Ei oska korralikult tähti hääldada.

Kui selline teema olemas on, siis ma vabandan.

Mul on probleeme rääkimisega, diktsiooniga vms. Ma ei suuda korralikult sõnu hääldada või välja öelda. Selle asemel kaob sõna ära "tänu" mõnele tähele, näiteks "s" või k,p,t. Need tähed muutuvad kuidagi pehmeks ja ma ei oskagi hääldada. Arvatavasti on jama selles, et põsekoobastesse tekib normaalsest kogusest rohkem tatti vms. Räägiks piltlikult öeldes vee all.
Oskate aidata, kuidas hääldamist harjutada, et minu käest ei pea kogu aeg üle küsima, et mida.

Ma ei tea kui vana sa oled, kuid kui oled noorem siis, kas ei tasuks otsida näiteks logopeedilt abi? Olen kuulnud, et selliste probleemidega on sealt abi saadud...
Meie elu sõltub meie valikutest...
Ole see, KES SA OLED
ja vali, KES SA OLLA TAHAD
ning siis vali OLLA SEE, KES SA TAHAD!!! :D
Niisiis - kes sa täna oled? ;)

Ausalt öeldes olen küllalt vana. Nimelt 17 siis.
Olen käinud kooli algusaegadel logopeedi juures, kuid järelikult ei aidanud.
See on nagu möödakäiv nähtus ega see kogu aeg ei ole. Pärast söömis või midagi, et siis kui ila "raskeks" läheb. Rohkem vett jooma? Rohkem suud loputama?

Võib-olla peaksid mõnda muud logopeedi proovima, kellel on teistsugused oskused. Samas, ka logopeed ei pruugi alati aidata. Ma olen 16 a vana, käinud kokku oma elust vähemalt 7 a logopeedi juures (hetkel mitte ja teen ise kodus harjutusi) aga k ja g täht lihtsalt ei tule mul välja.

Re: Ei oska korralikult tähti hääldada.

Tee trenni.
- Nt. sa seda hobuste klabjaplagina häält oskad teha keelega? See treenib.
- Venita suu hästi pikaks (naerule) ja siis torru ette. Tee neid kordamööda.
- Aja põsed nii palju õhku täis, kui saad ja siis lase kogu õhk hästi kiiresti ühe hooga välja.

Neid logopeedilisi harjutusi on veel. Aga rohkem mul praegu meelde ei tule. Tee neid kõiki nt. arvuti taga olles samal ajal.
“It's what you've done with your time, how you've chosen to spend your days, and whom you've touched this year. That, to me, is the greatest measure of success.”
― R.J. Palacio, Wonder

ma olen kulnud et kui inimene minigt tähte ei oska öelda siis tla on tavaliselt mingi oskus parem. rääkige aeglasemalt, ärge kiirutage. mul on ka nii et kui kiirelt räägin siis hakkavad tähed sassi minema ja segad sõnamini. võtke aeg maha ja rääkige rahulikult. mõelge igale sõnale ja tähele mida te öelda tahate. aja möödudes peaks see kõik külge hakkama ja siis võib proovida kiireminie rääkida.
The End is just the Beginning

Mul oli n2iteks nii, et ma ei osanud lapsest saadik ''R'' t2hte h22ldada. See segas mu elu p2ris m6jukalt, sest paljud tegid selle kulul nalja. 5-ndas klassis aga saatis klassijuhataja minu logopeedi juurde, kus ma k2isin kooliaasta l6puni ning pingutustega sain sellega hakkama. Nyyd on mu r-t2ht palju paremini h22ldatav, ja p6risevast R-st pole enam j2lgegi. Sellega pyyan edasi oelda, et peab omama piisavalt suurt tahtej6udu, et midagi saavutada.

Edu! :)

Mina ei osanud ka r-tähte väiksena öelda . Ega siiamaani ei tule hästi välja -.-. Käisin väiksena 3 või 4 logopeedi juures ja ainult 1 - st oli kasu . natukene. Et mul on ka see süljega midagi . Et kui sülge on suus rohkem , hääldan paremini . kui vähe siis hääldan halvemini .
kui ma poleks selline, oleksin kui öö ilma kuuta !
You were my everything and i really miss you!! <3 But now i can't take all the pain that i feel.

Blueberrys kirjutas:Ma ei oska näiteks š-tähte üldse hääldada. Koolis kardan, et õps võib mul käskida näteks lugeda lauset kus on š täht sees. Hirm tuleb peale alati :roll: Ja ma räägin ka pidevalt hästi kiiresti nii et mitte keegi ei saa aru mida ma ütlesin.
mul on niimoodi š , z ja ž tähega . Ei tee väga vahet ja ei oska eriti häästi hääldada jnejne .. :roll:
kui ma poleks selline, oleksin kui öö ilma kuuta !
You were my everything and i really miss you!! <3 But now i can't take all the pain that i feel.

VäikeArmasTydruk kirjutas:
Blueberrys kirjutas:Ma ei oska näiteks š-tähte üldse hääldada. Koolis kardan, et õps võib mul käskida näteks lugeda lauset kus on š täht sees. Hirm tuleb peale alati :roll: Ja ma räägin ka pidevalt hästi kiiresti nii et mitte keegi ei saa aru mida ma ütlesin.
mul on niimoodi š , z ja ž tähega . Ei tee väga vahet ja ei oska eriti häästi hääldada jnejne .. :roll:
Mul on ka nii, et ma ei tee nendel kolmel tähel vahet ja ei oska hääldada ka hästi.

Blueberrys kirjutas:
VäikeArmasTydruk kirjutas:
Mul on ka nii, et ma ei tee nendel kolmel tähel vahet ja ei oska hääldada ka hästi.
Selle puhul on tavaliselt probleemiks, et polegi lihtsalt selgeks õpitud. Uskumatult palju on esiteks inimesi, kes teavad neid juba tähestikus vales järjekorras ning sellest tingituna hääldavad neid ka vales järjekorras.
Teine juhtum võib olla seotud musikaalse kuulmisega. Lihtsalt ei kuule erinevust ning ei oska imiteerida. Sel puhul tuleb abiks võtta tohutu keskendumine ning lihtsalt peegli abil rääkimine. Otsida keegi, kes tikteerib antud tähte ning masinlikult oma keel paika panna. Välismaal olles ja uut keelt õppides tuli nii mõnegi uue hääldusühendiga see taktika appi võtta, sest keel lihtsalt ei teadnud, kus täpselt asetuma peab.
Vasta

Mine “Kuidas ennast arendada”