Õppimine Soome kõrgkoolis/ülikoolis

Niisiis ütlesin ma päris hiljuti oma kohast ühes Eesti ülikoolis hiljuti ära, kuna leidsin siiski, et eriala pole päris see, mida õppida tahaksin ning uurisin alternatiivseid valikuid, kuni jõudsin suure avastuseni, et ka meie naaberriigis eksisteerivad sellised asjad, nagu kõrgkoolid/ülikoolid. Sealt jäi ka silma paar eriala ametikõrgkoolis(nii inglis- kui ka soomekeelses õppes) ning Helsingi kunstiülikool, mille sisseastumistingimused tunduvad olevat palju etemad, kui meie EKAsse. Well, ilmselt on sinna ka suurem tung, kuid proovida tahan igal juhul. Ma ei teagi nüüd, kuidas oma mustmiljon küsimust õigesti sõnastada ning muidugi oleks vinge, kui siin leiduks juhuslikult mõni lahe kutt või neiu, kes on ise sama tee läbi elanud või kellel midagi analoogset plaanis on, et saaks individuaalselt teda kõiksuguste küsimuste ja ibaga (sel teemal muidugi) lõpmatuseni tüüdata (heas mõttes muidugi). Muidugi oleks koos sellise asja läbi elamine veel lahedam. Igastahes, minu mure seisneb põhiliselt selles, et ma oskan keelt ikka väga väga vähesel määral ning tahaks selle esialgu selgeks saada. Ma tean, et Soomes eksisteerivad sellised asjad, nagu keelekursused spetsiaalselt neile, kes kuskilt mujalt riigist tulnud, kuid ega ma sinna saa minna nii, et lihtsalt marsin uksest sisse ja õpin (või saab?). Ikkagi peaks pöörduma kuhugi ametisse, kus nad mind siis edasi suunavad ning olekski vaja teada saada, mis imekoht see selline olla võiks? Ma olen kuulnud sellisest kohast, nagu Kela ning teisalt mõtlesin, et ehk oleks kasu sellest, kui minna abi küsima Eesti saatkonda, kuhugi nad ikka oskavad mind, vaest eestlast, saata või mis?

Kuna ma enne järgmist sügist kooli nagunii minna seal ei saa, siis tahaks senise aja kulutada keeleõppele ning tööl käimisele, mis on jällegi kahe otsaga asi. Eestis ma ilmselt leiaksin mõneks ajaks omale tööd, kuid siis jääks taaskord keeleõpe varju (usun sellesse, et suureks mõjutakas on keelekeskkond, milles viibin ning ega meil siin riigis päris palju selle keele igapäevaseid valdajaid ei leidu) ning Soomes saaksin loodetavasti keeleõppesse, kuid siis on taaskord hirm selle ees, et ei leia tööd. Ehitamises ma päris pädev just pole, kuid mida võiks arvata mõnes väiksemat sorti kaupluses klienditeenindajana töötamisest (kas või nt. need Eesti poed)? Kui vastutulelikud soomlased on välistööjõule? Selles suhtes, et seal saavad tööd isegi äsja sissetulnud immigrandid, kel pole halli aimugi kohalikust keelest, seega ei tohiks ühele tavalisele eestlasele vajalik sõnavara mingiks probleemiks olla (olen sadama lähedal töötanud ja mõni päev tuli suhelda rohkem soome, kui eesti keeles ning kuigi rääkisin vigaselt, ei tulnud sellega seoses kunagi probleeme). Ma saaksin tööle minna ilmselt vaid mõneks kuuks, arvestades asjaolu, et pean aprillis minema operatsioonile, millest taastun vähemalt suve alguseni, kui mitte keskpaigani (samas saaksin teha nn. istuvat tööd). See on ilmselt teine asi, mis mulle hetkel muret tekitab, et kas nii lühikeseks ajaks mind kuskil vastu võetaks. Tuues nüüd keelekursused taas teemasse, kestavad kevadised "keelekoolitused/õpingud" jaanuarist aprilli lõpuni, kui ma muidugi neid õigeid vaatasin. Igastahes jah, mu mõte jooksis nüüd kokku.

Olgu, see jutt tuli nüüd veidi segane ning küsimuste tekkimise korral olen meeleldi nõus detailsemalt seletama.
Ütlen lihtsalt ära, et elukoha leidmisega mul probleemi pole ning sisseastumiskatsete kohta olen ka parajat researchi teinud. Ma ilmselt juba mainisin seda, aga väga hea oleks lugeda kellegi kogemustest seoses sinna kolimise ja seal õppimise kohta.

Ooooooooh, saigi jutt otsa..
Life is either a daring adventure or nothing at all.

Re: Õppimine Soome kõrgkoolis/ülikoolis

See on tõsi jah, et soome keel tuleb keelekeskkonnas väääääga kiirelt. Siiski on hea, kui ka mingi grammatiline baas all on - kui ise soome keelt ka koolis õppima hakkasin, sain suht paljudest lollidest põhitõdede vigadest aru, mida enne tegin, kuigi omast arust oskasin minimaalsel tasemel juba rääkida. See on jama, et koolist päris ära tulid, oleksidki võinud just keeleaineid seal siis võtta, kui nagunii koolis käid. Ise tegin ka nii, kui oli plaanis eriala vahetada, siis tegin pool aastat ainult keeleaineid ja võtsin akadeemilise puhkuse, tehes samal ajal samuti keeleainet. Üldiselt on ülikoolides keelte valik suht lai, isegi neis, mis keeli erialana ei õpeta.
Vasta

Mine “Õppimine võõrkeeles”