Appi

Ma ei tea kas minna õppima saksa või vene keelt. Ma tean et saksa keel on lihtsam ja vene keel kasulikum aga olen ka kuulnud et inimestel pole vene keelt väga vaja olnud või ei mäleta midagi. Veel hirmutab mind see kui minu õde seda õppib ja kui tema sellega hakkama ei saa siis arvatavasti ei saa mina ka.

Re: Appi

No vene keel oleks Eestis kasuliku kui sa seda oskad. Kõik oleneb õpetajast ja tuleb nn põhi alla laduda. Muidu on mõttetu. Saksa keelt samas siin väga vaja ei lähe, aga nii palju jah, et see on kergem, aga peab õppima kõik die, der, das sõnade ees pähe ning siis on ka nii palju erandeid.
Üldiselt on veel ka nii, et kui kuuendas valid nt vene keele saab gümnaasiumis valida omale c-võõrkeele ja siis nt saksa keelt õppida või vastupidi. Kuigi ilmselt oleneb ka see koolist.
”Don't touch my soul with dirty hands."
30.01.16

Palju oleneb tõesti õpetajast. Küsi oma koolikaaslastelt mõlema keele õpetajate kohta, kuidas on kogemus, kuidas õpetatakse jne. Kui mõlemad õpetajad on head ja teiste kogemuse järgi on võimalik saada selgeks, valiksin mina vene keele. Just sellel põhjusel, et saksa keel on lihtsam ja võimalik ka omal käel ära lõppida (sh elades riikides nagu Saksamaa, Šveits ja Austria), vene keel on aga keerulisem ja väga oluline on tugev põhi.

Keele äraunustamisega on lihtne kui keelt ei kasuta. Mul oli pärast Saksamaal elamist päris hea suhtlutasandil keelekasutus, kuigi koolis pole seda õppinud. Kaks aastat aga üldse ei kasutanud ja nüüd on päris keeruline. Sama vene keelega. Eelmine aasta kui olin ülikoolis 2a päris intensiivselt vene keelt õppinud, tundsin end juba päris hästi algtasemel rääkides. Nüüd aga on pea aasta möödas, keelt pole kasutanud ja tunnen nagu oleksin kõik unustanud. Aga eks kui kasutada vaja, hakkab ka meelde tulema.

Mina õpin B-keelena saksa keelt ja kahetsen, vene keelt õppideks poleks ilmselt seda praeguse õpetajaga eriti hästi selgeks saanud, kuid siiski vähemalt põhi oleks all olemas olnud. Kui sa tahad tulevikus välismaale elama minna, on ilmselt saksa keel kasulikum, Eestis on vene keelt rohkem vaja, eriti suuremates linnades. Vali vene keel, saksat saad ju gümnaasiumis veel kolm aastat õppida, kui soovi on.

Vene keelt ei soovita võtta just seetõttu, et see keel on väga raske ja nagu meie vene keele õps ülikoolis ütles, siis sellise tundide arvuga, nagu koolis on, ei saagi seda selgeks. Kõik inimesed, keda ma tean, veeretavad seal vene keeles kuidagi läbi, ei tea küll kedagi, kes ka reaalselt keelt oskaks tänu koolile. Tegelikult üksikutelt olen kuulnud, kellel tõesti siis väga hea õps on olnud, aga üldjuhul on siiski nii, et kiirelt läheb järg käest ja siis ei saa enam midagi aru.

Saksa keel on selles mõttes parem valik, et seal sa vähemalt õpid midagi. Minul oli gümnaasiumi lõpuks ehk siis seitsme aastaga küll arvestatav saksa keele oskus, küll aga on selle keelega see point, et pole kuskil kasutada. Kui just Saksamaale, Austriasse või Šveitsi ei lähe, siis pole sellega minu arust midagi teha. Mõndade vanemate inimestega saab ka selles keeles rääkida, näiteks kui kolid Kreekasse ja otsid üürikorterit ja omanik on üks vana kreeklane ja sina üldse kreeka keelt ei oska, siis on suurem tõenäosus, et ta oskab saksa keelt kui et inglise keelest aru saab. See on aga nii tõesti vaid vanade inimestega. Aga jah, ma pole pärast kooli lõpetamist KORDAGI saksa keelt kasutanud. Õppida oli samas tore, ostsin lisaks tundidele ka saksakeelseid ajakirju, meeldisid kui pidime raamatut lugema ja tõlkima jne. Keeleoskus siiski arenes. Selles mõttes tasub seda õppida.

Nii et jah, nõustun Reedetu nõuandega, et uuri järele, et kui head keeleõpetajad teil koolis on. Kui on hea vene keele õpetaja, vali see keel, Eestis elades kulub ära ja ka reisides on riike (mis pole Venemaa), kus saab pigem vene kui inglise keelega hakkama. Ja nagu öeldi, saksa keelt on lihtsam hiljem iseseisvalt juurde õppida. Ise hakkasin alles ülikoolis vene keelt õppima ja ikka väga palju kasu on sellest oskusest selle aja peale olnud. Saksamaale mul pikemaks ajaks praegu plaanis minna pole, nii et selle keelega ei oska ka praegu öelda, mida mul teha on. CV-sse kirjutada ehk, jätab targema mulje kui suurem keeleoskus kirjas.

Ma olen nt 11,eestlane ja ma oskan vene keeles lugeda.Ma valisin võõrkeeleks vene,sest et ma pean ainult sõnade tähendused ära õppima :) .Muidu õppisin ma vene keele tähestiku ja lugemise selgeks mingi 0,5a-ga :)
Vasta

Mine “Õppimine võõrkeeles”