Re: aidake!

Konkreetselt ja asjalikult. Emana on sul vastav informatsioon olemas, tuleb lihtsalt leida aeg omaette olemiseks ja rääkida. Valehäbi ja ebamugavustunne võib mõlemas tekkida, aga kui teie omavahelised suhted on head, siis läheb asi lihtsalt ja tütar on kindlasti tänulik. Samas paljud seda jutuajamist ette ei võtagi, koolis räägitakse nendest asjadest juba varakult ja tõenäoliselt laps tead juba nii mõndagi. Seda olen ka kuulnud, et paljud emad ostavad tütrele selleteemalise raamatu ja kui lapsel küsimusi tekib, siis võib emaga arutada.

Kui ema-tütre vahel on head suhted, siis peaks tütar ise üks hetk selle teemaga ema juurde tulema. Ma mäletan, ma läksin küll ise ema juurde. Ja mina küsisin esimese küsimuse ja nii see hakkas edenema.
“It's what you've done with your time, how you've chosen to spend your days, and whom you've touched this year. That, to me, is the greatest measure of success.”
― R.J. Palacio, Wonder

Veider, kuidas automaatselt eeldatakse, et teema algataja on naisterahvas/ema. :roll:

Kasvatan varateismelist tütart ja 8-aastast poissi. Ja oh üllatust - mees olen! Ning saame jutud räägitud, ka päevade jms osas. Kuigi tõsi - meeste ja naiste suhtumine säärastel teemadel on vist erinev, nagu mulle näib. Ma kindlasti ei poolda kuiva ja asjalikku lähenemist. Loomulikult tuleb füsioloogiline osa ära seletada, aga samas olen ma üsna kindel, et selline eriline/salapärane tonaalsus peab jääma. Tegemist ei ole aiamööbli kokkupanemisega jooniste järgi, vaid elu müsteeriumiga (viimane lause on laenatud hea sõbra, antropoloogia doktori käest - ta on küll poolakas, aga küllap nad isegi Poolas üht-teist teavad) :P

Lammaz kirjutas:Elu müsteerium on viisakamalt öeldes anatoomia. Esimene on vaid rumal ja ignorantne seletusviis.
Oh ei! "Elu müsteerium" on ikka öeldud põhjusega. Teadus (sealhulgas anatoomia ja antropoloogia) jääb endiselt üsna napiks seletamaks asju, mis seksuaalsust ja sellega seonduvat lõpuni seletada suudaks.

Külaline kirjutas:
Lammaz kirjutas:Elu müsteerium on viisakamalt öeldes anatoomia. Esimene on vaid rumal ja ignorantne seletusviis.
Oh ei! "Elu müsteerium" on ikka öeldud põhjusega. Teadus (sealhulgas anatoomia ja antropoloogia) jääb endiselt üsna napiks seletamaks asju, mis seksuaalsust ja sellega seonduvat lõpuni seletada suudaks.
Kuid on see-eest inforikkam ning ratsionaalsem kui veerida sõna "müsteerium" ja leppidagi viimasega.
Mõistame, et teadus ning mõistlik lähenemine probleemidele, uudishimu rahuldamisele, on ainuke viis areneda.. nii indiviidil, kui ühiskonnal. Kuna uudishimu uudishimu enda pärast on inimloomuse ainulaadseimaid omadusi, siis paraku näen ma enda väitel lihtsalt ümberlükkamatut õigsust kui sellist.
"Müsteerium" rahuldab ignoranti, ning lõppude lõpuks tunneb ta ikkagi mõistatuslikkust, uudishimu endas.. Alati on arukam pakkuda parimat, kui üritada lepitada ähmase totrusega.

Praeguse diskussiooniga meenub kangesti kunagine astroloogiline taevakehade isikustamine, millest kasvasid välja jumalad ja lõpuks religioon. Ja just oskamatusest paremini seletada. Keegi ei vaata täna taevasse kindla uskumisega, et Seth õhtu saabudes Horuse allmaailma kupatab ning hommikuks viimane taas võimule pääseb.

Teema hakkab käest minema. Püsige teemas. Aga abiks nii palju, et tõesti - tuleb leida aeg ja koht ning muidugi on see ebamugav. Ma mäletan, kui ema sel teemal esimest korda juttu tegi. Istus maha ja küsis otse ära, et kas mul on päevad. See küll oli minujaoks kuidagi vastik ja nii ning ütlesin emale mitu korda, et ei taha sel teemal rääkida, aga nüüd ma olen arusaanud, et sellise asja poole pealt pole vaja üldse häbeneda ega midagi. Tuleb lihtsalt rääkida, nagu asi on. :)
Jah, avataril olen mina, et keegi enam seda ei küsiks. :D
Enam väga siin ei käi, aga vahest eksin ära.
Uued tutvused oodatud, võid julgelt kirjutada.

Lammaz kirjutas:
Külaline kirjutas:
Kuid on see-eest inforikkam ning ratsionaalsem kui veerida sõna "müsteerium" ja leppidagi viimasega.
Mõistame, et teadus ning mõistlik lähenemine probleemidele, uudishimu rahuldamisele, on ainuke viis areneda.. nii indiviidil, kui ühiskonnal. Kuna uudishimu uudishimu enda pärast on inimloomuse ainulaadseimaid omadusi, siis paraku näen ma enda väitel lihtsalt ümberlükkamatut õigsust kui sellist.
"Müsteerium" rahuldab ignoranti, ning lõppude lõpuks tunneb ta ikkagi mõistatuslikkust, uudishimu endas.. Alati on arukam pakkuda parimat, kui üritada lepitada ähmase totrusega.

Praeguse diskussiooniga meenub kangesti kunagine astroloogiline taevakehade isikustamine, millest kasvasid välja jumalad ja lõpuks religioon. Ja just oskamatusest paremini seletada. Keegi ei vaata täna taevasse kindla uskumisega, et Seth õhtu saabudes Horuse allmaailma kupatab ning hommikuks viimane taas võimule pääseb.
Õuhh! Kui keegi tahab demagoogias õppetunde saada, siis see on nähtavalt õige koht. :D
Prochepy kirjutas:Ma mäletan, kui ema sel teemal esimest korda juttu tegi. Istus maha ja küsis otse ära, et kas mul on päevad. See küll oli minujaoks kuidagi vastik ja nii ning ütlesin emale mitu korda, et ei taha sel teemal rääkida, aga nüüd ma olen arusaanud, et sellise asja poole pealt pole vaja üldse häbeneda ega midagi. Tuleb lihtsalt rääkida, nagu asi on. :)
Igati illustreeriv näide. Tähtis pole see, kuidas meile oleks mugav seda seletada, vaid et laps selle kenasti omaks võtaks.
Vasta

Mine “Pöördumine lastevanemate poole”