Re: Et kuidas selle hollandiga siis on:D

#2
Kanep on Hollandis reguleeritud aine ning kindlasti mitte legaliseeritud või nö 'legaalne' - nagu suitsud näiteks. Lihtsalt senikaua kui sul on alla 5 grammi kaasas siis sa suure tõenäosusega trahvi ei saa ning midagi ei tehta. Nagu ei tehta ka trahvi kui kodus kuni 5 taime kasvatad (kuid kui kästud siis pead taimed neile üle ära andma).

Tänavatel suitsetamine jms ei ole lubatud (kui vahele jääd siis enamasti tehakse noomitus või trahv) - kuid see eest võid vabalt kanepi müügikohtades (Coffeshopidest) osta kuni 5 grammi ning soovi korral kohapeal ära suitsetada või siis koju võtta ja seal suitsetada (kuigi see legaalne ei ole kuid nad lihtsalt ei raiska sellise idiootsuse peale riigi ressursse nagu selle eest karistamine, kui neid just välja ei vihasta sest enamus turiste tegelikult kohalike narko seadusi ei tunne). Loomulikult pead coffeshopidessse sisenemiseks pead olema vähemalt 18, ning kui alkoholi ka seal müüakse siis 21 (kuna viimane ka tunduvalt karmim ja kahjulikum meelemürk). Enamustel hotellidel on sildid üleval, et nende pool kanepi suitsetamine ei ole lubatud (nagu ka tänaval sildid mis räägivad alkohli ja kanepi kasutuse keelust).

Praegune usufanaatikutest valitsus (kes kuni järgmiste valimisteni ainult vastu peavad õnneks ehk) muidugi on edukalt suure osa coffeshope sulgenud see tähendab et iga marokolasest kokaiini diiler (keda on tänavad täis ing keda ei või puutuda EU's kuna see oleks ju rassistlik) on uuesti kanepit müüma hakanud. Arusaamatu miks praegune kristlik valitsus tahab, et narkomüük tagasi pättide ja illegaalide kätte läheb kes sulle jumal teab mida müüvad ning vanust ei küsi. Lisaks tahab praegune valitsus tugevalt piirata kanepi müügi turistidele (esiteks pead kasutama krediitkaarti ostmiseks, et ike jälg jääks...) ning vähendada kohaliku lubatud müügi kogust 3'me grammini.

Ka Portugalis on arenenud narko seadused juba 8 aastat. Ühtegi narko kasutajat ei karistata vaid kui vahele jääd siis räägitakse suga juttu ja küsitakse miks sa seda teed ning suunatakse teraapiasse vms. Narkootikumide omamine (enda tarbeks) ei ole keelatud kuid müümine on see eest illegaalne muidugi. Nagu arvata oli langes üledooside ja HIV haigete arv meeletult peale seda kui neil selline seadus vastu võeti aastal 2001. Lisaks terve muu rida positiivset juhtus kuid mine loe ise lähemalt kui huvitab.

See aasta võeti ka uus narko seadus vastu Mehikos kus väikeste koguste nö narkootikumide (vist peaaegu üks kõik millise) omamine ja kasutamine ei ole enam kuritegu mille eest sind (maha lastakse või) vangi pannakse. Ka karmid ja ohtlikud asjad nagu kokaiin on lubatud - huvitav on näha mis muudatusi see uus seadus toob peale narko sõda kus üle 11 000 inimese valitsuse poolt maha lasti lühikese aja jooksul.

Austa kohalike seadusi kui sinna lähed ja ära tee Eestlastele häbi :)
It's nice to be important but it's more important to be nice! PATT.ee - sest mõtlemine on tänapäeval defitsiit.

Re: Et kuidas selle hollandiga siis on:D

#4
Hollandis on kanepi ostmine lubatud coffeeshopidest , Amsterdamis näed neid iga nurga peal . Aga et coffeeshopi siseneda peab olema vähemalt 18 aastane . Kuid kui politsei näeb tänaval 9 aastast kanepit tõmbamas , ei tee ta midagi , kuni ta ei hakka laamendama või avalikku korda rikkuma . Kaasas võid sa kanda ainult 5 grammi kanepit . :wink:

Re: Et kuidas selle hollandiga siis on:D

#7
Ise tulin paar nädalat tagasi just Amsterdamist. Teoorias ei tohi seal omada üle 5 grammi ning suitsetada tohib ainult coffeshop'ides ning oma kodus/hotellis (kui hotell seda lubab). Reaalsuses ei kontrolli keegi seal kogust, eriti kui ilmselgelt on näha, et oled turist. Terve see linn on üles ehitatud turismi peale ning kellegagi peale teiste turistide probleeme ei ole. Kõik kohalikud on sõbralikud ning intelligentsed (vähemalt need keda mina kohtasin) ja pigem aitavad sind kui hakkavad nö. mölisema, nagu Eestis kombeks. Ise suitsetasin ka avalikult mitu korda ning ühel korral palus viisakalt majaelanik kelle maja ees ma suitsetasin lahkuda, sest ta ei tarbi ise kanepit. Teine kord soovitas kohalik meil ära minna, sest Amsterdamis on teatud kohtades üleval politsei kaamerad ning parem on mitte nende nähes suitsetada.
Vasta

Mine “Narkootikumid (müüdid ja tegelikkus)”