Uus õppekava- võõrkeele eksam

Mulle on jäänud arusaamatuks, kas 12.klassi lõpueksamiks on kindlasti vaja teha inglise keele eksam või võib teha ka vene keele eksami (õpin vene keelt B-keelena). Sest ma vaatasin neid tingimusi, mis on vajalikud gümnaasiumi lõpetamiseks 2014.aastal ja seal oli kirjas, et eksami peab tegema võõrkeeles (mitte et inglise keeles), aga koolis nagu räägitakse koguaeg inglise keele eksamist ja sellepärast ma ei olegi nagu aru saanud. Päikest! :)

Re: Uus õppekava- võõrkeele eksam

termomeeter kirjutas:mitte A-keel, vaid A-võõrkeel. aga muidu jah, kui oled võimekas, siis muidugi võid vene keele ka teha, või kasvõi mõlemad. aga kindel, et sul inkat kõrgkooli sisseastumiseks vaja ei lähe? sest seda läheb suht igal pool vaja minu meelest..
Võõrkeelt läheb ülikooli astumiseks vaja, aga see ei pea kindlasti inglise keel olema, võib olla ka vene, saksa, prantsuse vm. Neid programme, mis konkreetselt inglise keelt nõuvad, ei ole nii palju. Teine asi on see, et ülikoolis õppides on erialakirjandust vaja üsna palju inglise keeles lugeda nii et selleks tuleks küll valmistuda.

ma jah polnud kindel, kas oli sisseastumisel just inglise keel või oli võõrkeel. vist siis jah ikka võõrkeel. aga noh, inkat ju nagunii õpitud koolis ja ülikoolis jõuab veel ka, see keel jääb niigi lihtsamalt külge, kui muud keeled, sest nii palju on seda igal pool. hea mõte oleks vene keel juba varakult selgeks saada, mitte alles nt ülikoolis õppima hakata nagu mina.

selles mõttes on sul õigus, ega ma ise ka õppisin selle ühe A1.1 kursusega rohkem (KUIGI ma olin ja olen halvim õppija selles rühmas, äkki tead mind, Reedetu.. hahahha :))) ) kui teised minu gümnaasiumiklassist selle 7 aastaga. aga esiteks on ülikoolis raske rühma saada, nagu sa isegi tead, ja igal juhul oleks ju parem kui oleks juba enne põhi all. et ei pea ülikoolis 0-st alustama. sest vene keele eksamiks õppideks peaks ju nagunii hästi palju tööd iseseisvalt tegema, mitte ei piisaks ainult koolitundidest. ja eksam oleks hea motivatsioon keelt ise õppida. ka inglise keelt on ülikoolis minu meelest parem või vähemalt sama hea õppida, nii et ega selle järgi vist otsust teha saagi.

Kui sa sel sügisel Faimani grupis olid siis peaksime küll üksteist teadma :D Rühma saamine on keeruline küll. Mul õnneks eriala eelis aga alati annab ka õppejõududega või siis Keelekeskusega läbi rääkima. Ma inglise keelt pole veel ülikoolis võtnud. Tahtsin C.1 vestluskursust aga no tunniplaani ei mahutnud ära. Meil päris paljud alustasid nullist ka ja neil ikka raskem on, just see tähtede kirjutama õppimine.
Vasta

Mine “Õppimine võõrkeeles”