väga lähedalt kokku puutunud ja võin sulle garanteerida, et ei ole mingi hullumeelne kanepivastane, kes usub iga sõna, mida meedias kirjutatakse.
18f

See on küll väärt mõte, et statistika ei loe enam siis, kui sina või sinu lähedane satub statistilise vähemuse sekka. Aga selle uskumuse eest, et "Mina olen haavamatu! Minuga seda ei juhtu!" on keeruline inimest kaitsta, sest osa teismelise arengust ongi see usk, et kõik, mida kogen, juhtub maailmas esimest korda ja üleüldse, ma olen haavamatu. Sellel perioodil elatakse rohkem ka lihtsalt olevikus. Eelnev tingib aga selle, et ei tehta kaalutletud otsust, kasvõi kanepit tõmbama hakates, et "Ma arvestan sellega, et võin olla osa nendest, kellel kanep võib tekitada eluaegseid probleeme." Pigem on ikkagi mõtlemine: "Well, minuga seda ei juhtu!"

inimeseloom kirjutas:Vabandust, väljendasin enda segaselt.
Sõltuvusprotsent on väike, aga siiski olemas ning kui inimene on sõltuvuses, siis ta ilmselt tarvitab tihti ja pikaajaliselt. Ja sõltuvusse jäämine mingil määral võrdub mittetalumisega, vähemalt nende juhtumite puhul, mida mina näinud olen.
Ma ei ütle, et see on kurja juur, lihtsalt nendin fakti, et see ei ole ilmsüüta asjake, mida igaühe kätte võiks usaldada.
Oleksite hoolikamalt lugenud, siis oleksite ehk näinud, et mingil määral ma seda siiski pooldan, lihtsalt mitte massilist kättesaadavust.
Sain tõesti teist valesti aru, aga ilmselt lähevad nüüd siin arvamused lahku, minusilmis ei tohiks kanepit kõigile keelata selle väiksema osa pärast kes seda ei kannata, kui minu lähedasega juhtuks midagi siis prooviks igatpidi aidata nii kuis on vähegi võimalik, kuid endiselt ma arvan ,et seda ei tohiks kõigile keelata. Võrdleks siinkohal alkoholi ja sigarettidega mis pole ka kaugeltki ilmsüüta asjad. Inimene peab ise suutma vastutada oma tegude eest.
Samuti on narkovastane sõda läbi kukkunud, kõigile keda see huvitab on ained kättesaadavad, seadusliku kanepi müügi korral saaks seda vanusepiiri mis kanepit kätte saab palju paremini reguleerida, pigem suunata kanepi vastase võitluse energia hoopis sellesse ,et alla 18 või 21 aaasta vanused seda kätte ei saaks.
Teiseks liigub praegu tänavatel palju erinevate ainetega ülepritsitud kanepit mis on reaalselt ohtlik ja kahjulik, legaliseerimisel kaoks selline kraam tänavatelt.

Külaline kirjutas:Teiseks liigub praegu tänavatel palju erinevate ainetega ülepritsitud kanepit mis on reaalselt ohtlik ja kahjulik, legaliseerimisel kaoks selline kraam tänavatelt.
Kusjuures see kraam ongi see mis põhjustab need tõsisemad probleemid. Kas olete kuulnud, et keegi oleks näiteks meditsiinilisest kanepist segaseks läinud? Sellisel juhul oleks sellest ammu juba propagandistide poolt suur kisa tõstetud. Ma pole isiklikult seni mitte midagi negatiivset kuulnud selle kohta, võib-olla pole lihtsalt peale juhtunud. Millegipärast saavad need (osa)riigid omadega väga kenasti hakkama, kus see on legaliseeritud, pole ei kaost ega kõndivaid surnuid tänavatel. Kujutage ette millise majandusliku kasumi Eesti saaks turismikasvust ja aktsiisidest, kui Eestist saaks Euroopa teine Amsterdam. Praegu aga võideldakse sellega maksumaksjate raha eest täiesti kasutult, sest kanep ei kao kuhugi. Aga ei, parem on reklaamida 40-kraadiseid jooke televiisorist, et ikka iga laps näeks kui mönus on viina vötta.

vertigo kirjutas:
Külaline kirjutas:Teiseks liigub praegu tänavatel palju erinevate ainetega ülepritsitud kanepit mis on reaalselt ohtlik ja kahjulik, legaliseerimisel kaoks selline kraam tänavatelt.
Kusjuures see kraam ongi see mis põhjustab need tõsisemad probleemid. Kas olete kuulnud, et keegi oleks näiteks meditsiinilisest kanepist segaseks läinud? Sellisel juhul oleks sellest ammu juba propagandistide poolt suur kisa tõstetud. Ma pole isiklikult seni mitte midagi negatiivset kuulnud selle kohta, võib-olla pole lihtsalt peale juhtunud. Millegipärast saavad need (osa)riigid omadega väga kenasti hakkama, kus see on legaliseeritud, pole ei kaost ega kõndivaid surnuid tänavatel. Kujutage ette millise majandusliku kasumi Eesti saaks turismikasvust ja aktsiisidest, kui Eestist saaks Euroopa teine Amsterdam. Praegu aga võideldakse sellega maksumaksjate raha eest täiesti kasutult, sest kanep ei kao kuhugi. Aga ei, parem on reklaamida 40-kraadiseid jooke televiisorist, et ikka iga laps näeks kui mönus on viina vötta.
Täiesti õige jutt, kui nüüd mõtlema hakata siis korra on sattunud endale mingit sellist ülepritsitud kraami ,et kui igapäev sellist p*ska tõmbaks siis võib tõesti mõistus sassi minna.

-ShutUp kirjutas:Mina arvan ,et inimesed kes on korralikud ei ela natuke ei tea seda tunnet ja nad vaatavad ,et oh kui imelik ,et see inimene koguaeg naerab ja siis ta mõtleb ,et inimene on hull või ohtlik.Kanepit tõmmates on inimene oma seltskonnas naerab ja mis halba teeb naer?Inimene hakkab elu üle rohkem mõtlema ja ta süveneb pisi asjadesse.Kanep on looduslik ja mida rohkem kanepit tehes seda vähem mõju on.Muidugi see on samas halb asi kuna kui kanep enam ei mõju võetakse kangem kraam ette.
Vana teema aga, kanepit ei ole mõtet keelata avalikus kohas tegemise eest kuna kanepi all olles inimesed ei muutu agressiivseks enam jaolt seega poleks otstarvet neid mitte lasta avalikult suitsetada, aga samas suures liikluses võib kanepisuitsetajal ohtlik olla kui too on tarbinud seda suurtes kogustes enne.
Ainuke kes minust tõeliselt hoolib, on surm ja kui me kord kokku saame siis me kaisutame igavesti...A ja ma pole suitsiidne seega jätke mind rahule! :D

termomeeter kirjutas:mitte keeldudega, vaid mõttetutest mõnuainetest vabanemisega nii üksikisiku kui kogu riigi tasandil. see, et on pidevalt vaja mingis joobes olla on siiski psühholoogiline probleem, mitte mingi pingete maandamine ja lõdvestus jne.
Termomeeter! Küsimus sulle et milleks pead sa Kohvi,Palderjani,Ja üldse kõiksugu muid Arstirohte? eelkõige arstirohte selles suhtes et Need on samuti ikkagi narkootikumid, Umm mõtleme veel üldnarkoos on narkootikum, aga ilma selleta inimene sureks valust kui teda hakatakse ilma selleta opereerima, seega kas ikka tuleks kõik "mõnuained" ära kaotada? ja ära hakka ajama et "Noh, see kohvi pole tegelt kellegi narks see lihtsalt annab mulle hea paugu energiiat ja muud midagi, narksiks ma küll seda ei nimetaks, või siis ah mis puutub üldnarkoosi siis on olemas narks mida saab kasutada otstarbeliselt ja ilma seda kuritarvitamata... OOTA STOPP! äkki saab nende "mõttetute võlu-mõnu-lõbuainetega" ka nii?
Ainuke kes minust tõeliselt hoolib, on surm ja kui me kord kokku saame siis me kaisutame igavesti...A ja ma pole suitsiidne seega jätke mind rahule! :D

Proovitud korra alkohol ära keelata. See ei lõppenud hästi(Ameerika Kuiv Seadus).
Sama asi juhtuks paraku ka tubakaga.
Riikidele pole see lihtsalt tulus, sest riik ei saa makse vaid kaotab makse maksvaid kodanikke vangistuse tõttu. Rääkimata rahva vastuolust ja muust sellega kaasnevast.

Ütlen ausalt, kui kõik tubaka ja alkoholi tehased korraga maha põletada, muutub olukord maaiomas väga hulluks.
1 sõna võib muuta kogu teksti tähenduse.

Apocrypha kirjutas:Proovitud korra alkohol ära keelata. See ei lõppenud hästi(Ameerika Kuiv Seadus).
Sama asi juhtuks paraku ka tubakaga.
Riikidele pole see lihtsalt tulus, sest riik ei saa makse vaid kaotab makse maksvaid kodanikke vangistuse tõttu. Rääkimata rahva vastuolust ja muust sellega kaasnevast.

Ütlen ausalt, kui kõik tubaka ja alkoholi tehased korraga maha põletada, muutub olukord maaiomas väga hulluks.
Palun lõpeta oma idiootsete postituste tegemine. Alljärgnevast lingist võid lugeda, kuidas mõjutab karmim alkoholipoliitika rahva tervist. Tuua näiteks USA kuiv seadus on aga väga asjatundmatu.
http://www.folklore.ee/tagused/nr36/arusaar.pdf

See on aga veel suurem jama kui Apocrypha postitus. Meelemürkide tarbimise vähenemine on "õnneliku ühiskonna" tagajärg, mitte vastupidi.
Vasta

Mine “Narkootikumid (müüdid ja tegelikkus)”