Re: vene keel

Mul oli ka see mure, kui põhikoolis ja isegi gümnaasiumis käisin...õppisin sõnu lihtsalt tuimalt pähe. Ühel päeval sain kolme või nelja kätte sõnade eest, aga teisel päeval oli null, mõttetu. Lihtsalt ei jäänud külge. Ja ma käin juba ülikoolis, ja ütlen ausalt, seda keelt ei saa kunagi selgeks ja mis kõige imelikum- ma ei tahagi saada. Õnneks ülikoolis ei ole seda pidanud õppima. Ma ei saa isegi kõige lihtsamatest lausetest aru, isegi mitte sõnadest.
Nii et ära põe, kui ikka väga püüad ja see ei õnnestu, pole midagi teha. Ei ole mõtet enesetundel seetõttu lasta langeda. Hea kui inglise keelegi selgeks saad;) Mina olen õppinud saksa keelt ja ega seegi tase hiilgav ei ole. Pole lihtsalt keelte inimene, kuigi ülikoolis teistes ainetes läheb hästi ja kõik on ok.

Edu soovides,
rauastsüda

Mul paneb ka isa vene keelt puhtalt, ega see siis ei tähenda, et mina pean seda oskama. Ja peale selle on mul sugulasi venelasi ja isegi vanaisa oli, aga näe, puhas null mulle. See vene keele mitteoskamine on vist generatsiooni teema...vanemad inimesed jagavad, kuna on teisel ajal kasvanud ja meie, noored, ei tea sellest maad ega mütsi.

rauastsüda

aga siis küsigi emalt abi õppimisel. või püüdke kodus rääkida vene keeles. siis ema saab parandada kui midagi valesti ütled. arvan, et parim on kui saad praktikas vene keelt kasutada ja siis hakkab ka meelde jääma paremini.

võibolla on ka asi selles, et sulle vene keel ei meeldi ja sa ei taha seda õppida. siis pead leidma motivatsiooni, et seda õppida.

celinea kirjutas:aga siis küsigi emalt abi õppimisel. või püüdke kodus rääkida vene keeles. siis ema saab parandada kui midagi valesti ütled. arvan, et parim on kui saad praktikas vene keelt kasutada ja siis hakkab ka meelde jääma paremini.

võibolla on ka asi selles, et sulle vene keel ei meeldi ja sa ei taha seda õppida. siis pead leidma motivatsiooni, et seda õppida.
ma ei taha ema käes küsida kuna siis hakkab ta mind väga taga sundima ja tahab et ma sõnad kuivalt pähe tuubiksin.mul on ikka nii halb vene keel et kui oli kontrolltöö siis ma ei osanud midagi ja õpetaja ütles et tee see töö kodus õpiku järgi ära ja sa saad kolme.

[quote="rauastsüda"]Mul oli ka see mure, kui põhikoolis ja isegi gümnaasiumis käisin...õppisin sõnu lihtsalt tuimalt pähe. Ühel päeval sain kolme või nelja kätte sõnade eest, aga teisel päeval oli null, mõttetu. Lihtsalt ei jäänud külge.

Mul ka sama jama, et õpin sõnu lihtsalt tuimalt pähe, aga järgmine päev pole midagi meeles. Ja kõik need reeglid ja sõnalõpud... ei saa mitte midagi aru lihtsalt puhas tuupimine (vihkan tuupimist, täiesti mõtetu). Tegelt seal peaks ju mingi loogika olema see ka ebanormaalne, et õpid iga tegusõna eraldi pähe (ok mõnel on vb samad lõpud, aga kunagi ei või kindel olla).
Räägitakse, et vene keel kergem, sest seal pole igast käändeid ja pöördeid, aga on ju (igast sõnalõppe vähemalt küll) neid lihtsalt nii jube palju!!! :shock:

muidunorm kirjutas:
rauastsüda kirjutas:Mul oli ka see mure, kui põhikoolis ja isegi gümnaasiumis käisin...õppisin sõnu lihtsalt tuimalt pähe. Ühel päeval sain kolme või nelja kätte sõnade eest, aga teisel päeval oli null, mõttetu. Lihtsalt ei jäänud külge.

Mul ka sama jama, et õpin sõnu lihtsalt tuimalt pähe, aga järgmine päev pole midagi meeles. Ja kõik need reeglid ja sõnalõpud... ei saa mitte midagi aru lihtsalt puhas tuupimine (vihkan tuupimist, täiesti mõtetu). Tegelt seal peaks ju mingi loogika olema see ka ebanormaalne, et õpid iga tegusõna eraldi pähe (ok mõnel on vb samad lõpud, aga kunagi ei või kindel olla).
Räägitakse, et vene keel kergem, sest seal pole igast käändeid ja pöördeid, aga on ju (igast sõnalõppe vähemalt küll) neid lihtsalt nii jube palju!!! :shock:
Õppida tuleks ikka mõttega, mitte tuimalt. Pidevalt kordamine tuleb ka kasuks (näiteks iga päev umbes 5 minutit, muidugi olenevalt sõnade arvust).

(vb ok keegi seda juba öelnud, vb on teema juba läbi)
Vaata, inglis keel on selge, sest sa oled ümbritsetud inglis keelega. Saated, filmid, internet, kõik on inglis keeles. Püüa vaadata näiteks vene keelseid filme. Kui ei ole tõlget, et ta harjuksid hääldusega, kui sa hoolega kuulad siis varsti hakkad aru saama, et kuuled palju tuttavaid sõnu, sa ei pruugi neid teada, aga oled kuulnud. See võtab aega, aga ega mul ka vene keel kerge pole. Ma ei oska midagi ja ega õp ka kaasa ei aita, terve eelmine aasta, kõik vene keele tunnid olime arvutis. XD
-G ♥

Kui '83-l TPI-st vene kroonu lohistati, teadsin vaid mõnda "tõlkimatut" väljendit. Poole aasta pärast sain oma tärni peale ja võisin kasvõi vana ljonka enda läbi sõimata, et maigutab. Muu tuli iseenesest. Ei saanud arugi. Mis sest venest niiväga ikka karta. Esialgu vähe ilguvad, millalgi tuleb Sinu kord. Pea vastu ja Sa näed.

Sa oled 8.klass?

Ma olen 8. See aasta ma saan venkust aru isegi suht ja sõnad jäävad kiiresti pähe. Aga 2 eelmist aastat ei saand midagi aru. Sõnade töö asin 4 v 5 aga järgmiseks päevaks oli unustatud. Seega ma soovitan lihtsaltüritada, äkki varsti hakkab edenema...
Vasta

Mine “Õppimine võõrkeeles”