Norra kool

On võimalus minna sügisel vanematega norrasse elama minna kuna nad saaks seal tööd .Kahjuks aga ma ei oska üldse norra keelt .Kas keegi on käinud norras koolis ning mis moodi see õppimine saab toimuma kui keelt ei oska.Kas seda keelt on eestlastel raske õppida sest oma kõlalt tundub see täielik pudrukeel. Vahel kuulan netist NRK raadiojaamu mis on norra keelsed aga üldmulje on ikka väga kohutav. Olen kuulnud et norra koolides pidi palju musta rahvast olema kes pidid ikka väga agresiivsed olema ning nugadega vehkima.

Re: Norra kool

Usun, et keeleõppe osas on seal mingi sarnane programm nagu Soomeski, et ühe aasta õpid n-ö niisama keeleõppeklassis (ehk siis klassi võrra edasi ei liigu, ongi lihtsalt keeleõppeaasta) ja edasi juba tavaklassis. Oleneb muidugi piirkonnast, kindlasti on seal ka mingeid inglisekeelseid klasse või koole, aga oletan, et need siiski tasulised erakoolid. Kui keelt valmis õppima ja pingutama oled, siis jätta sa ei jää, küll ära õpid. Kõige olulisem on, et ise oled valmis välisriiki kolima ja kogu oma elu totaalselt muutma. Aga jah, peate uurima täpsemalt välja, et kuidas selle õppe ja kooliga seal on, kõige lihtsam oleks vist mõne eesti perega kontakteeruda, kes ka Norrasse kolinud on.

Sellist üldistust küll teha ei maksa, et palju musta rahvast ja kõik vehivad nugadega. Norra kohta ma küll ei tea, aga Soome kohta küll, ei ole kuulnud mingist tendentsist, et must rahvas rohkem nugadega vehiks. Ka koolitulistajad on just valged olnud.

Edu sulle!

Mida te üldse sinna lähete? Jälle üks pere läheb Eestist ära. Kurat, ega töö otsa pole lõppenud. Mets ootab raiujat, põld kündjat, töö tegijat. Rohkem meelekindlust ja pealehakkamist! Rohkem ettevõtlikust! Rohkem patriootlikku meelt! Neli last igasse perre! ELAGU EESTI!

Eelmsele kommentaariks ega töö pole tõesti eestis otsa lõppenud aga mõttetu on end orjapalga eest ribadeks ajada. Kui on võimalus siis tulebki minna välismaale õppima sest norras saab kindlasti palju parem elu olema eriti siis kui selle keel ka selgeks saad. Kui oled õppinud saksa keelt siis selle baasil on üldse kergem skandinaavia keeli õppida . Norra keele algtõed saad ära õppida siit http://norramaa.blogspot.com/

x3m kirjutas:Eelmsele kommentaariks ega töö pole tõesti eestis otsa lõppenud aga mõttetu on end orjapalga eest ribadeks ajada. Kui on võimalus siis tulebki minna välismaale õppima sest norras saab kindlasti palju parem elu olema eriti siis kui selle keel ka selgeks saad. Kui oled õppinud saksa keelt siis selle baasil on üldse kergem skandinaavia keeli õppida . Norra keele algtõed saad ära õppida siit http://norramaa.blogspot.com/
Vait olla ja edasi teenida!

Täitsa juhuslikult juhtusin seda teemat lugema ja oli võimalus infot küsida spetsiaalselt ühe norra koolis käiva eesti poisi käest . Norra keel on raske keel ja ennem kui päris kooli pääseb peab õppima eriklassis kus siis õpetatakse norra keelt enamasti inglise keele baasil.Väiksemates koolides saab otse ka kooli põhiklassi kui sul kuigivõrdki norra keelest aimu on. Kui norra keel enam vähem selge siis koolis on kerge õppida sest õppimine on lihtne ja loogiline ja hindeid ka ei panda põhikoolis kuni 8 klassini. Palju on lihtsalt mängimist ja muid mõttetuid tegevusi mida eesti koolis ei tunta. Õppeprogramm on eestlasele kes on harjunud tuupima keerulisi asju väga lihtne ning palju madalamal tasemel kui eesti oma. Norra lapsed on ise sõbralikud ning kohati ka lärmakad ja kasvatamatud trollilapsed kes tahavad väga suhelda isegi siis kui norra keelt veel õieti ei oskagi. Ka koolikiusamist esineb palju vähem kui eestis.Välismaise rahvaga ikka tülisid ja kaklusi tekib eriti seal välismaalaste klassides kus on koos üle maailma rahvast koos. Norra koolis on küll selliseid negatiivseid assju millega eestlane mitte leppida ei saa . Näiteks suvevaheaeg kestab ainult 2 kuud ja see ei sobi mitte kohe ühele õigele eestlasele. Seal on muidugi muid vaheaegasid ka aga need ei ole olulised võrreldes suvevaheajaga.Tihti aetakse õue sportima ka vihmase või tuisuse ilmaga hoolimata laste vanusest. Täitsa imelik asi on see et rikkas norras ei anta koolis üldse süüa ja peab oma võileivad ühes võtma või kui pood ligidal võib sinna minna. Igatahes saab eestlane norra koolis hakkama normaalselt ning ennem sinna minekut võiks kodus juba keelt natuke õppida siis saab palju lihtsamini hakkma. Kuskil Oslos pidi olema avatud ka eesti kool kuid see pidi olema tasuline ning sinna saamine sõltub juba vanemate rahakoti seisust.

Ma üldse ei soovita norras koolis käimist kui plaan on eestisse tagasi tulla ja siin edasi õppida. Sealne tase on ikka täiega nõrk ja õppekavad ei ühti eestiga. Minu koolist üks tüdruk oli mitu aastat norramaal koolis ja tuli eestisse 9.et sealt edasi minna gümnasse ja hiljem ülikooli. Eestis tabas teda täielik läbikukkumine ja endisest 5-lisest õpilasest oli norra hariduse tagajärjel saanud täielik kanapea . nüüd hakkasid reaalainetes 2 ja kolmed täiega lendama ja 9 eksameid siis ära ei teinud.Põhimõtteliselt jäetigi 9 klassi kordama . Suurest häbist läks norrasse kooli tagasi et siin pääseda häbist ja kiusamisest . Nüüd saan aru küll miks eesti haridust loetakse maailma parimate hulka kuuluvaks võrreldes põhjamaadega kus õppimise asemel tegeldakse koolis vist mängimisega.

Siin on tõestus et eesti koolides saadav haridus on parem ning õpilased nutikamad kui meie naaberriikide omad. Eesti hariduse tase on maailma tipus nagu selgus PISA 2012 põhiuuringust mis mõõtis 15-aastaste õpilaste oskusi ja teadmisi kolmes valdkonnas matemaatikas, lugemises ja loodusteadustes.
Detsembris avaldatud PISA 2012 põhiuuring näitab, et Eesti 15-aastaste põhikooliõpilaste tase on maailma parimate seas ja Euroopa absoluutses tipus. Loodusteadustes jagab Eesti Euroopas 1.-2. kohta Soomega. Testis osalenud 65 maailma riigi võrdluses jagavad Eesti noored loodusteadustes 4.–7. kohta Jaapani, Soome ja Koreaga. Lugemises ja matemaatikas on Eesti maailmas 11. kohal ning jagab Euroopas 3.–6. kohta.

http://www.postimees.ee/2620000/suur-gr ... rriikidega

Ja samas on Eestis EL riikidest kõige madalam koolimeeldivus. Kas see on siis hea? Head matemaatikatulemused kuskil PISA uuringus ei näita veel, et kogu koolisüsteem iseenesest hea oleks.

Sellised väited nagu "tihti aetakse õue sportima ka vihmase või tuisuse ilmaga hoolimata laste vanusest" küll erilised vastuargumendid minekule olla ei tohiks. Ma ei näe selles küll mitte kui midagi halba peale selle, et algul on ehk raske oma laiskusest ja virisevast suhtumisest üle saada. Õues ongi alati hea, pane lihtsalt korralikud riided selga.

rootsi ja norra koolides on laialt levinud homoseksualism juba põhikooli osas ja see on suht karm värk ikka eestlase jaoks.Sõber kes oli mõned aastad tagasi rootsis aasta aega vahetusõpilaseks 10 klassis rääkis sellise loo .Nad läksid kooliga metsa orienteerumise võistlusele . Metsa mööda luusides avastas et 2 mingit 6-7 klassi poissi tegelesid orienteerumise asemel metsa all hoopis imemisega. Andis jalaga armunud paarile paar pauku ning selgitas et nii ei tehta. Kahjuks need poisid läksid õpetajale kaebama ja sellest tuli talle totaalne jama ja oleks peaaegu eestisse tagasi saadetud .Muidugi rääkis direktorile ülekuulamise käigus ära selle põhjuse miks üldse need rootslased lõuga said. Direktor vastas külma kõhuga homoseksuaalne tegevus ei anna põhjust löömiseks ja üldse elate seal eestis mingite vene aegsete normide kohaselt. Selles mõttes põhjamaad oma seksuaalse vabadustega ületab igasugused mõistlikkuse piirid ja eestlased võiks truuks jääda ikka rahvuslikule heteroseksualismile mis on eestis valitsenud aegade algusest. Homoseksualism imporditi eestise põhimõtteliselt koos euroliiduga ja me ei tohiks automaatselt kopeerida euroabsurdi seaduste ja käitumise osas mis kahjustab rahvuslikku identideeti.

Teema algatajale - Oled Sa oma leitud koolis juba kindel? Ma mõtlen, et koole on erinevaid - klassikalised Norra koolid, rahvusvahelised IB-õppekavaga koolid, Euroopa koolid, ..
Rahvusvahelise õppekavaga koolide võlu on see, et kui mingi hetk Eestisse tagasi kolid, saad jätkata Eestis samal õppekaval olevates koolides. Norra kooli haridus annab loogiliselt võttes hea aluse jätkata ka edasist haridust Norras.

Aga see kõik oleneb Su võimalustest, asukohast Norras, huvidest ning tulevikuplaanidest riigi mõttes .
“It's what you've done with your time, how you've chosen to spend your days, and whom you've touched this year. That, to me, is the greatest measure of success.”
― R.J. Palacio, Wonder

Siin keegi hädaldas et norra keel raske ja segane keel .Tegelikult esmasel vaatlusel tundub midagi hullu õppida ei ole kui selgeks teha need norra tähestiku imelikud tähed ja hääldus.Saksa keel oma pikkade sõnadega palju hullem õppimiseks. Panin ühe norra keelse laulu mida esitab norra kohalik Justin Bieber e Henrik Høven - Når jeg ser på deg . Tegelikult väga hea muusika ja norra keel tundub kõla järgi isegi selgema ja lihtsama hääldusega kui see neetud saksa keel millega võid keele ära murda.. https://www.youtube.com/watch?v=3fROQUrc_8A

Külaline kirjutas:rootsi ja norra koolides on laialt levinud homoseksualism juba põhikooli osas ja see on suht karm värk ikka eestlase jaoks.Sõber kes oli mõned aastad tagasi rootsis aasta aega vahetusõpilaseks 10 klassis rääkis sellise loo .Nad läksid kooliga metsa orienteerumise võistlusele . Metsa mööda luusides avastas et 2 mingit 6-7 klassi poissi tegelesid orienteerumise asemel metsa all hoopis imemisega. Andis jalaga armunud paarile paar pauku ning selgitas et nii ei tehta. Kahjuks need poisid läksid õpetajale kaebama ja sellest tuli talle totaalne jama ja oleks peaaegu eestisse tagasi saadetud .Muidugi rääkis direktorile ülekuulamise käigus ära selle põhjuse miks üldse need rootslased lõuga said. Direktor vastas külma kõhuga homoseksuaalne tegevus ei anna põhjust löömiseks ja üldse elate seal eestis mingite vene aegsete normide kohaselt. Selles mõttes põhjamaad oma seksuaalse vabadustega ületab igasugused mõistlikkuse piirid ja eestlased võiks truuks jääda ikka rahvuslikule heteroseksualismile mis on eestis valitsenud aegade algusest. Homoseksualism imporditi eestise põhimõtteliselt koos euroliiduga ja me ei tohiks automaatselt kopeerida euroabsurdi seaduste ja käitumise osas mis kahjustab rahvuslikku identideeti.
Oled sa loll või?

Oli võimalus minna sinna kalameeste ja nafta puurijate maale elama ja kooli . Hakkasin vanematega streikima ning keeldudin sinna minemast sest ei tahtnud ilma sõpradest jääda ning mingit mõttetut norra keelt õppima hakkama. Nüüd elu nagu lill sest olen oma kodus ise peremees ja venmad saadavad aga pappi ning õde peab minu järele valvama aga tema suht norm inimene ei lõuga minu peale kui miskit häda peaks olema.Ma olen eluga rahul ega taha kuskile kolima hakata nagu mu raha ahned vanemad.

Külaline kirjutas:Oli võimalus minna sinna kalameeste ja nafta puurijate maale elama ja kooli . Hakkasin vanematega streikima ning keeldudin sinna minemast sest ei tahtnud ilma sõpradest jääda ning mingit mõttetut norra keelt õppima hakkama. Nüüd elu nagu lill sest olen oma kodus ise peremees ja venmad saadavad aga pappi ning õde peab minu järele valvama aga tema suht norm inimene ei lõuga minu peale kui miskit häda peaks olema.Ma olen eluga rahul ega taha kuskile kolima hakata nagu mu raha ahned vanemad.

Tuletan meelde, et need rahaahned vanemad peavad ka sind üleval.

thagirl kirjutas:PISA kohta ütleks nii palju, et olen kuulnud, et sinna ei valita mitte suvalisi õpilasi vaid keskmisest targemaid...
Norra koolid on kindlasti head ja lolliks seal ei jää.
Sinu väide PISA testi kohta ei pea paika.
Osalesin PISA testis ja sinna valitakse õpilasi täiesti suvaliselt - ainus tingimus on see, et õpilane peab kindlasti olema 15- aastane. (põhimõtteliselt võetakse lihtsalt 8-9 klasside õpilaste nimekirjad lahti ja pannakse huupi).
19/tüdruk
Rumaluke

Anon kellel oli plaanid norrasse minna.
See ei ole mitte midagi hullu. Esiteks on teiesuguste peale mõeldud, on erinevaid international koole kus käivadki seelised lapsed nagu sinu viiendik. Ja neile mustlastevihkajatele, mul on teist ausalt kahju! Miks on vaja olla nii rassistlikud ja tõrjuvad. Mis teil on mustlaste vastu??? Hale on vaadata eestlasi kui rassiste, jääb tunne nagu oleks eesti ülejäänd maailmast ära lõigatud. Te olete sellepärast nii rassistlikud, et eesti on lihtsalt liiga sitt riik nende mustanahaloste jaoks. Õpetage oma lapsi mitte rassistlikeks ja et nad ei näitaks näpuga kui juhtubki olema teisest rassist inimene.
HALE
Vasta

Mine “Õppimine võõrkeeles”