Kas see on normaalne?

Tere. Olen ise 17 ja poiss on 18. Oleme nüüd pea 10 kuud koos olnud ja kõik ülejäänud on suhtes hästi välja arvatud see, et ta arvab et iga nädal joomine on normaalne. Suhte alguses kannatasin selle ära, kuid siis ka ei meeldinud ning ta oli ja on sellest teadlik. Nüüd aga ei suuda ma seda üldse kannatada. Kui ta natukene joob siis veel aga tal komme ikka täiesti purju juua. Otseselt ebameeldivaid asju ta ei tee, aga ma ei tea miks see nii vastukarva mulle on. Võibolla sellepärast, et ta nii tihti joob. Igatahes põhjustan ma pidevalt tülisid sest võtan selle teema üles, mida teha? Kas probleem on minus et ma ei lasebtal lihtsalt noor olla või mis?

Ise eriti alkoholi ei tarvita.

Re: Kas see on normaalne?

a. hakkad ise ka jooma (väga halb valik)
b. mässid ta igasugustele tegevustele, mida koos saaksite teha. Siis joomiseks aega pole (päris hea valik)
c. paned ta valiku ette, kas tema või alkohol (veidi karm, aga kui tõesti on vastumeelt, siis hea lahendus)
d. õpid sellise olukorraga elama (kahtlane valik)
e. iga kord, kui tal tekib alkoisu, siis uimastad ta seljatagant nuuskpiiritusega ära (väga tõhus)

Tere.

Hea, et jagasid. Arvan, et tõepoolest on siin asi sinus, sest teadsid sellest kõigest juba siis, kui suhtesse astusid. See ei ole aus astuda suhtesse eesmärgiga teist inimest muuta. See ei ole sinu roll teda muuta. Aidata muidugi, kui ta seda soovib, aga hetkel näib, et ei soovi. Suhtesse tundub mõttekas astuda eelkõige siis, kui teine inimene meeldib just sellisena, nagu ta on, vajaduseta kuidagi oluliselt muutuda. Eks see mõte võib hirmutav tunduda, aga ehk te siiski ei ole teineteisele need päris õiged?

Ühest küljest on vanus selline, kus meelemürke ehk üleliia tarvitatakse. Samas tean omast kogemusest, et kui tüüp end kohe ei paranda selles osas ja pidevalt järeleandmisi teed, ta ei muutu. "Sorry kallis, ma luban, et see oli viimane kord.". Kuna sinul selliseid harjumusi pole ja kirjelduse järgi see tülisid tekitab, siis on kaks valikut: asi jätkub nii nagu on või paned ta fakti ette, et kas alkohol või sina. Praegu ta veel vast nii rikutud pole, et alkoholist loobumine probleem oleks. Tark oleks valida enda kõrvale sarnaste harjumustega inimene, kuid eks armumine ja armastus muudavad elu teinekord keeruliseks.

Suured tänud kõigile vastuste ees. Paneb mind sügavalt kõiges mõtlema. Ma saan aru, et ma ei saa inimest muuta kui ta ei taha ja võibolla see meid lõpuks lahku ajabki, sest ma ei suuda seda alkoholi hävitamist ja pidusid kuidagi taluda. Eriti veel siis kui mina hommikul kogu selle laga ära koristama peab.

Tema arvates on see täiesti normaalne, et ta joob pea iga nv ennast purju nii, et ei püsi püstigi ja keel meeletult pehme. Ja lõpuks olen mina ikka see, kes tal elada ei lase. Võibolla ongi meie elud nii palju erinevad siis.

Kuna ta on mu esimene poiss kõiges siis võibolla on mul ka mingi kiindumus või hirm temast lahti laskmisesse?

Vb peaksin mainima ka et lapsena joi mu isa palju ja karjus palju kui joonud oli, lisaks oli vahel agressiivne. Võibolla mõjutab ka see midagi?

Mina muutusin alkoholiprobleemiga mehe kõrval karsklaseks (enam pole), kuna oli tülgastav vaadata/kuulda, mida alkohol inimesega teeb ning missugust mõtet see inimese elus omab. See kogemus õpetas mulle, et hoian nüüd laia kaarega igasugustest pidutsejatest eemale. Aeg-ajalt ja mõistuse piires on täisealistel alkoholi ok tarbida. Pikemas perspetiivis on väga halb mõte olla laaberdajaga koos, sest lisaks sellele nõmedale purjus olekule teevad joobes inimesed lolle asju ja ka õnnetused on kerged juhtuma ning nii peadki kogu aeg muretsema. Eks igasugustest kiindmussuhetest on raske lahti lasta, aga mina tõesti ka soovitan, et mida varem sa sellest tüübist lahti lased, seda parem sulle endale, kuna mid aeg edasi, seda rohkem probleeme koged või on lahti lasta juba keerulisem, kuna ehk juba on tekkinud armastus vms.
Vasta

Mine “Alkoholi tarvitamine”