Venekeel

Mida teha kui olen Venekeeles täielik puupea? Meil oli töö ja terve õhtu tuupisin jne tegin töö ära vaatan hinnet...no mis see ikka olla saab kui ''3''! nyyd alati kui saan venekeeles 3,2 või mõnde muu halva hinde (XD) ss saan karistuseks igast keelde ja värki. Lic ei jaksa enam nh... Vanemad ka ei mõika et keeled pole minu ala... Kas keegi oskaks nõu anda kudas paremaid hindeid saada ja ss paremini vene keelt selgeks saada??? O.o

Re: Venekeel

Nagu mina täpselt. Inglise keeles olen ülim professionaal. Sõnad kõik värk jääb meelde (paremini kui eesti keeles). Vene keeles aga vastupidi.
Kõige parem on muidugi sul on igapäevane kokkupuude vene keelega. Näiteks koli Lasnamäele, venkud igal pool. Või vaatad vene filme või oled vene keelsetel saitidel palju. Minu inglise keele oskus just tulebki sellest et ma igapäev suhtlen inglise keeles ja lõvi osa saitidel millel ma käin on inglise keelsed.
Mul isiklikult pole huvi vene keele vastu. Mul pole ka vene keelt igapäevaselt vaja. Kui mul oleks, oleksin neljaline-viieline venes.

Proovi vanemad oma õppimisse kaasata, siis nad vähemalt näevad, et sa näed vaeva. Muidu neile jääb mulje, et tulevad koju, sa ütled et on õpitud, hinne on kehv ja nad järeldavad, et sa ei õppinud tegelikult.

Aga jah, hakka seda kasutama. Nt laenuta venekeelseid lasteraamatuid (või pigem pildiraamatud, mõne lausega) ja hakka neid tõlkima. Saad parema ülevaate ka keele ülesehitusest.

"3" on ju normaalne hinne, ära sellepärast küll üle muretse, öelgu vanemad pealegi, et see nii halb on. Tõeline probleem oleks, kui see "3" tuleks mitte kohe õppimisega, vaid suure järelevastamisega. Nagu meie ülikooli vene k õpetaja ütles, siis koolis polegi võimalik seda keelt korralikult õppida ja selgeks saada, kuna tundide arv on selle mahu jaoks liiga väike.

Soovitan sama, mis Reedetu, et loo keelest mingi üldpilt endale. Püüa lugeda ja tõlkida kas või väga lihtsaid tekste, kuula vene muusikat (vastavalt, mis stiili muusika sulle meeldib, seal Venes tehakse tegelikult päris head muusikat igas stiilis, mis lihtsalt meieni ei jõua, aga Youtubist leiab kõike). Kui keel juba natuke arenenud on, võid proovida ka mingeid vene filme vaadata, näiteks nii, et algul inglisekeelsete subtiitritega ja teisel korral juba venekeelsed alla ja siis loed ja kuulad, see arendab väga palju.

Tõenäoliselt saad neid karistusi, sest vanemad ei tea, mis on su reaalsed võimed ja kas sa oled üldse suuteline selleks, et saad hinde "5" vene keeles. Kas nad näevad kuidas sa koduseid töid teed? Kas nad teavad, mis sul kodus teha on jäetud? Kas nad aitavad sul õppida?

Vene keele saab nii selgeks kui sul on mõni vene sõber või sõbranna siis saab vene keeles suhelda ning vene keel jääb külge palju paremini kui koolis tuimalt õppides. Igatahes sain vähemalt venekõne keele täiesti selgeks nii ühe aastaga . Kahjuks kirjutada eriti küll ei oska aga kirjutamist pole eriti vajagi .
Vasta

Mine “Õppimine võõrkeeles”