Jäin emale vahele

Ühesõnaga, tulin eile koju, olin joonud äkki 7-10 shotti laudurit(ma ei mäleta), olen 13 ning jäin emale vahele. Võeti telefon ära ning pandi koduaresti, usaldust enam emal pole mu vastu ja mul tema vastu samuti mitte, sest ta luges mu chatid läbi ja kustutas igal pool mu kontod ära. Hommikul rääkisime sellest, kuid väljas ma käia ei tohi, külas ei tohi ka keegi käia, ma ei tohi kellegil külas käia ja telefoni mul pole. Kõige rohkem tahaksin ma ikkagi väljas käia, sest kardan sõpradest lahku kasvada, kui me ei suhtle ja olen sellepärast palju nutnud. Kellegil ehk kunagi sarnane olukord olnud või oskab nõu anda kuidas mu ema lubaks mind välja uuesti, jooma pol plaanis hakata ja lubasin seda talle juba.

Re: Jäin emale vahele

Kuni 10 shotti puhast viina on ikka päris palju juba.. See, et sinu teole järgnes karistus on igati õigustatud. Ma tunneksin muret siis, kui ema laseks 13 aastasel purjuspeaga koju tulla nii, et järgmisel hommikul ärgatakse, nagu midagi ei oleks juhtunudki. Emal sinu vastu usaldus kadus, täiesti arusaadav ju. Sul ei olegi teha mitte midagi muud, kui kanda enda koduaresti ja muid karistusi, mis sulle määrati ning analüüsida natukene enda tegusid.

Nagu ikka, usaldust lõhkuda on imekerge, kuid seda uuesti üles ehitada on väga keeruline ja kõik käib äärmiselt väikeste sammudega. Arusaadav, et sa oled endast väljas ja ärritunud, kuid ka ema reaktsioon on arusaadav. 13aastaselt alkoholi tarbimine ei ole kohe midagi sellist, millele lapsevanem peaks läbi sõrmede vaatama. Tõenäoliselt käis tal peast läbi ka sadu stsenaariume, mis võinuks juhtuda. Alates sellest, et keegi sind ära kasutab, lõpetades sellega, et jääd kuskile magama ja külmud ära.

Arusaadav on ka see, et ema ei suuda sind kohe usaldada, et sa nüüd oma lubadust pead. Anna emale ka natuke aega asja läbi mõelda ja proovi siis teema uuesti üles võtta. Seda, et sa kohe uuesti väljas võid hakata käima, pole vist loota. Pigem uuri seda, et millal keegi nt sulle külla võib tulla (nt samal ajal kui ema kodus on).

Preili17 kirjutas:
14 Jaan 2019, 23:18
Appi!!!!! Nii noor JA VIINA ma saan sinu EMAST 70% aru ära joo nii noorelt viina ma olen 19 ja saan tunnistada et mina jõin kuni 15 aastaseni ainult siidrit peale 18 saamist jõin alles veini kuid viina pole siiani proovind ja ei taha ka!!!
Väga õige! Ma ise küll tarvitan erinevaid meelemürke kuid ei pea seda õigeks. Kui ühekorra sellesse auku astud, siis istudki seal augus.
16M

Alphonsius Capone kirjutas:
14 Jaan 2019, 23:30
Preili17 kirjutas:
14 Jaan 2019, 23:18
Appi!!!!! Nii noor JA VIINA ma saan sinu EMAST 70% aru ära joo nii noorelt viina ma olen 19 ja saan tunnistada et mina jõin kuni 15 aastaseni ainult siidrit peale 18 saamist jõin alles veini kuid viina pole siiani proovind ja ei taha ka!!!
Väga õige! Ma ise küll tarvitan erinevaid meelemürke kuid ei pea seda õigeks. Kui ühekorra sellesse auku astud, siis istudki seal augus.
Sessuhtes, et õhtu on tore, oled elavam ja lõbusamas tujus jne. aga kurat hommikud on need kõige jubedamad (kes joob, see teab).
Vasta

Mine “Alkoholi tarvitamine”