Klassitrip

Tervist!

Oleme klassiga minemas Vormsi saarele ja meil on plaanis hakkata ka seal jooma. Kuid meie klassis on paar inimest, kes nö "sportlased" ning kes ei tauni seda, et me joome. Rääkisid juba, et ei tule Vormsile ja annavad meid politseile üle. Mida teha?

Re: Klassitrip

Julged klassikaaslased teil, et julgevad kaaslastele vastu hakata ja seista õige käitumise eest.
5+

Aga mida teha - tehke alkovaba klassireis :)
“It's what you've done with your time, how you've chosen to spend your days, and whom you've touched this year. That, to me, is the greatest measure of success.”
― R.J. Palacio, Wonder

Re: Klassitrip

"Ei tauni" tähendab tegelikult, et kiidavad heaks. Taunima tähendab hukka mõistma, laitma. Lihtsalt infoks.

Ma soovitaks ka nende sportlaste arvamuse peale veidi teise nurga alt mõelda - ehk ei olegi nad teie vastu, ainult halba tahtmas, vaid eesmärk on pigem teid hoida? Mina ütleksin ka, et meeldiv kuulda, et selliseid on, kes teistega kaasa ei lähe ja tervise hoidmise eest seisavad.

Kas peab muidu klassireisil jooma? Arvan, et kui saate terve klassiga koos olla, on see väga suur ja lahe asi. Ei ole mingit mõtet seda aega joomisele ja pooleldi teadvusel olemisele kulutada, kui on võimalik suhelda ja palju toredaid asju teha, millest jäävad palju ilusamad ja selgemad mälestused kui joomisest. Minu mõte on hetkel selles, et kes juua tahab, võib ju seda ka hiljem või muul ajal teha, ei ole mõtet neile klassikaaslastele ebamugavust tekitada, kes seda teha ei taha. Mäletan ka kunagisi klassiga laagreid, kus joomine esimest korda (ja hiljem mitmendat) korda teemaks tuli - oli tõesti ebamugav, kui ise juua ei taha, väike surve ka, justkui põhigrupist eemale tõugatu, kui ei käitu samamoodi. Ma polnud üldse ainus, kes ei joonud, eks meid oli veel. Aga ei ütleks, et need, kes jõid, mingeid erilisi elamusi oleks saanud, pigem meie, kes samal ajal eraldi toas nalja tegime ja end hästi tundsime. Osa jäi lõpuks vahele ka ja vahelejäämishirm oli nagunii, nii et mingit end täiesti vabalt tundmist ei olnudki.

Soovitan vaadata ka siia: http://alkoinfo.ee/et/moju/alkoholi-moj ... le/noored/.

Edu ja selget mõtlemist!
Vasta

Mine “Alkoholi tarvitamine”